Як виростити город на підвіконні

Як не крути, а дача є не у всіх — і фінанси не дозволяють, і часу в обріз, і роботи ціла купа. Однак овочі та зелень можна вирощувати не тільки на грядках, але і вдома на підвіконні, який ви тепер зможете використовувати раціонально. Рослини не тільки поліпшать мікроклімат вашого приміщення і піднімуть настрій, але і забезпечать вас вітамінами на всю зиму. Про те, що потрібно враховувати, створюючи «домашній город», ми вам сьогодні й розповімо.

Подбайте про правильне освітлення

Якщо ви збираєтеся розташувати свій город на підвіконні, подбайте про правильне освітлення. Так, якщо весь час рослини будуть повернені до вікна, вони можуть спочатку викривитись, а потім і полягти. Тому по можливості намагайтеся періодично повертати їх у різні боки. Але це, виходить, зробити не завжди. Тому потрібно або з боку кімнати, увечері підсвічувати свій «город», або поставити за рослинами світловідбиваючий екран, наприклад з фольги або білого картону.

Перевіряйте температуру

Не менш важливий при вирощуванні овочів і температурний режим. Біля батарей може скупчуватися занадто багато тепла. Якщо освітлення буде недостатнім, а температура — високою, рослина витягнеться. І навпаки. У морозні ночі овочі на підвіконні можуть страждати від холоду. Так, дуже може бути, що якщо у вас стоять старі вікна, а розсада, скажімо, помідорів знаходиться на відстані 15 см від вікна, то в одну з лютневих ночей рослина попросту замерзне. Підвищується небезпека, якщо на ніч вікна закриваються шторою і тепла надходить набагато менше. Тому якщо ви не можете похвалитися надійністю своїх вікон, то краще розміщуйте фіранки між склом і рослинами. Або хоча б закрийте вікно жалюзями. Однак у кожному разі систематично перевіряйте температуру на підвіконні, де знаходиться город.

Кріпіть рослини правильно

{PAGEBREAK}

Розміщуючи город на підвіконні, ви можете використовувати розширення. Так, або прикріплюйте до стіни куточки, які держать полиці, розміщуючи на них площину продовження підвіконня, або зміцнюйте полицю на підвіконні (за бажанням можете використовувати упір на батарею). Щоб уникнути сухості повітря, можете поставити на батарею зверху миску з водою. Якщо рослини відчувають дискомфорт, тому що ваші батареї не достатньо гарячі, щільною тканиною закрийте нагріту поверхню. Біля вікна можете підвісити рослини в кашпо. Якщо ваше вікно досить велике, ваш город може перекочувати в периметр вікна на полиці.

Зверніть увагу на літнє освітлення

Якщо ви збираєтеся, круглий рік вирощувати на підвіконні зелень і овочі, то особливу увагу слід приділити освітленню. Те, що сонця багато не буває — звичайний стереотип. Влітку на південних вікнах рослини можуть дуже легко постраждати від прямих сонячних променів і зайвої температури. Тому в цей час рослини бажано, трохи заслонити або перенести на західну або східну сторону. Подивіться, як вашим рослинам буде краще.

Навіть на грядках рослини цілий рік рости не будуть. (Якщо, звичайно, ви не власник величезної теплиці). А город на підвіконні — це швидкий і простий спосіб круглий рік балувати себе овочами і зеленню. Прислухайтеся до наших порад — і у вас все вийде!

Читати також:
Як виростити ананас в домашніх умовах?
Як виростити помідори в домашніх умовах?
Як виростити лимон в домашніх умовах?