Як виростити ананас в домашніх умовах?

Останнім часом господині задаються питанням, а чи можна виростити тропічну рослину в горщику? Немає нічого неможливого. Тепер можна виростити ананас прямо у себе на підвіконні.

Необхідно дотримуватися деяких правил при посадці ананаса. Почніть з того, що ананас розмножується двома методами — за допомогою насіння і чубчиком. У нашій країні важко знайти ананаси, усередині яких є насіння. Тому виростимо ананас з чубка.

Рослина любить багато світла і тепла. Крім цього, у зв\’язку з тим, що ананас виростає в тропіках, він дуже легко переносить посуху. У деяких країнах ананаси вирощують в тепличних умовах. Ось саме тому кожна господиня може виростити ананас у себе вдома.

Правила вибору ананаса для посадки

{PAGEBREAK}

Висаджувати ананас варто в кінці серпня або на початку вересня. Це найкращий час для висаджування даної рослини. У цей період потрібно піти на ринок і придбати плід. Зверніть увагу на те, щоб чубчик не був підмороженим.

Справа в тому, що якщо він буде не таким, яким потрібно бути, то найімовірніше ананас не виросте. Під час переохолодження ананас втрачає здатність до розмноження, тому не купуйте плід для посадки в зимову пору року

Стан чубка

Чубок повинен бути зеленим, свіжим і яскраво пофарбованим. Листя повинні бути великими, твердими і з неушкодженим центром. Саме з центру чубка буде виростати майбутній плід

Висадка ананаса

Висаджувати рослину рекомендується відразу ж після того, як ви його купили. Чим швидше ви посадите рослину, тим краще воно буде рости. Візьміть великий і гострий ніж і акуратно зріжте чубок у ананаса. Відрізати потрібно так, щоб м\’якоті на чубку не було, тобто залишити один пеньок.

Не переживайте якщо ви зрізали чубчик ананаса без м\’якоті. У цьому випадку можна обірвати нижнє листя і таким чином вийде пеньок. Він також приживеться. У деяких випадках під листям можна спостерігати вже виросли коріння. Зрізати їх немає необхідності. Але, потрібно пам\’ятати, що вони вже не виростуть.

Готуємо місце
{PAGEBREAK}
Місце зрізу слід обробити слабким розчином перманганату калію. Після цього зріз необхідно присипати попередньо подрібненим деревним вугіллям. Якщо його немає, можна використовувати з цією метою активоване вугілля. Для присипки зрізу підійде і зола. Перед тим, як висадити рослину в землю дайте підсохнути зрізу протягом 5-6 годин.

Одержаний черенок потрібно підвісити листям вгору і залишити його в такому стані приблизно на тиждень півтори. Це робиться для того, щоб зріз у рослини міг загоїтися. Якщо цього не зробити, то після посадки чубчик може почати гнити.

Вибираємо горщик

Вибір горщика дуже важливий. Вибирайте не дуже великий горщик приблизно на 500-600 гр. на дно горщика потрібно покласти дренаж. Жренажем може виступати галька або керамзит.

Зверху дренажу помістіть спеціальну земляну суміш. Її можна купити в спеціалізованих магазинах. Називається вона земляна суміш для бромелієвих. Коли земля знаходиться в горщику, потрібно рясно полити землю гарячим розчином марганцівки. Це необхідно для того, щоб земля продезінфікувалась. Через пару днів приступайте до посадки ананаса.

У центрі горщика потрібно зробити поглиблення приблизно 3 см углиб. Діаметр заглиблення повинен бути трохи більше, ніж пеньок черенка. В отриманий отвір насипте невелику кількість вугілля і золи. Такі дії призведуть до того, що чубчик НЕ буде піддаватися гниттю. Опустіть в поглиблення чубчик і злегка притисніть землю.

Робимо опору для рослини

По краях горщика потрібно розмістити кілька палиць. Вони слугуватимуть опорою для чубчика. Листя потрібно прив\’язати до палиць. Це своєрідна опора, чубок буде добре зафіксований в горщику, і не буде падати. Полийте посаджений ананас невеликою кількістю води, щоб земля була трохи зволожена.

Організація тепличних умов
{PAGEBREAK}
Зверху на рослину слід надіти максимально прозорий пакет, і помістити горщик в самому теплому і світлому місці. Бажано, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені, а також не було протягів. Постійно пам\’ятайте, що ананас любить тепло (+ 25-27 градусів). Таку температуру і забезпечує пакет, який надітий на рослину.

Як доглядати за ананасом взимку

У зимовий період можна помістити горщик біля батареї або безпосередньо на ній. Тільки якщо вирішили ставити рослину на батарею, то попередньо покладіть на неї підставку з дерева, а тільки потім горщик.

Рослина приживається протягом 1-2 місяців. По закінченню 1 місяця, рослина пустить коріння. Про те, що рослина дійсно прийнялося, буде служити поява нових пагонів і листя. Пакет можна зняти через 2 місяці. Необхідно переконатися, що рослина дійсно прижилося.

Полив ананаса

Поливати ананас необхідно рідко, але рясно. Використовуйте виключно теплу воду, підігріту до 30 градусів. Поливати варто тоді, коли земля в горщику стане зовсім сухою. У воду для поливу можна додати трохи лимонного соку.

Поливати рослину таким чином, щоб і листя могли увібрати в себе вологу, тобто струмінь води спрямовувати не лише на корінь, але і на листя. Цим ви забезпечите природне поливание цієї рослини, як це відбувається в тропіках в сезон проливних дощів.

Дотримуючись усіх правил, ви зможете виростити справжній ананас у себе вдома. Не забувайте, по мірі росту рослини пересаджувати його в горщик більшого об\’єму.