Як виростити помідори в домашніх умовах?

Спеціальні сорти і догляд

Помідори звичайних сортів, які виведені селекторами для вирощування тільки у відкритому грунті, теплицях і парниках не підходять для вирощування в домашніх умовах, оскільки у томатів дуже потужна коренева система і рослина просто хворітиме від нестачі поживних речовин і повітря.

Щоб виростити помідори в кімнатних умовах підійдуть низькорослі сорти цього смачного овоча такі як: «Бичаче серце», «Карлсон», «Рубін», «Бонсай», «Білий налив», «Чері» та інші кімнатні сорти. Помідори кімнатних сортів дуже високоврожайні, а особливо перші 2-3 роки.

Догляд за домашніми помідорчиками, майже не відрізняється від догляду за звичайними грунтовими сортами. На що особливо потрібно звернути увагу, так це на те, щоб температура вдень була не нижче 25 градусів С, а вночі не нижче 16 градусів С. При температурі грунту 17-19 градусів С. Особливо ретельно провітрюйте приміщення в період цвітіння рослини і дотримуйтесь вологості повітря не вище 65% при температурі 25 градусів С. Так само помічено, як рослина страждає від нестачі сонячного світла тому розміщуйте горщики з томатами на підвіконнях або по близу них, вони без труднощів переносять пряме сонячне світло.
{PAGEBREAK}
Вирощування розсади

При правильному догляді за розсадою томатів, хорошому освітленні і провітрюванні, ріс кущів інтенсивний, рослини не хворіють і мають здоровий вигляд. Готова розсада має два розгалужених стебла і в такому вигляді вже готова до пересадки і може переїхати на постійне місце. Паростки дуже ніжні, і в міру росту рослини їх потрібно підв\’язувати в кущ. Можна вбити поруч кілочок, щоб рослина не падала і росла рівно.

Цвітіння і плодоношення в домашніх умовах

Ці сорти помідорів не вимагають штучного запилення, але під час цвітіння рослину можна злегка струсити, щоб пилок злетіла і прикріпився до квіточок в низу стебла. Потім можна окропити рослину відстояною водою кімнатної температури. Так само під час цвітіння буде корисним обприскувати спеціальним розчином борної кислоти, для цього беруть 1 літр води і змішують з 1 грамом борної кислоти.

Після того, як утворилася зав\’язь, верхівку, потрібно відразу видалити, і так само видалити всі зайві листочки знизу разом з пензликами, що б вони не виснажували рослину, тому що визріти вони все одно не встигнуть. Після виконаної роботи у наших помідорчиків відбувається прискорене зростання і рясне плодоношення.

Полив і підживлення
{PAGEBREAK}
Полив здійснюється в міру потреби, якщо земля зверху підсохла значить пора її поливати, і робити це краще в першій половині дня. Температура води повинна бути кімнатною, слід залишати пляшку з водою на ніч на підвіконні поруч з горщиками ваших помідорчиків, і вранці у вас завжди буде вода потрібної температури. Полив здійснюється чітко навколо рослини і ні в якому разі не під кущ. Якщо землі в горщику достатньо, то її потрібно рихлити для хорошої вентиляції кореневої системи.

Що стосується підгодівлі добривами, то для помідор буде краще обприскувати листочки живильним розчином, який можна купити в спеціальному магазині, склад засобу майже однаковий, просто брати спеціальну для овочів. Першу підгодівлю роблять як тільки розсаду висаджують в горщики, а наступні приблизно 1 раз в 12 днів.

Збір врожаю

Якщо ви побачили, що помідори повністю дозріли, вони готові до збирання. Стиглі плоди мають приємний аромат і блиск. Якщо все ж довелося зняти томати з кущика раніше. То покладіть їх дозрівати. Можна скласти їх в пакети з паперу і проробити в них отвори, щоб до плодів надходило повітря.

Недозрілі плоди можна покласти просто у вазу до інших овочів або фруктів. Якщо ви вирішили, щоб томат дозрів саме таким чином, то спостерігайте за ними щодня. Їх потрібно перевертати і стежити за почервонінням плода.

Дотримуючись усіх правил, ви зможете виростити чудовий урожай томатів прямо у себе вдома.