Кілька ефективних засобів для чищення унітазу

Бажання про те, щоб туалет знаходився в бездоганному стані, прямо пов\’язане з питанням, ніж чистити унітаз. Причини забруднення можуть бути різними, і справлятися з ними можна різними засобами.

Готові до використання засоби

Причиною сечового каменя є здебільшого жорстка вода. Особливо сильно відкладення утворюються, якщо протікає бочок. А ось причиною іржі виступає підвищений вміст заліза у воді. Потрапляє воно туди з вини старих іржавих труб.

Ви можете подивитися на полиці з миючими засобами в
будь-якому магазині, і ви побачите там масу досить ефективних речовин,  
які справляються з звичними для багатьох з нас проблемами.

Це і «Доместос», і «Каченя», і «Комет» і багато інших чистячих засобів. Різниця полягає лише в ціні і вашій звичці. Будь-яке з них може почистити унітаз. Радимо також придбати спеціальні таблетки, які закладають в бачок. Вони будуть попереджати утворення нальоту, і того самого в\’їдливого сечового каменю.

А чи є альтернатива всім цим засобам, і як почистити унітаз можна без них? Напевно ж є методи, за допомогою яких можна прочистити стік, відбілити поверхню і провести дезінфекцію.
 
 

Луг

Почнемо з каустичної соди (не плутати з кальцинованої содою), за допомогою якої можна прочистити труби від засмічення. Ця речовина має властивість роз\’їдати органічні речовини і допомагає відмивати жир. Чистити їм треба дуже обережно, обов\’язково надягаючи рукавички.

Гелі, до складу яких входить каустична сода, і які ми постійно
застосовуємо в домашніх умовах, відмінно справляються з відкладеннями
сечового каменя і жирного нальоту.

Ось як треба чистити сильне забруднення:

    — усуньте з унітазу воду (можна вичерпати);
    —
залийте очищувальну рідину і залиште на 2-3 години;
   
— потріть поверхню йоржиком;
   
— змийте все водою.

Трохи зусиль — і від іржі, бруду і іншої гидоти, не залишиться й сліду. Зникне також жовто-коричнева корочка сечового каменю, яку іншими засобами видалити досить складно.
 
 

Кислота

Відмінно справляється з забрудненням унітазу кислота. Вона здатна почистити унітаз, усунувши сліди іржі, практично будь-яких забруднень і в тому числі в\’їдливого сечового каменю. Прикладом засобу, що містить у своєму складі кислоту, є «Сіліт». Надовго залишати кислоту не рекомендується, оскільки вона може сильно пошкодити верхній гладкий шар емалі. Розбавляйте засіб водою і змивайте через 5-10 хвилин.

Найвідомішою і поширеною в побуті кислотою є оцтова есенція. При бажанні можна витягти розчин сірчаної кислоти з акумулятора, оскільки вона там виступає в ролі електроліту.
 
 

Хлорка

Якщо
ви хочете відчистити унітаз від бруду і як слід продезінфікувати
поверхню, убивши всі мікроби, то можна застосувати хлорку.
Вона прекрасно відбілить, а щоб відшкребти шар вапняного нальоту та іржі, треба буде попрацювати щіткою.

Добре очищає сліди каменю пемза, проте використовувати її в унітазі не дуже приємно навіть перебуваючи в рукавичках. Бажано купити пемзу на палиці, тоді не складе труднощів прошурхотіли нею по поверхні. У домашніх умовах хлорка в поєднанні з абразивом є універсальним засобом. Але іноді наліт все-таки залишається, і тоді допомогти зможе тільки кислота. Хлорка також не завжди рятує від засмічення, що змушує шукати інше рішення проблеми.

Запущений випадок

Найважче почистити старий унітаз. Поверхня у нього вже не така гладка, оскільки верхній шар пошкоджений, подряпаний, подекуди мікротріщини утворилися. Навіть якщо ви будете чистити його регулярно, він поступово буде забруднюватися все більше і більше. Вихід з цієї ситуації тільки один — поміняти старий унітаз на новий і стежити за тим, щоб новий не забруднювався.

Темний на вид напій «Кока-Кола» здатний додати білизну унітазу. Треба вилити в нього пляшку напою і залишити на кілька годин. Щоб перевірити, чи дійсно Кока-Кола рятує від вапняного нальоту, можна випробувати цей метод.

Який би засіб ви не застосовували, треба дотримуватися запобіжних заходів.

    — Не нахиляйтеся надто близько до унітазу, щоб не дихати шкідливими випарами.
   
— Одягайте гумові захисні рукавички.
   
— Слідкуйте, щоб рідина не потрапляла вам на шкіру або в очі.

Якщо у вас сильна алергія на хімію, то доведеться від неї відмовитися. Як же тоді чистити? Застосовуйте звичайну соду, не розбавляючи її у воді. Вичерпайте воду невеликою ємністю, наприклад, пластмасовим стаканчиком. Залишки води усуньте ганчіркою. Насипте соду і потріть жорсткою щіткою. Сліди вапна усуваються за допомогою оцту.

Засмічення

Не треба пояснювати, що є причиною засмічення. Волосся, залишки жирної їжі, зливають в унітаз, сторонні тверді предмети можуть викликати непрохідність труб каналізації. Прочистити незначний засор здатний вантуз або велика пластикова пляшка, у якої відрізано дно.

Здійснюючи штовхальні руху, ви розіб\’єте пробку, і вода стікатиме, як і колись. А от від сильного засмічення здатний позбавити тільки тросик або сантехнік, який вміє ним користуватися.

Крім механічних способів прочистити унітаз, існують хімічні. Врятуватися від засмічення можна за допомогою гарячої води (практично окропу). Відро такої води виливають в унітаз, що повинно допомогти прочистити труби.

Обережно! Від перепадів температур фаянс може тріснути, тому гарячу воду наливайте поступово, щоб спочатку поверхню рівномірно прогрілася.

Не варто забувати і про засоби, спеціально призначених для того, щоб прочистити слив. Використовуйте їх, суворо дотримуючись рекомендації виробника, і це
допоможе позбавитися від засмічення, викликаного скупченням бруду.

Що робити, щоб унітаз був чистим?

Не обов\’язково застосовувати термоядерні засоби, щоб підтримувати унітаз в ідеальній чистоті. Досить виконувати кілька правил:

    — стежити за тим, щоб вода весь час не текла з бочка, тобто стежити за правильною роботою системи зливу;
   
— не виливати в унітаз жир і не викидати туди постійно залишки їжі;
    —
регулярно чистити за допомогою йоржика;
   
— промивати спеціальними миючими засобами.

Пам\’ятайте, що дорогі унітази легше постійно тримати в чистоті, ніж потім чистити, псуючи їх гладку поверхню.
 
Читати також: