Чистка хутра та шкіри на дому

Шкіра, замша, натуральні хутра навряд чи коли-небудь вийдуть з моди. Одяг, зшитий з цих матеріалів, — тепла, легка, зручна. Одне погано — важко за нею доглядати. Ось уже шкіряна куртка, замшеве пальто потерті на найвидніших місцях, втратили первісне фарбування. А шуба і хутряна шапка пожовкли, хутро не блищить і навіть подекуди звалятися. Як же продовжити життя цим недешевим речам?

Покопайтеся в шапці виделкою


Ну як бути, якщо хутряний ворс прим\’ятий? Найчастіше від цього страждають шапки, які з настанням весни запихають подалі на полицю шафи. Протріть хутро вологою губкою і розчешіть у напрямку ворсу. Знаючі люди ніколи не розчісують злежале хутро ніякими спеціальними щітками, а тільки пригладжують.

Хороший інструмент для відновлення хутра — звичайна вилка, бажано з довгими і гострими зубцями. Акуратно, щоб не пошкодити шапку, підхопите виделкою ворс хутра біля самої основи і тягніть вгору, ніби розчісуючи. Видерті повалені пучки не давали ворсинкам пушитися, і тому хутро виглядав як би подзьобаним. Покопавши в ньому виделкою, ви переконаєтеся, що ваша хутряна шапка оновилася і покращала.

Головному убору місце на вазі

Прийшовши додому, не кладіть хутряну шапку на полицю. Вологе хутро має здатність сплющуватися, від чого виглядає коротше і тьмяне. Крім того, хутряний шар на згині при недбалому поводженні сомнется і полисіє. Ви хочете, щоб ваше вродливе обличчя обрамляла залисини?

Дуже добре, якщо для зберігання своєї улюбленої хутряної шапки купите болванку. В іншому випадку можна використовувати велику вазу або трилітрову банку. В крайньому випадку, акуратно повісьте шапку на гачок.

Почастуйте шубу вівсяними пластівцями і волоськими горіхами


Дуже часто забруднене хутро радять протирати бензином. Цього робити не можна. Бензин сильно знежирює волосся, після цього хутро стає ламким. Менш руйнівний в цьому сенсі гас. Один недолік — стійкий, сильний, характерний запах.

Перевірений варіант домашньої хімчистки для шуби — це адсорбція. Посипаємо ворс висівками (можна сухим крохмалем, сухою тирсою, що не містять смол) і акуратно протираємо хутро між долонями. Для повного ефекту хутро потрібно пропилососити.

У разі сильної засаленості хутра рекомендуємо чистку гарячими висівками, підігрівши їх на сухій сковороді. Справа в тому, що тепло розріджує жирові відкладення і сприяє їх легкому відділенню від ворсу.

Проблема
хутра з песця і світлих відтінків каракуля полягає в тому, що з часом
з\’являється неприваблива жовтизна, яка добре видаляється водним розчином
синьки для прання білизни.
Омолодити каракуль темних відтінків можна потовченими ядрами волоського горіха, загорнутими в марлевий тампон.

Тримайте шубу в мішку


Якщо
ви в шубі потрапили під мокрий сніг з дощем, треба відразу, прийшовши в
будинок, шубу витрусити і обережно розчесати хутро щіткою (сухою!).
Сушити подалі від опалювальних батарей і сонячних променів.

Тривале
зберігання хутряних пальт буде правильним тільки на вішалці в шафі,
одягнувши їх у мішок з тканини або щільного паперу.
 
Обов\'язково вкладіть в мішки засіб від молі!
 
 

Молочне харчування для шкіряної куртки


Якщо
лицьова поверхня шкіряного виробу втратила вигляд, то спочатку зніміть з
неї забрудненість теплою водою, після цього змастіть гліцерином.
«По-справжньому» прати шкіряні вироби не можна, інакше ви змиєте
інгредієнти спеціального жирового прошарку, який забезпечує гнучкість і
еластичність на етапі дублення шкіри.

Життєвий досвід радить протерти забруднені місця теплим, жирним молоком (некип\’яченим!). Якщо ви захоплюєтеся кавою, то протріть шкіру куртки вологою гущею, що поверне блиск і пружність. Будьте розумні, біла шкіра може змінити колір!

Замшу треба посолити

Поверхня
замші складається з найдрібніших пухнастих ворсинок, тому її чистять
гумовими щітками (спеціально для замші!), Жорстким поролоном, а то і
шкільним ластиком.
Відмінний ефект виходить при натиранні замші сіллю дрібного помелу.

Звичайно, продовжити свіжий вигляд замші може протирання підігрітим
молоком разом з питною содою (одна чайна ложка соди на один стакан
молока).

Якщо є бажання, замшу можна забарвити аніліновими барвниками для тканин з вовни. Дотримуйтеся рекомендацій по фарбуванню, викладених на упаковці. Важливо, щоб при фарбуванні температура фарбувального складу не перевищувала 45 С, інакше замша втратить еластичність. Штучну замшу фарбувати таким способом не можна!