Як відбілити хутро пісця

Чистка крохмалем

Потемніння
і пожовтіння хутра може бути убусловлене брудом який зібрався,
тому на першому етапі необхідно застосувати водні процедури.
Ні, натуральне хутро норки або песця ніхто не змушує прати. Необхідно намочити біле простирадло, добре віджати і обернути хутряний виріб. Перебираючими рухами пальців треба пройти по всій її поверхні. Волога тканина забере частину пилу на себе, але на цьому чистка не закінчується.

Коли ворс висохне, треба застосувати адсорбуючу речовину, щоб ввібрати жирні забруднення. Це може бути тальк, перетерта крейда, манна крупа або крохмаль. Іноді в домашніх умовах використовують борошно, але борошно згодом важко вичісується. Припустимо, ви вирішили використовувати крохмаль:

    —розстеліть хутряний виріб на рівній поверхні;
   
-потрусіть зверху крохмаль;
    —
злегка потріть хутро руками, щоб крохмаль проник глибше;
   
-через 5-10 хвилин треба вичесати адсорбент щіткою або видалити за допомогою пилососа, включеного на слабкий режим.

Якщо хутро коротке, то чесати його треба проти зростання шерстинок, якщо довге — у напрямку їх росту. Для чорнобурки крохмаль не дуже підходить, оскільки може залишатися серед ворсинок, а для песця це непоганий варіант.

Чистка тирсою

У домашніх умовах почистити світлі або темні хутряні речі можна за допомогою тирси. Купіть чисту тирсу листяного дерева (липи, берези, осики і т. д.). Тирсу хвойних дерев застосовувати не можна, оскільки вона містить смоли, через які ворсинки можуть злипатися. Змочіть тирсу спиртом і розсипте її по хутрі. Злегка втирайте руками і додайте ще порцію. Так необхідно пройтися по всьому коміра, шапці або шубі, після чого вичесати тирсу гребінцем.

Замість спирту тирсу змочують бензином, але необхідно використовувати
очищений авіаційний бензин, щоб в ньому не було сторонніх домішок.

Тирса вбирає бруд, жир і робить хутро світліше. Особливо така чистка допомагає в тих місцях, де виріб контактує з шиєю і обличчям. Метод застосовують, щоб освіжити комір з песця або чорнобурки.

Відбілювання перекисом водню

Настав час розповісти, як відбілити пожовкле хутро за допомогою перекису водню. Метод застосовують до хутра білої норки, чорнобурки, кролика. Треба взяти склянку чистої води, додати в нього по маленькій ложці перекису водню і нашатирного спирту. У розчині змочують губку, віджимають і протирають нею поверхню хутра.

Потім підвішують виріб так, щоб на нього попадало сонячне світло. Під дією світла відбілюючий ефект перекису зросте. Якщо треба відбілити білосніжний песець в домашніх умовах, то кількість перекису збільшують в 2-3 рази.

Для позбавлення від жовтизни хутра кролика крім перекису застосовують сіль. Роблять соляний розчин (1 велика ложка солі на склянку води), додають
нашатирний спирт (маленьку ложечку) і обробляють розчином виріб, після
чого дають висохнути.
 
 

Відбілювання штучного хутра

Якщо пожовтіло штучне хутро, то повернути йому попередній стан можна тільки в рідкісних випадках. Спробуйте застосувати гліцерин, змішавши його з водою в рівних пропорціях. Цим складом обробляють виріб, в результаті чого ворс пом\’якшується і злегка світлішає.

Штучне хутро можна прати із застосуванням рідких миючих засобів при температурі + 30 ° C вручну або на режимі ручного прання. Прання усуває забруднення, але не завжди допомагає прибрати жовтизну. Якщо колір штучного ворсу вам не подобається, то залишається відпороти аксесуар і викинути.
 

 

Застосування синьки

Якщо річ неможливо відбілити, то їй надають блакитний відтінок. Для цього з давніх пір застосовують синьку. Спочатку розчиняють кілька крапель синьки в воді, щоб вийшов розчин світло-блакитного кольору. Його переливають в пульверизатор і розприскують по білому хутрі або такому, як у чорнобурки.

Після висихання виріб набуває ледь помітний блакитний відтінок. Він схожий на переливи снігу, тому не псує вигляд виробу. Якщо синька не допомагає, то виріб перефарбовують в темніший колір. Дорогі речі віддають в хімчистку, де фахівець за вашим бажанням почистить їх або зробить фарбування.