Як дбайливо випрати хутро від пуховика

Хутро — є необхідним атрибутом зимового верхнього одягу, оскільки з ним одяг стає і красивішим, і теплішим. Але коли виникає питання, як випрати хутряний комір від зимового пуховика, стає дуже складно відповісти на це питання. Не варто впадати у відчай, існують способи повернути виробу з натурального або штучного хутра його первозданний вигляд.

Технологія і засоби для прання

 

 

Зазвичай хутряний комір від верхнього одягу можна відщібнути, так як найчастіше він кріпиться за допомогою гудзиків або клепок. Завдяки цьому хутро можна почистити окремо від пуховика і зберегти його. Це дуже важливо, оскільки натуральне хутро не бажано прати водою, особливо в пральній машині, застосовується тільки сухе чищення.

Найбільш часто використовувані способи привести в порядок хутро виглядають так:

 •     Невелика кількість житнього або пшеничного борошна насипається в миску і в ній обвалюється хутряний комір. Потім залишки борошна витрушують, а при необхідності видаляються пилососом з насадкою для чищення м\’яких меблів.
 •     Комір можна почистити вологою щіткою для замші, трохи змоченою в теплій воді. Важливо, щоб деталі з хутром НЕ піддалися сильному зволоженню, інакше їх важко привести в початковий стан.
 •     Якщо уникнути вологого чищення не вдасться, то можна використовувати воду, в якій розведено трохи м\’якого шампуню. Випрати хутро можна, злегка змочивши його в мильній піні, а потім дуже обережно розчесати гребінцемм з рідкими зубчиками.
 •     На особливу увагу заслуговує білий комір. Так само, як і білий пуховик, його не варто намагатися відбілити за допомогою засобів, які містять хлор. Однак якщо хутряний комір втратив природний відтінок, його можна випрати у воді з невеликою кількістю нашатирного спирту.
 •     Щоб відбілити натуральний ворс використовують перекис водню. Ватним тампоном, змоченим в цій речовині, потрібно почистити комір у напрямку зростання хутра. Такий спосіб не тільки позбавить від жовтизни, але і додасть йому блиску.

    Якщо хутро від пуховика НЕ ​​відстібається, то весь виріб можна випрати тільки вручну, дуже обережно обробляючи хутряний комір. У машині такі речі прати категорично заборонено, навіть в делікатному режимі. Краще рішення в даному випадку — здати одяг в хімчистку.

Запобіжні заходи

Хутро від зимового одягу вимагає делікатного догляду. Потрібно дотримуватися деяких правил:

 •     Не прати і не віджимати коміри в пральній машині.
 •     Сушити хутряний коміри можна тільки в темному місці: в тіні або кімнаті, де мало світла і немає вікон.
 •     Категорично забороняється використовувати хлорні відбілювачі і кип\’ятити хутряні коміри.
 •     Чистка коміра проводиться в напрямку зростання хутра — у випадку з довгим ворсом, і проти зростання — якщо ворс короткий.
 •     Перш, ніж приступити до вологого чищенню, перевірте, як виріб на неї відреагує. Для цього потрібно спочатку нанести мильну піну на невелику ділянку, потім просушіть його, розчешіть і оцініть результат. Якщо хутро не втратило презентабельного вигляду, можна випрати таким способом весь комір.
 •     При пранні не тріть і не деформуйте виріб, не прагніть віджати його насухо. Вода повинна стекти і випаруватися самостійно, без будь-яких механічних впливів.
 •     При вологому чищенню температура води повинна бути в межах 40 градусів, щоб не пошкодити хутро і підкладку.

Дотримуватися таких запобіжних заходів не складно, але вони допоможуть зберегти презентабельний зовнішній вигляд хутряного коміра, і улюблений пуховик прослужить довше.