Як відмити кухонні шафи від жиру

Кожній господині у світі знайома ця проблема — бризки жиру на кухонній шафці. Особливо якщо шафка стоїть близько до кухонної плити, відмити неймовірно важко. Все ж, є кілька способів і зараз ми про них дізнаємося.

Спецзасоби

Найпростіший шлях полягає в тому, що ви купуєте засіб від жирного нальоту. Такі спеціальні склади продають всі компанії з випуску побутової хімії, наприклад, Амвей або Фаберлік. Деякі з них діють настільки ефективно, що роблять дверці і стінки кухонних шаф, немов новими. Поверхня повністю звільняється від всякого нальоту. Треба лише змочити її засобом, почекати кілька хвилин, а потім помити звичайною водою.

У таких речовин є тільки один недолік — їх вартість. Дійсно ефективні засоби коштують досить дорого, і наводять на думку пошукати їм заміну. До того ж є місцевість, в якій суперзасіб не продають, і там придумали свої способи відмити шафи від жиру.

Існують, щоправда, і дешевші засоби (Комет, Саніта, Пемолюкс, Шуманом і т. Д.), Але перш ніж ними щось почистити, перевірте їх на маленькому непомітному клаптику. Матеріал меблів, встановлений на кухні, може бути різним і компоненти кожного засобу по-різному на нього діють.

Масло і сода

{PAGEBREAK}

Можливо, ви не знали, але соняшникова олія допомагає очистити сліди жиру на шафах, що стоять на кухні.

— Змішайте ложку соди з ложкою соняшникової олії.
— Нанесіть цей склад на особливо брудні місця.
— Через 30 хвилин зітріть бруд губкою.

Можна застосувати цей спосіб повторно, якщо він недостатньо добре спрацював з першого разу.

Якщо ви сумніваєтеся, чи варто додавати масло, то використовуйте одну соду. На вологу ганчірку або губку насипте трохи соди і починайте терти. Речовина з легким абразивним ефектом прекрасно зможе очистити шафу. Тільки приготуйтеся до того, що терти треба буде довго.

Оцет і мильний розчин

{PAGEBREAK}

Непогано діє на жир оцет. Намочіть тряпочку в звичайному столовому 3% оцті і протріть свою шафу. Вам доведеться попотіти, оскільки непросто очистити поверхню від жиру. Зручно для цих цілей використовувати жорстку губку.

В особливо запущеному випадку необхідно попередньо обробити поверхню шафи на кухні мильним розчином або яким-небудь звичайним миючим засобом. Коли бруд раскисне, його легше буде усунути оцтом.

Після того як ви закінчите чистити жир, змийте всі засоби чистою водою і протріть шафу насухо. Якщо меблі потребують полірування, то ретельно протріть її за допомогою поліролі.

Пароочищувач

Є ще один засіб — пароочищувач. Він чудово справляється з жиром і робить меблі чистими. Але якщо у вас є така техніка, то перед вами не постане питання, як що відмити. Ви ним, напевно вже користувалися і знаєте всі переваги.

Для тих, хто не хоче сильно страждати через брудні шафи, порадимо їх своєчасно мити. Свіжі бризки значно легше усунути, ніж застарілий товстий шар жиру, до якого прилипла пил.