Як почистити різний одяг з різного матеріалу від зимових плям

Зимовий одяг і взуття, які захищають нас від холоду, самі беззахисна перед сіллю, реагентами і талим снігом. Суміш солі і піску, дорожні реагенти і талий сніг тривожать і роблять жорстким замш, змушують тріскатися роз\’їдають шкіру і тканину. Не кажучи вже про зрадницькі плями і розводи! Як вивести плями, якими зима позначила улюблені чоботи, джинси або дублянку? До кожного матеріалу потрібен свій підхід.

Шкіра
Шкіру захистити від зимових ушкоджень легше всього. Обполосніть забруднені ділянки під теплою водою, протріть м\’якою ганчіркою і як слід просушіть. Після чого нанесіть на них жир, який просочить й пом\’якшить шкіру, протріть взуття свинячим салом, ганчіркою, змоченою у вершках, або нанесіть жирний крем. Якщо ви не встигли відреагувати з вечора і вранці виявили білі розводи, їх можна видалити вологою серветкою.

Замша
З замшею і дубленою шкірою справа йде інакше – їх не можна мочити або змащувати кремом. В крайньому випадку, можна протерти забруднене місце злегка вологою ганчірочкою. Потім грунтовно сушимо чоботи або дублянку і озброюємося жорсткою дротяною щіткою. Втім, господарська меламінова губка теж підійде. Ретельно відтираємо всі білі розводи. Потім річ необхідно трохи потримати над парою, щоб всі ворсинки підвелись. А наостанок пройтися по ній гумовою щіточкою для чищення замші.

Тканина

Тканина найбільше страждає від «зимових» плям. Варто пройти в довгих джинсах або штанах по міському бруду доріг, і низ штанин безнадійно зіпсований. Тут нам допоможе мильний розчин. Заперіть в ньому постраждалі ділянки штанів, а потім прополощіть у воді з оцтом (1/2 столові ложки оцту на 1 літр води). І обробіть ополіскувачем для м\’якості.