Чим відмити сліди від скотча з різних поверхонь

Скотч без сумніву є прекрасним кріпильним і пакувальним матеріалом. Однак після приклеювання він в більшості випадків залишає на поверхні клейкі сліди. І відмити їх часом буває надзвичайно важко. Але існує кілька доступних і досить простих методів вирішення цієї проблеми. Спробуємо ж з\’ясувати, як видалити сліди від скотчу з різного роду поверхонь.

Варто відзначити, що будь-який скотч використовує як клейкоий шар клей на основі акрилу. Тому й засоби для його очищення підбираються відповідно. Необхідно тільки враховувати тип поверхні, до якої приклеєна ця клейка стрічка. Адже зберегти її непошкодженою також дуже важливо.
 
 

Як видалити сліди скотча з пластика

Пластик, напевно, найбільш поширений матеріал в наших будинках. З
нього роблять меблі, посуд, предмети побуту, іграшки для дітей тощо.
Перед тим як намагатися очистити сліди від скотчу з пластикових
елементів, необхідно обов\’язково оцінити якість пластика.
Для хорошого пластика підійдуть більш агресивні засоби.

Отже, щоб видалити старий скотч, який залишив сліди, потрібно:

    — бензин або Уайт-спірит;
    —
ластик для стирання олівця;
    —
рослинна олія;
   
— фен для сушіння волосся.

Отже, почнемо з рослинного масла. Воно дозволяє легко прибрати сліди скотча. Адже після змішування його з клеєм, масло здатне змінювати його властивості. Масло потрібно налити безпосередньо на поверхню. Якщо вона вертикальна. То потрібно промочити ним ганчірку і прикласти до поверхні на пару годин. Після втрати клейкості маса просто стирається за допомогою серветки. Пластик ж після цього промивають з милом. Даний метод можна використовувати, якщо в подальшому не вийде якісно відмити предмет від масла.

Звичайний ластик також дає можливість прибрати сліди скотча з меблів, скла та інших предметів. Причому йому під силу впоратися навіть з найдавнішими слідами. Всі забруднення можна прибрати за принципом слідів олівця на аркуші паперу. Після цього слід лише здути або змести смітинки. «Мінусом» даного методу можна назвати велику трудомісткість. Адже якщо з\’явиться необхідність очищення істотної площі, обклеєної плівкою, то це забере безліч сил і часу.

Очищений
бензин, призначений для заправки звичайних запальничок або ж
Уайт-спірит здатні швидко і ефективно відмити наслідки наклеювання
скотча з будь-якого пластикового об\’єкта.
Поверхню протирають ватою або невеликою ганчіркою змоченою зазначеними розчинами. Далі предмет необхідно промити із застосуванням будь-якого миючого засобу.

«Мінусом» такого методу є агресивність застосовуваних засобів. У підсумку, разом із залишками скотча цілком можна видалити і верхній шар пластику. У підсумку, предмет може потьмяніти або з\’являться більш світлі плями. Тому перед очищенням краще спробувати засіб на прихованій частині пластикового предмета. Ну і, звичайно ж, подібні методи чищення не підходять для іграшок.

Як відомо, скотч, який тривалий час пробув на поверхні, в\’їдається в неї. У підсумку предмет із пластику й скотч стають одним цілим. Це особливо стосується плівок, якими обклеюють рами пластикових вікон, а також інформаційних наклейок на скло. У випадку з вікнами під впливом сонця і мінливості погоди скотч практично нереально очистити. У даній ситуації може допомогти звичайний фен для волосся.

Під дією нагріву клей може розм\’якшитися, в результаті чого піддасться під вплив різного роду чистячих засобів. Фен допоможе і при видаленні своєрідного двостороннього скотча. Адже останній, окрім клею містить ще й піноматеріали, і каучук, які здатні намертво прилипати до поверхні. «Мінусом» описуваної методики є те, що не кожен тип пластика може пережити нагрів феном без втрати естетичної привабливості. Також фен не завжди є під рукою.

Як прибрати сліди від клейкої стрічки з меблів

Скотч на меблях найчастіше виявляється у разі його транспортування. Адже ним так зручно зафіксувати дверцята шафок та інші рухливі елементи. Для очищення меблів використовують той же перелік засобів. Однак перед тим як видалити сліди від скотчу, необхідно ознайомитися з деякими обмеженнями:

    масло можна використовувати лише на полірованих поверхнях. Необроблене дерево вбирає його. У підсумку залишаються плями жиру на його поверхні;
    
бензин, а також Уайт-спірит дозволяють ефективно очищати будь-які меблі. Правда їх необхідно застосовувати з побоюванням на полірованих і пофарбованих поверхнях. Адже вони здатні розчиняти подібні покриття;
    
за допомогою ластику можна видаляти сліди від клею з будь-яких меблів, включаючи й вироби зі скла. Але знову обмеженням виступає площа забруднення;
    
фен можна застосовувати як попередній засіб для очищення уайт-спіритом або маслом. Обережно треба ставитися до скла і пластикових виробів, а також лакування, на якій можуть залишатися білі плями.

Очищення побутової техніки

Для очищення холодильників, пральних машин та іншої техніки до наявного списку можна додати:

    оцет;
    
спирт;
    
ацетон;
    
склад для миття вікон.

Ці речовини цілком згодяться і для того, щоб відмити неприємні сліди зі скла, дзеркал, кахлю, кераміки і ін.

Ацетон, на основі якого, до речі, виробляється засіб для зняття лаку, може з легкістю впоратися зі слідами, які залишив скотч. Якщо
ж крім клейової основи на поверхні є і шматки самої плівки, то їх
необхідно на час змочити ацетоном, а потім відмити все разом.
Даний засіб не варто використовувати на тонованому склі автомобіля.

Оцет, а також спирт чи засіб для миття вікон здатні змити не тільки акриловий клей, але і решту стрічку. Недоліком є ​​складність при змиванні старих плям.

Варто відзначити, що процес боротьби з плямами після скотча можна механізувати. Так можна вставити в дриль гумову насадку або ніпель, призначений для безкамерних покришок. Такий метод дозволить просто прибрати сліди навіть двостороннього скотча. При цьому швидкість роботи серйозно зростає.
 
Читати також: