Як висушити пухову куртку (пуховик) в домашніх умовах

Пуховик — дуже популярний зимовий одяг, зігріває в будь-який холод. Як і будь-яку іншу річ, з часом пухову зимову куртку потрібно прати. У будь-якого власника одягу відразу ж виникає питання, як сушити пуховик, щоб не було розводів, і виріб надовго зберіг первісний вигляд. Прати і сушити пуховик потрібно за певними правилами з урахуванням порад виробника.

Тонкощі сушки пуховика

Сушка зимової куртки в домашніх умовах — справа непроста. Буває, що сушити одяг доводиться два-три дні, що дуже незручно. Тривала сушка може зіпсувати якість пуху. Якщо знати деякі нюанси, як правильно сушити пуховик, вдасться уникнути появи непривабливих розводів і злежування наповнювача куртки після прання.

    Якщо стегана річ була випрана в машинці, сушити її слід тільки на плічках вертикально. Якщо пуховик стирався вручну, його потрібно акуратно розкласти горизонтально (на сушилку або іншу поверхню). Не можна просушувати зимову куртку на обігрівачах, батареях і інших джерелах тепла, так як це може призвести до розшарування і псування пуху (пера).

Швидко і якісно висушити пуховик без розводів в домашніх умовах можна за допомогою підручних засобів (пилососа, фену) або вручну. До придбання одягу уважно прочитайте інформацію на ярлику, адже там зазвичай дані докладні рекомендації по догляду, прання та сушіння виробу.

Як просушити куртку вручну

Більшість людей сушать зимовий пуховик вручну. Як сушити пуховик, щоб полегшити собі завдання, використовуючи деякі хитрощі:

1. Після прання в домашніх умовах дайте одягу гарненько стекти. Не варто сильно віджимати пуховик, так як можна пошкодити тканину і наповнювач, в результаті чого на матеріалі з\’являться непривабливі заломи.
 
 
2. Розкладіть виріб на рівній поверхні, вирівняйте всі елементи і трохи збийте пуховик руками, щоб він наповнився повітрям. Важливо забезпечити безперервний приплив повітря в кожен відсік з пухом, тоді на ньому не буде розводів.
 
 
3. Час від часу перевертати куртку, поплескувати її з двох сторін з силою, стискаючи окремо кожен елемент.
 
 
4. Щоб під час сушіння одягу на поверхні матеріалу не було розводів, потрібно правильно вибрати миючий засіб для прання.
 
Пральний порошок, навіть нейтральний, може склеїти наповнювач. Якщо в одязі є ділянки з зім\’ятим пухом, потрібно ретельно розібрати їх пальцями і залишити досушуватися на один-два дні.

Якщо немає часу чекати, поки пуховик повністю просохне, можна скористатися звичайним феном. Направляйте потік повітря на відстані не менше 15 см на середньому режимі температури з вивороту, повільно обробляючи кожен елемент пуховика. Не рекомендується швидко просушувати більш гарячим повітрям, так як може розплавитися тканина, і всі зусилля будуть марними.

Якщо пух в якихось осередках куртки перетворився в грудки, можна скористатися вертикальним відпарювачем. Цей прилад допоможе відновити наповнювач і розпушити пух. Варто звернути особливу увагу на зони швів і кишень, де зазвичай скупчується багато пуху, який потрібно рівномірно розподілити під підкладкою.

Наступний спосіб сушіння верхнього одягу без розводів незвичайний і дуже простий. Його краще застосовувати, коли пуховик трохи просохне. Занурте пуховик в щільний вакуумний пакет, призначений для зберігання одягу. Можна використовувати звичайний пакет, тоді з нього попередньо потрібно відкачати повітря, а потім прорізати отвір. Закріпіть скотчем трубу пилососа в отворі і включіть пилосос в режимі зворотного вдування. Завдяки потужному повітряному потоку наповнювач рівномірно розподілиться по відсіках виробу.

Є й інший спосіб, але не такий ефективний. Повісьте куртку на вішалку і направляйте на неї повітряний струмінь пилососа, обдуваючи з усіх боків.

Як посушити пуховик після автоматичного прання

Напевно багатьом з нас цікаво дізнатися, як сушити пуховик, якщо наповнювач після прання зім\’ято, і грудки дуже складно розбити вручну.

В цьому випадку можна висушити куртку в машинці, але попередньо підготувати 3-5 тенісних м\’ячів або спеціальних кульок для білизни. Висушити зимову куртку в пральній машинці дуже просто. Потрібно застебнути блискавку (або гудзики), вивернути одяг навиворіт і занурити в барабан машинки, туди ж покласти м\’ячики.

Віджимати пуховик потрібно на невеликих оборотах. М\’ячики, безладно рухаючись в барабані, відмінно розрівняють злежалий пух і видалять з пуховика всю вологу. Краще для просушування одягу вибирати кульки білого кольору, щоб вони не полиняли.
 
 

Корисні рекомендації по сушці пуховика

Якщо в якості наповнювача пуховика використовується натуральний пух, то велика ймовірність утворення щільних грудочок. Але цю проблему легко виправити, якщо прислухатися до наступних порад:

1. Виверніть куртку навиворіт, розкладіть її на м\’якій поверхні і з зусиллям постукайте по ній хлопавкою для килимів або лопаткою. Від сильних ударів грудки розійдуться, і пух легше розподілиться.
 
 
2. Не сушіть вологий одяг на рушнику або іншому вбираючому матеріалі, так як це порушить циркуляцію повітря і сповільнить сушку. До того ж, від тривалого зіткнення з вологою тканиною виріб може придбати неприємний запах.
 
 
3. Дуже мокрий пуховик небажано сушити на плічках, так як мокрий пух збивається в грудки, ковзає і сповзає вниз, збивається в куточках, позбавляючи одяг форми.
 
 
4. Якщо зимова куртка буде сушитися на вулиці або на балконі, потрібно уникати потрапляння прямих променів сонця, щоб матеріал не вицвів.
 
 

5. Після прання на пуховій куртці з\’являються плями рудого або сірого відтінку. Причиною появи розводів може бути неякісна тканина одягу, або проступивший жир пір\’я. Це прикре явище можна усунути за допомогою звичайної рідини для посуду. Засіб наносять на забруднення, рівномірно розподіляють і витримують кілька хвилин. Пуховик потрібно випрати заново і ретельно виполоскати.

Якщо дотримуватися всі вищеописані правила, процедура сушки зимового одягу стане приємною і простию, а результат старань можна буде оцінити на власні очі.