Як прати шовк правильно?

Будь-яку тканину з часом нам доводиться прати або, на крайній випадок просто чистити, якщо прання вона погано переносить. Шовк тканина досить специфічна і доглядати за нею потрібно правильно, щоб безнадійно не зіпсувати Ваші улюблені речі. Чи потрібно завжди робити те, що нам рекомендують виробники предметів з шовку, або ж іноді потрібно підстрахуватися і вибрати більш м\’який варіант прання?
 

Перемо вироби з шовку. Основні правила

Все ж прати шовк в машинці (якою б сучасною вона не була), це далеко не кращий варіант. Найкраще робити це руками навіть коли на бирці, яку зазвичай пришивають з вивороту будь-якого виробу, і допускається прання з використанням машинки-автомата. Що стосується ручного прання, то почати потрібно з правильного замочування речей. Зробити це потрібно всього лише хвилин на 5 або 7, і далі прати вже потрібно тільки в злегка теплій воді (близько 30-ти градусів). При цьому використовувати потрібно тільки рідкі варіанти миючих засобів, а ось порошки, в яких є відбілювачі найкраще не брати. Коли справа дійде до полоскання, то потрібно виконати це кілька разів. Якщо Ваші шовкові речі кольорові або темні, згадайте про оцет. Він хороший не тільки на кухні, тут його теж цілком можна застосувати. Просто наливаєте кілька чайних ложечок і промиваєте Ваші речі разом з ним.

Якщо з шовком вручну Вам возитися небажання, і Ви все-таки вирішили «запхати» його в машинку, то вибирайте тільки спеціальний режим, призначений для цієї тканини. Крім цього, не потрібно засипати в машинку будь-який порошок, підійде тільки спеціальний миючий засіб. Всі речі з шовку, які Ви будете прати, повинні бути завжди одного кольору. Інакше результат Вас точно не порадує. Якщо ж машинка у Вас із завантаженням вертикальним, то потрібно використовувати сітку-захист. Не потрібно включати віджимання після такого прання. Шовк може і порватися, коли буде під час цієї процедури тертися об барабан. Будь-які шовкові речі не потрібно викручувати, як багато хто з нас звик. Щоб їх просушити без шкоди, потрібно звернути такі речі в рушник, або скористатися для цього простирадлом. Далі, Вам потрібно буде просто акуратно притискати той же рушник, наприклад. Це дозволить Вам видалити воду з речей.

Мотузка не підходить для остаточної просушки шовку. Цей варіант навіть не варто розглядати. Вам потрібно буде знайти тверду поверхню (бажано ще й рівну), покласти на цю поверхню бавовняну білу тканину і вже на неї розкласти шовк. Так ви його не помнете, і він повністю збереже свою форму. Крім цього, речі при їх просушування не повинні лежати на відкритому сонці, інакше мокрий шовк у Вас пожовтіє, або, якщо він кольоровий, то частину свого кольору він просто втратить.

Не чекайте, поки шовк висохне повністю. Коли він злегка вологий, він прасується практично ідеально. Але, робити це потрібно тільки з вивороту. Що стосується, режиму на прасці, то вибираємо обов\’язково «Шовк». Відпарюванням таких речей займатися не варто, інакше вони у Вас сядуть. Якщо на шовковому виробі з\’явилися якісь сильні заминання, то змочувати їх водою, або навіть трохи збризкувати, все ж не варто. Так у Вас просто виникнуть плями, що нагадують за своєю формою кільця. Часто буває, що такі складки все-таки з\’являються, прибирати їх праскою не потрібно. Найкраще віднести таку річ у ванну і повісити її там на плечики. Коли Ви будете приймати душ, то, та вологість, яка при цьому утворюється, допоможе Вам випрямити всі складки.
 
Читати також: