Як виростити лимон в домашніх умовах?

Кімнатний лимон — один з популярних цитрусів, які вирощують вдома. Історія кімнатного лимона налічує близько 300 років. Вирощувати цитрус в домашніх умовах досить просто, якщо знати правила догляду за ним. А мати лимон в будинку дуже корисно — від нього виходить аромат, який тонізує і піднімає настрій.

Вирощуємо лимон двома

Виростити лимон можна з кісточки або саджанця. Садити потрібно в пухкий удобрений грунт. Потім до трьох років необхідно щорічно пересаджувати його в свіжу землю. Пересадка від пори року не залежить, але краще, звичайно, робити це навесні.

Реакція Ph грунту повинна бути 6.0. Земля повинна складатися з двох частин суглинку, двох частин листового грунту, однієї частини перегною і однієї частини піску. У домашніх умовах зробити такий грунт важко, тому можна купити готову суміш у спеціалізованому магазині. Дорослим лимон вважається в 2-3 роки.

Полив кімнатного лимона

{PAGEBREAK}

Кімнатні лимони поливають саме відстояною водою з-під крана, тому що вони не переносять хлор, у них може розпочатися через нього хлороз. Ставлять горщик з деревом в піддон, в який наливають воду. Також кожна рослина потребує підгодівлі, і цитрус не виняток. Удобрювати його потрібно щомісяця 3-4 рази. Для горщика об\’ємом 4 літри потрібно 1 стакан добрива.

Суміш можна зробити самостійно, але краще купити в спеціалізованому магазині. Є універсальна суміш для цитрусів, яка містить 14% азоту, 16% фосфору, 18% калію, 0,2% заліза, 0,05% міді, 0,1% марганцю, 0,04% бору і 2% магнію. Вибираючи добриво в магазині, потрібно спиратися на ці показники.

Умови для рослини

Кімнатний лимон — любитель світла. Якщо взимку ви хочете, щоб цитрус «спав», то слід тримати його в приміщенні з температурою від 7 до 14 градусів тепла і, не дивлячись на короткий світловий день, додатково підсвічувати його не потрібно.

Якщо дерево знаходиться в кімнаті з температурою від 18-22 градуси, то воно буде не спати і потрібно створити додаткову підсвітку. Краще всього використовувати ртутно-вольфрамові лампи. Кімнатний лимон не переносить різких перепадів температур.

Формування лимона

{PAGEBREAK}
Лимони починають формуватися тільки після третього року життя. Щоб сформувати лимон, на його стовбурі внизу повинні бути 3-4 гілки. Саме вони стануть основою для крони рослини. Стовбур рослини потрібно вкоротити над верхньою гілкою, яка була обрана вами.

Через час на цих гілочках з\’являться нові пагони. Вибрані гілки для формування крони називаються гілками першого порядку. Пагони, що утворилися на них, називаються гілками другого порядку. Потім нові пагони будуть називатися третім порядком і так далі.

З практики відомо, що цвітіння рослини починається на пагонах 4 і 5 порядку. Обрізати гілки потрібно правильно, залишаючи на них кілька нирок, для того, щоб росли нові пагони. Гілки кожного порядку вкорочують до 20см.

Для досягнення симетричної крони повертайте рослину на підвіконні кожні 10 днів на 15 градусів. Рослина не втратить орієнтацію і буде рівномірно пускати листя.

Збір лимонів

Лимони потрібно збирати тоді, коли вони стануть яскраво-жовтого кольору. Є деякі види лимона, плоди яких не опадають протягом 2х років. У перший рік життя рослини спостерігається самостійне обпадання плодів. У цьому немає нічого страшного, так і повинно бути. Якщо ви бачите, що плоди достигли, зріжте їх до настання холодів.

З настанням весни не зібрані лимони знову почнуть набувати зелений колір. Влітку шкірка лимона стає товстою, а сам плід втрачає свої смакові якості. Восени все навпаки. Шкірочка набуває приємний жовтий колір, смак плоду насичений і яскравий. Осінній лимон дуже приємно пахне.

Правильно вирощена рослина допоможе вам незабаром зібрати врожай прекрасних лимонів.