Як просунути кар\’єру за допомогою шести магічних фраз

Ви чули коли-небудь про такий термін, як психологія просування? Чому одні стрімко піднімаються кар\’єрними сходами, а інші до пенсії просиджують штани в званні рядових співробітників? Сьогодні ми розповімо про шість важливих фраз, шести кроках, які допоможуть вам просунутися по службі.

Це настільки цікаво, що я почну це робити зараз же

Дуже важливо не просто кивати головою на доручення начальства, а проявляти живий щирий інтерес. Байдужим виконавцем бути не можна. Ваш шеф повинен бачити, що справа, якою ви займаєтеся, вам дійсно цікава. Керівництво не зможе не відзначити вашу оперативність, готовність до роботи і діловий настрій.

Давайте поговоримо про мінуси і плюси

Часом ідеї начальства бувають, м\’яко кажучи, недоречними. Прямо заявляти їм про те, що їхні ідеї — далеко не шоколадка, не варто. Щоб домогтися істини, потрібно вступати в суперечку, проте не в перепалку. Ввічливо запросіть босів до дискусії, визначте результати, до яких вони хочуть прийти, і з\’ясуйте які можуть бути побічні ефекти. Наприклад, якщо шеф хоче заощадити на логістиці, нагадайте, що довгий термін доставки може припасти не до смаку клієнтам. Тут вкрай важливо вміння побачити загальну картину, ввічливість і здатність знайти компроміс. Причому це стосується не тільки роботи. Під час обговорення проблеми намагайтеся не тільки критикувати чужі ідеї, а й висувати свої, бажано кілька. Щоб вдало виділитися з числа конкурентів, потрібно бути гнучким, завбачливим і володіти широким кругозором.

Наші результати істотно обійшли початкові плани

{PAGEBREAK}
Завершуючи проект, насамперед потрібно піти до керівництва зі звітом. Однак пам\’ятайте, що жива розповідь набагато цікавіша сухих цифр. Порівнюйте, показуйте конкретні приклади. Наприклад, скажіть, що завдяки маркетинговій компанії план був перевиконаний, продажі виросли вдвічі, а клієнти без зупинки дзвонять. Однак не вдавайтеся до вигаданих оцінок і замінюйте слово «я» на «ми». І не забувайте про те, що керівництво обману не любить, тому прикрашати ситуацію ні в якому разі не можна.

Я зроблю все, на що здатний

Форс-мажори і аврали бувають у всіх. Наприклад, відносини з компанією може розірвати найбільший клієнт, але у вас хороші людські відносини з цією фірмою можуть зберегтися. Увімкніть творчий нетворкінг, станьте дипломатом — може, ви зможете зберегти важливого замовника. Але перед цим обов\’язково попередьте своє керівництво про те, що будь-якими способами намагаєтеся вирішити проблему. Зробіть акцент на неформальному підході до роботи і на тому, що все само собою не вирішиться, але ви прикладаєте всі свої зусилля. Тут перемога не більш важлива, ніж ім\’я переможця.

Я готовий покласти на себе відповідальність

Це чарівна фраза, яку із задоволенням готовий слухати від підлеглих будь-який начальник, в тому числі і ваш. Може, до рівня керівника ви давно вже зросли, але завдань відповідальних вам поки не дають. Не бійтеся брати на себе відповідальність за загальну роботу і проявляти ініціативу. Ви можете багато років виконувати одні й ті ж обов\’язки, але часом для просування кар\’єри достатньо кількох фраз. Наприклад, запропонуйте провести навчальний семінар для клієнтів, щоб ті краще орієнтувалися в продукті. Візьміть на себе відповідальність за його підготовку та координування. Можете також уточнити той факт, що ви маєте великий досвід у цій сфері та розбираєтеся в деталях роботи.

Ми — прекрасна команда

{PAGEBREAK}

Якщо ваші колеги — професіонали своєї справи, то ви без сумніву повинні пишатися тим, що маєте можливість з ними працювати. Не потрібно приховувати свої почуття. Людям завжди необхідна підтримка, навіть якщо про неї не говорять вголос і відкрито не демонструють. У нашому суспільстві дякувати за хорошу роботу не прийнято. Ламайте традиції! І якщо ваша скромність не дозволяє вам вимовити «хлопці, я з величезним задоволенням працюю з вами», то хоча б скажіть співробітникам, що пишаєтеся ними.

От і все. Тепер ви знаєте, як за допомогою шести фраз піднятися по кар\’єрних сходах. Але пам\’ятайте про те, що мало красиво говорити. Важливіше вміти відповідати за свої слова.

Читати також:
Як правильно побудувати кар\’єру
Як справити враження на роботодавця