Як випрати білий пуховик без розводів

Білий пуховик виглядає привабливо і стильно, його часто вибирають як предмет верхнього зимового одягу для повсякденного носіння.
Як прати білий пуховик правильно, щоб не залишалося розводів, не скочувався пух? Сучасна пральна машина — автомат має необхідні режими, які забезпечують якісну чистку, і надає можливість носити світлі речі так часто, як хоче їх власник. Але деякі спеціальні правила прання і сушіння необхідно дотримуватися, інакше на такій речі можуть утворитися жовті розводи.

Підготовка виробу перед пранням

Перш ніж випрати такий одяг в домашніх умовах, спочатку треба підібрати підходящий засіб для прання. Краще почистити предмет гардероба в пральній машині, річ об\’ємна, потрібна спеціальна сушка, щоб не скатався пух. Зараз випускають спеціальні рідкі засоби для пральної машини, деякі призначені спеціально для пуховиків.

 Якщо вибирати з звичайних засобів, то краще почистити річ за допомогою гелю для делікатних тканин або шампуню. Не варто використовувати стандартні засоби, щоб відбілити такий вимогливий до умов прання предмет гардероба, їх вплив на наповнювач не можна точно передбачити, поява жовтих розводів не виключена.

Але основне правило таке: прати без порошку в пральній машині. Краще, якщо це буде автомат. Рідкі гелі та шампуні забезпечують якісне прання і полоскання навіть у домашніх умовах, вони добре видаляють бруд, не забиваються в тканину, не залишають розводів.

Перед тим як випрати виріб в пральній машині, необхідно його оглянути. В домашніх умовах важко відіпрати таку річ, щоб вивести всі плями, потьоки бруду, особливо на комірі або рукавах. Якщо вони сильно виділяються на загальному тлі, брудні плями чітко видно, перед тим, як випрати, потрібно додатково обробити такі місця засобами для виведення плям. Або просто почистити, запрати плями і розводи господарським милом. Порошок в домашніх умовах застосовувати не можна, він погано вимивається з пуховиків в пральній машині, навіть якщо це автомат. Обов\’язково треба застібнути виріб і вивернути його навиворіт. Це необхідно, щоб не пошкодити зовнішню сторону виробу, відіпрати його лагідним способом, до того ж металеві предмети застібок також можуть завдати шкоди самій пральній машинці.

Як правильно випрати

Зараз виробники випускають теплі зимові речі з різноманітних тканин, наповнювача, використовуються штучний, не тільки натуральний пух. При цьому предмет гардероба називають пуховиком, щоб покупцеві дати уявлення про його функціональне призначення. Треба ретельно вивчати інформацію на етикетці як правильно випрати виріб.

Основні принципи як правильно випрати, почистити білий пуховик в пральній машині:

  • Його не можна прати разом з кольоровим одягом, використовуючи машину — автомат.
  •  Хутряні коміри варто почистити окремо, вони не призначені для прання в домашніх умовах в машині.
  • Агресивні порошки після застосування можуть знищити спеціальне водовідштовхувальне просочення виробу. Відіпрати плями, розводи можна за допомогою більш делікатних засобів.
  • Необхідно придбати засіб для ополіскування або кондиціонер, щоб пом\’якшити воду. Застосування таких засобів дозволить швидко відновити властивості наповнювача, відіпрати всі плями, почистити пуховик якісно.
  •  Використовувати потрібно відповідний режим. Якщо на етикетці він не вказаний, необхідно використовувати режими, призначені для прання вовни і синтетики. Використання високих температур протипоказано.

Утворення жовтих розводів пов\’язано з поганим очищенням наповнювача. Відбілити такі розводи важко. Для того щоб якісно випрати пуховик без жовтизни, в пральну машину поміщають тенісні м\’ячики. Вони не дозволяють наповнювачу скочуватися в щільні грудки.

Правила сушіння

Що потрібно робити, щоб забезпечити висихання виробу, рівномірний розподіл пуха:

  •  Використовувати режим сушіння, що забезпечує застосування не більше 600 обертів при віджиманні.
  • Після прання і віджимання помістити одяг на свіже повітря. Виріб потрібно розстібнути і простежити, щоб не утворилися заломи в тканини.
  • Під час сушіння пух потрібно кілька разів збивати, щоб не утворилися грудки. Робити це слід руками, маленькі грудочки можуть розправитися самі.
  • Пуховик необхідно збивати, струшувати з тією ж метою.

Що робити, якщо машинка погано випрала і залишилися жовті плями, незважаючи на всі зусилля? Необхідно ретельно розглянути предмет гардероба при денному світлі. Плями можуть з\’явитися не відразу. Пожовклі ділянки потрібно додатково почистити, провівши по поверхні виробу рукою, змоченою в миючому засобі. Якщо повністю почистити не вдалося, краще звернутися в хімчистку.