Як прати, сушити та зберігати пуховик

Зимовий одяг на пуху, штучному хутрі або синтепоні вимагає особливого догляду. Продовжити життя улюбленої речі можна за допомогою декількох простих правил по догляду за верхнім одягом.

Прання або хімчистка
Незважаючи на те що сучасні способи хімічної чистки пуховиків і виробів з штучного хутра стали більш щадними і річ звідти виходить практично як нова, цей спосіб догляду за пуховиком все ще залишається досить дорогим. А навіщо платити більше і ризикувати річчю, коли її цілком можна випрати самим без збитку для зовнішнього вигляду і якості виробу?

Як прати пуховик
Перш ніж завантажити пуховик в пральну машину, застебніть всі кишені, блискавку або гудзики, відстебніть хутро і капюшон. Якщо на речі присутні місця особливого забруднення — комірець, згин манжет, кишені, — попередньо їх можна почистити щіточкою з невеликою кількістю засобу для виведення плям. Рекомендується прати пуховик в режимі делікатного прання при температурі 30 градусів з використанням спеціальних засобів для делікатних тканин. Попереднього замочування не потрібно. Щоб пух не збивався в грудочки, в барабан разом з річчю рекомендується покласти 2-3 тенісних м\’яча. Полоскати пуховик рекомендується двічі і віджати на обертах не більше 600-800. Сушити пуховик слід на плічках в теплому добре вентильованому приміщенні, періодично струшуючи для рівномірного розподілу пуху.

Важливо! Не використовуйте машинну сушку для виробів з наповнювачем з пуху і пера. Не сушіть пуховик на відкритому сонці або на батареї.

Хутро і синтепон перемо в машині
Як прати пуховик, ми вже з\’ясували. І якщо догляд за пуховиком — справа непроста, то синтепонові куртки і пальто досить випрати з делікатним засобом при температурі 30 градусів і віджати на 600-800 обертах.

Речі зі штучного хутра слід прати при температурі не вище 45 градусів, але ні в якому разі не віджимати і не сушити в машині. Для віджиму використовуйте м\’який махровий рушник, а сушити річ необхідно в розкладеному вигляді, інакше на хутрі залишаться нег арні згини.

Зберігання зимових речей
Якщо речі на синтепоні на літо сміливо можна прибрати в скрині, валізи та коробки, то пуховики і штучні шуби не люблять тісних замкнутих просторів. Догляд за пуховиками і виробами з хутра повинен бути дбайливими. Зберігати їх слід, розвісивши на плічках, застебнувши всі кишені і блискавки, у спеціальних гофрах з дихаючої тканини — не з поліетилену! — далеко від обігрівальних приладів і сонячних променів.