Як позбутися від іржі в унітазі

Коричнева смужка по центру чаші унітазу — не рідкість в дуже багатьох будинках. Шукати способи як видалити іржу з унітаза доводиться навіть самим акуратним людям. На щастя, таких способів безліч, і всі вони досить доступні і ефективні.

Але
позбутися іржі в унітазі, не усунувши можливість її осідання на стінках
санітарного приладу — означає боротися зі слідством, а не з причиною.
Тому спочатку потрібно перевірити, чи не можна якимось чином зменшити або зовсім виключити ймовірність появи іржавих смужок.
 
 

Причини появи іржі


У багатьох регіонах країни вода, що протікає в трубах, насичена солями заліза. Якщо
це пов\’язано з особливостями складу місцевих вод, то боротися з появою
осаду з солей заліза можна тільки додаванням в бачок спеціальних
таблеток.
Ці таблетки, повільно розчиняючись, надають воді приємний аромат, а іноді і колір. Але головне — вони перешкоджають появі на стінках унітазу опадів.

    Іншою причиною утворення іржі на унітазі можуть бути старі труби з проржавілої сталі. У
нових будинках майже скрізь встановлюються поліпропіленові або
металлопластові труби, але в будинках старої споруди ще залишилися
допотопні іржаві труби.
У такому випадку потрібно розглянути можливість замінити їх на нові. Інакше питання «як видалити іржу з унітаза» завжди стоятиме на порядку денному.

Третя причина появи іржі в унітазі — погано відрегульований зливний бачок. Придивіться: якщо з бачка постійно тече тоненькою цівкою вода, то потрібно відрегулювати поплавець або замінити бачок цілком. Як правило, іржа з\’являється саме по краях вічно поточної цівки. Ви можете почистити унітаз до ідеального стану, але якщо бачок підтікає — смужки знову утворюються.

І останнє. Чим більш шорстка поверхня приладу, тим швидше з\’являється на ній вапняний наліт, сечовий камінь і іржа. Самою гладко поверхнею володіють унітази з порцеляни, не надто відстають від них фаянсові унітази з глазурованими стінками. Звичайний санфаянс володіє більш пористої і менш гладкою поверхнею. Чим старіший унітаз — тим менш гладка у нього поверхню і тим швидше утворюється на ньому іржа. Бути може, перш ніж вирішувати, як очистити унітаз від іржі, варто поміняти сантехніку. Час від часу це варто робити, виходячи з міркувань гігієни.
 
 

Ефективні способи чищення сантехніки

Найпростіше застосовувати готові засоби побутової хімії. Зазвичай позбутися від іржі на санітарних приладах допомагають ті ж засоби, якими ви боретеся з вапняним нальотом. Вони можуть бути на лужній або кислотній основі, але всі досить агресивні і небезпечні. Для чищення унітазу обов\’язково потрібно використовувати міцні гумові рукавички. Ні в якому разі не змішуйте різні хімікати, так як може початися
хімічна реакція з виділенням небезпечних речовин (наприклад, хлору).

З найбільш ефективних і відомих засобів можна назвати «Доместос», «Сиф», «Сіллах», «САНО антикальком», «Санфор» та інші. Засоби у вигляді рідин і гелів переважають порошкоподібні, оскільки менше ушкоджують поверхню.

Перед початком чищення краще перекрити подачу води в бачок, щоб засіб не змивався завчасно.

Крім готових засобів можна очистити унітаз від іржі і підручними засобами. Найбільш відомі наступні:

    Органічні кислоти: оцтова, лимонна, щавлева. Щавлева
кислота мало у кого буває в наявності в чистому вигляді, так що її
згадуємо виключно на той випадок, якщо вона все-таки в будинку є.
До речі, саме на дії щавлевої кислоти заснована ефективність пасти «Суржа». Щоб видалити іржу з унітаза, достатньо накрити іржаві плями
клаптем дрантя, змоченою в кислоті, хвилин на 10. Потім промити прилад
чистою водою.
    
Неорганічна кислота, що входить до складу електроліту для акумуляторів. Очистити унітаз від іржі цим засобом можна точно також, як і в попередньому пункті.
    
Всім відомі напої: пепсі і кока-кола, спрайт, фанта, 7UP. З блиском видаляють не тільки іржу, але і вапняний наліт, і сечовий камінь. І при змиванні ще й жирові відкладення на стінках каналізаційних труб усуне.
    
Самий екзотичний спосіб прибрати іржаві риски — зубна паста. Звичайно,
не варто купувати зубну пасту для цієї мети, але використовувати тюбик
тієї, що з якихось причин не підійшов або не сподобався за смаком,
цілком можна.
Тим більше що її багато і не знадобиться. Досить видавити на щітку 3-4 см пасти і протерти поверхню, покриту іржею. Товстий шар відчистити таким способом не вийде, але з не надто застарілими відкладеннями паста впорається легко.

Щоб не витрачати масу часу на спроби прибрати іржу з унітаза, потрібно не давати їй утворювати товстий шар. Регулярне чищення вбереже вашу сантехніку від появи некрасивих і негігієнічних відкладень солей кальцію і заліза.
 
Читати також: