Як відбілити шерстяні речі в домашніх умовах

Напевно в гардеробі у кожної модниці знайдеться білий шерстяний светр. Повсякденний догляд за такою річчю стає важким через специфіку самого матеріалу. Будемо розбиратися, як відбілити білі шерстяні речі в домашніх умовах.

Аптечні засоби при пранні

Відбілити светр в домашніх умовах допоможе перекис водню. Приготувати такий розчин можна наступним чином:

  1.     в велику миску налийте прохолодну воду;
  2.     додайте кілька флаконів перекису (в співвідношенні 1: 8).

Розчину повинно бути рівно стільки, щоб вистачило замочити річ. Ми залишаємо кофту на кілька годин. Після необхідно прополоскати в прохолодній воді і ретельно просушують. При цьому уникайте прямого попадання сонячних променів.

    Сушити вироби з вовни краще в розкладеному вигляді. Не вішайте їх на мотузку, так вони втратять свою форму.

Сода

Якщо немає під рукою перекису водню, можна скористатися харчовою або кальцинованою содою. Розчин готується аналогічним способом:

  1.     розчиняємо в прохолодній воді соду;
  2.     опускаємо светр;
  3.     чекаємо пару годин.

За цей час шерсть почне відбілюватися прямо на очах. Виймаємо річ, полощемо в проточній воді.

За допомогою цього засобу можна проводити постійний догляд. Для цього додайте трохи соди при пранні. Вона пом\’якшує воду і нейтралізує солі, які негативно позначаються на стані вовни.

 
Соляний розчин

Думаєте, що більше не існує методів відбілити білу річ? Спробуйте скористатися звичайною сіллю. Для цього приготуйте розчин середньої насиченості. Кілька разів занурюємо річ і виполіскуємо в холодній воді.
 
З першого разу відбілити шерстяний светер не вийде. Для досягнення необхідного результату потрібно зробіті декілька сольових ванн.

Крейда

Саме крейдою можна ідеально відіпрати білу річ. Для однієї великої речі знадобиться близько 0,5 кг речовини. Ретельно перемелюємо її і додаємо в миску з водою. Занурюємо шерстяний светр.

Варто пам\’ятати, що крейда не розчиняється у воді, тому необхідно постійно помішувати розчин, щоб кристали рівномірно розподілилися по матеріалу. Замочування повинно тривати близько 50 хвилин.

 

Професійні відбілювачі

Якщо не довіряєте народним методам, можна скористатися традиційними. Для цього існують спеціальні відбілювачі. Перетримувати шерсть в такому розчині не варто, постраждають волокна тканини.

Якщо біла річ прикрашена кольоровими візерунками, то підійдуть тільки кисневі відбілювачі. Після таких прань не забувайте ретельно прополоскати одяг.

 

На замітку

Наступні рекомендації обов\’язково повинні поповнити скарбничку домогосподарок:

  •     Пожовклу вовну можна спробувати прокип\’ятити в розчині з господарського мила. Після прополоскати спочатку в теплій воді, а потім в холодній з додаванням оцту.
  •     У боротьбі за білизну вовни можна замінити соду нашатирним спиртом.
  •     В аптеці продається гипосульфит натрію. Його додають в воду, замочують светр і закривають верх поліетиленовою плівкою. Витримують близько години, а після ретельно промивають.
  •     Можна спробувати придбати спеціальні рідкі порошки, які призначені для прання саме вовни.

Тепер ви знаєте, якими методами можна відбілити білі речі з вовни в домашніх умовах. Вони повернуть одягу красу і первісну білизну.