Як чистити душову кабіну від різного роду забруднення

Душова кабіна останнім часом досить успішно витісняє громіздку ванну з наших осель, і все завдяки своїй компактності. Але прибирати її, виявляється, не так просто: і тут є деякі нюанси. Ви просто зобов\’язані бути в курсі, чим мити душову кабіну, як доглядати за нею. Адже не для того ви її встановлювали, щоб приймати душ в замурзаній кабінці, прикрашеній цвіллю і розводами від вапняного нальоту!

Види догляду

Поточне прибирання ви повинні робити після кожного прийняття душу: постарайтеся змити гарячою водою сліди прийняття душу, обполосніть все холодною водою, обов\’язково витріть насухо всі деталі, стінки, піддон, дверцята. Якщо виявили залишки зубної пасти, не чекайте капітального прибирання, а відразу змийте.
Основний догляд — бажано за інструкцією (раз на тиждень або навіть місяць). Знову-таки потрібно все вимити, але із застосуванням різних миючих препаратів.
Інтенсивне прибирання потрібно проводити, коли необхідно позбутися соляного нальоту, застарілого забруднення. Ось тут знадобиться важка артилерія — сильнодіючі миючі продукти.

Правильно вибираємо чистячі засоби: загальні правила
{PAGEBREAK}
Чим мити душову кабіну під час капітального прибирання? Вибір миючого препарату залежить від матеріалу, з якого зроблений об\’єкт вашої уваги.

— Стінки, дах і дверцята найчастіше виготовлені зі скла, пластику.
— Для піддону і облицювання стінок використовується кераміка, емальована, акрилова поверхня, камінь (натуральний, штучний).
— Змішувачі, насадки, ручки, петлі зроблені з хромованої сталі. А рами і напрямні — найчастіше з пофарбованого алюмінію.

Загальне правило для чищення всіх покриттів: не застосовувати абразиви, металеві щітки, йоржики — все, що так любить дряпати поверхню.

З механічних пристосувань можете сміливо користуватися гумовими скребками, м\’якою ганчіркою з нетканого полотна, синтетичними губками і навіть пароочищувачем.

Чистильні препарати не повинні містити мурашиної кислоти, будь-яких формальдегідів, а ще органічних розчинників (бензину, ацетону).

Миєму чисто …

Як мити душову кабіну? Основну поверхню — стінки, стеля, дверцята — окропити відповідним засобом. Найчастіше використовуються спреї, які не потрібно розтирати по склу або пластику. Будьте обережні, коли розпилюєте продукт всередині при закритих дверцятах! Щоб не надихатися випарами, все-таки краще нанести речовина на ганчір\’я і помити без розпилення. Якщо немає серйозних осередків забруднення, відразу ж змийте мильний розчин або зніміть скребком. При розводах «середньої тяжкості» потерпіть хвилин 10 і беріться за справу.

Хромовані деталі обробляйте склоочисником. Змішувачі, форсунки, душові лійки час від часу протирайте засобом проти нальоту. Якщо отвори душової лійки забилися, прочистіть їх зубочисткою.

Не хочете користуватися побутовою хімією — приготуйте очищуючий препарат самі. У літр води налийте 25 г оцту, 50 г нашатирю. Можна трошки додати кальцинованої соди і гарненько її розчинити, щоб не залишилося ніяких твердих домішок, які можуть подряпати поверхню. Акриловий піддон і металеві покриття прекрасно очищаються зубною пастою. Нанесіть її на 10 хвилин, змийте.

Не забувайте витирати всі деталі і поверхні насухо! У будь-якій воді є мінеральні солі — винуватці некрасивих розводів і нальотів. Коли вода висихає природним способом, солі нікуди не діваються, а благополучно залишаються на стінках, стелі, де з часом перетворюються на твердий вапняний наліт.

А щоб у вашій кабінці не оселилася цвіль, дверцята завжди залишайте прочиненими. Обробляйте раз на тиждень місця скупчення грибка антиплісневими спреями. Або приготуйте розчин самі: у склянку води налийте по чайній ложці оцту, нашатирю, протріть, сполосніть і витріть насухо. Можна також застосувати перекис водню, рідкий відбілювач, якщо не боїтеся вибілити поверхню.
{PAGEBREAK}
Як відмити душову кабіну, доведену до крайнього ступеня забруднення? Скористайтеся сильнодіючим пастоподібним засобом. Краще дотримуватися інструкції. Найчастіше препарат потрібно нанести на півгодинки м\’якою ганчіркою на сильнозабруднене місце. Залишилися плями — протріть оцтовим розчином, приготованим з 10-ти частин води, однієї частини столового оцту.

Доглядайте правильно за душовою кабіною, і вона прослужить вам роки.