Як відіпрати кухонний тюль від жирних плям

Коли фіранка з тюлю висить неподалік від кухонної плити або обіднього столу, на ній неминуче з\’являються жирні плями. Чи можна їх відіпрати і як це правильно зробити? З жиром важко боротися, але є кілька ефективних способів.
 

Миючий засіб для посуду і присипки

Будь-які кухонні фіранки, гардини або штори з часом забруднюються. Навіть якщо у вас дуже хороша витяжка, яка видаляє з приміщення кіптяву і сажу, на тюль можна бризнути маслом, соусом, доторкнутися до нього брудною рукою. Об тюль труться домашні тварини, в шторах люблять ховатися діти, і це теж позначається на них не кращим чином. Добре, що є народні та професійні засоби, які допомагають видалити забруднення.

  • Гель або рідкий засіб для миття посуду допоможе відіпрати штори від кіптяви і жирних плям. Його часто використовують для відмивання одиничних плям, не знімаючи гардини з карниза. Для цього наливають небагато засобу в теплу воду, збивають до утворення піни і опускають в воду забруднений край тюлю. У такому ж розчині замочують на 1-2 години штори перед основним пранням.
  • Якщо пляма свіже, то її треба присипати крохмалем, сіллю, крейдою або тальком, щоб жир вбрався. Засипати жирні плями треба ретельно, щоб не було видно країв і залишати на кілька годин. Після цього залишки забруднення видаляють пранням.

Господарське мило

 

 

Якщо на фіранках з\’явилися жирні плями, то спробуйте відіпрати їх за допомогою господарського мила. Мило відмінно бореться з жиром, але є одна умова. Вода повинна бути м\’якою. Якщо у воді багато солей, то господарське мило буде осідати пластівцями і не дасть позитивного результату.

Пом\’якшити воду можна, потрібно нагріти її і додати соду. Замочіть штори в содовому розчині і виперіть господарським милом.

Оцет

 

 

Видалити жир і плями з тюлю можна за допомогою оцту. Для цього треба розвести склянку столового 3% оцту в 3-5 літрах води і опустити в розчин тюль. Чим довше буде мокнути тканину, тим краще відіпрати плями. Після оцту тюль треба прополоскати в чистій воді. Є ще один рецепт з використанням оцту. Необхідно взяти:

  •     4 великі ложки столового оцту;
  •     4 великі ложки нашатирного спирту;
  •     1 велику ложку солі.

Все це змішують в нержавіючій мисочці і натирають жирні плями. Потім чекають приблизно 15 хвилин і перуть штори вручну або ж в пральній машинці.

    Тим, хто боїться застосовувати засіб на нових фіранках, можна перевірити його дію на старих гардинах або на невеликому клаптику тюлю.

Нашатирний спирт

Окремо варто розповісти про нашатирний спирті. Він відмінно змиває жир, тому застосовується в складі домашніх миючих розчинів. Додайте 2-3 ложки нашатирного спирту в воду при полосканні або пранні, і ваші штори стануть ще чистіші. Застарілі плями жиру можна відіпрати з допомогою такого складу:

  •     1 маленька ложка нашатирного спирту;
  •     1 велика ложка гліцерину;
  •     1 велика ложка води.

У розчині треба потримати забруднену тканину 10-15 хвилин, потім прополоскати і висушити, акуратно розправивши. Для більшої зручності склад наносять ватним тампоном, а тюль розміщують на рівній твердій поверхні.

Нашатирний спирт сильно пахне і може викликати невелике запаморочення. Але запах швидко вивітрюється. Після полоскання ніяких слідів миючого засобу не залишається.

Спеціальні засоби

У магазині продаються засоби, призначені спеціально для виведення плям. Якщо ви не довіряєте народним методам, то можете купити готовий до використання засіб і відіпрати штори з його допомогою. Але перед покупкою прочитайте на етикетці інформацію до якого матеріалу можна застосувати засіб.

Є ефективне мило, порошок і концентрований гель торгової марки «Антіпятін». Продаються засоби для виведення плям Ваніш, Удалікс, Сарма. Можна придбати засіб торгової марки Фаберлік, Амвей або Асі. Багато виробників пропонують мило для прання, на зразок господарського, тільки з додатковими добавками. Вибирайте доступні для себе варіанти, перевіряйте їх у дії і беріть на озброєння для боротьби з плямами.