Як правильно вибрати обігрівач конвекторний

На сьогоднішній день конвекторні обігрівачі користуються великою популярністю. Справа в тому, що дані пристрої максимально прості в експлуатації, не витрачають багато електроенергії, не шумлять в роботі, і не створюють загрозу пожежі. У магазинах даних обігрівачів існує величезна кількість. Як же правильно підійти до вибору конвектора? Сьогодні ми розповімо, як правильно вибрати і купити конвектор в дачний будинок.
 
 

Види конвекторів

Нагрівачі конвекторного типу бувають тільки трьох типів.

Перший вид – від електрики (електроконвектор). Зрозуміло, що живиться такий нагрівач від електрики. Експлуатація пристрою досить проста. Вартість нагрівача відносно невелика. Фахівці виділяють безшумну роботу конвектора, великий коефіцієнт корисної дії, а також високу швидкість прогрівання приміщення за короткий час.

Як правильно вибрати обігрівач конвекторний

Однак потрібно врахувати, що при порівняно невисокій ціні покупки конвекторного нагрівача, доведеться платити багато коштів за його роботу – за електрику. Велике приміщення конвектором навряд чи вдасться обігріти. До того ж апарат сушить повітря, сприяє скупченню пилу. Важливо при покупці конвектора дивитися, чи є датчик, який захищає пристрій від надмірного перегріву. Тільки так можна бути впевненим у тому, що нагрівач не стане причиною пожежі.

Як правильно вибрати обігрівач конвекторний

Бувають і водяні конвектори опалювальня які приєднуються патрубками до системи централізованого опалення. Навіть при низькій температурі пристрій швидко обігріє приміщення. Найчастіше такі конвектори розташовуються під підвіконням або в підлозі. В результаті створюється теплова завіса, яка сприяє захисту приміщення від холоду, яке проходить від вікна. Водяні конвектори не мають великої маси. Їх просто встановлювати, так що для середнього приміщення цей пристрій підійде. Але є і деякі недоліки. Наприклад, водяний конвектор не сполучений з системою вентиляції. Великі приміщення він не обігріє.
 
 

Зручно використовувати у приміщенні газові конвектори. Їх не складно монтувати. В якості енергоносія використовується газ. Його можна брати з системи, яка підводиться до кожного будинку. Якщо такої немає, то використовується скраплений газ у балонах. Газовий конвектор виготовляється з екологічно чистих матеріалів, так що робота пристрою не шкодить людині. Приміщення прогрівається досить швидко газовим конвектором.

Як правильно вибрати обігрівач конвекторний

Однак для газового конвектора обов\’язково потрібно встановлювати димар. При згорянні газу виділяється вуглекислий газ, який обов\’язково потрібно відводити на вулицю через спеціально і правильно споруджені димоходи. Їх обладнання найчастіше обходиться дорого, тому не всі люди можуть дозволити собі газовий конвектор в будинку.

Робимо правильний вибір конвекторних обігрівачів

Перш ніж купити конвектор, потрібно визначити, яку площу належить йому обігрівати. Приміром, на 12 квадратних метрів знадобиться пристрій потужністю до одного кіловата. Висота стін повинна бути не більше 2,6 метрів. Якщо ж приміщення ще вище, то на кожні десять сантиметрів висоти потрібно додавати десять відсотків потужності пристрою. Тепловий конвектор встановлюється під вікнами. Краще буде, якщо конвектор повністю покриє ширину віконного отвору.

Коли проводяться теплові розрахунки, потрібно врахувати, що будуть мати місце і втрати теплової енергії. Якщо приміщення розташоване над холодним підвалом, в кутку будівлі або з великою кількістю засклених поверхонь, то потрібно вибирати потужний конвектор. У противному випадку робота конвектора буде марною, а в приміщенні постійно відчуватиметься прохолода.

Як правильно вибрати обігрівач конвекторний

Плюси і мінуси опалювальних конвекторів

Звертаємо увагу на нагрівальний елемент при купівлі електроконвектора. «Минулим століттям» вважається пристрій, де є відкрита спіраль. Тим не менше, дані моделі все ще можна зустріти в продажу. Незважаючи на невисоку ціну таких пристроїв, купувати їх не рекомендується, оскільки є ряд недоліків:

— висока ймовірність появи пожежі,
— спалювання кисню,
— велика витрата енергії.

Сучасними вважаються конвектори, які мають закриті нагрівальні елементи.

Деякі моделі мають нагрівальні спіралі в сталевих трубках. Корпус виконаний з алюмінію. Однак такий варіант не є надійним: з часом матеріали псуються і зношуються.

Більш сучасним конвекторним нагрівачем вважається моноблочна система. Виходить, що тут тен і радіатор – це єдина конструкція. Робота такого пристрою максимально надійна, безшумна. Експлуатаційний період многоблочного конвектора максимальний.

Немаловажне питання – експлуатація конвекторного обігрівача. Якщо планується переміщати конвектор, то потрібно звертати на мобільні варіанти. Наприклад, можна знайти обігрівачі, які мають в комплекті колеса для пересування пристрою. Обов\’язково повинен бути спеціальний датчик, який у разі падіння нагрівача вимкне пристрій і захистить приміщення від пожежі.

Найпоширенішими конвекторами є ті, які кріпляться під вікнами або на стіни. Кріплення виконується за допомогою чотирьох гвинтів. На тепловіддачу не буде впливати розташування фурнітури в приміщенні.

Види терморегуляторів

Тепер розглянемо види терморегуляторів. Перший вид – механічний термостат. Пристрій не дуже дорогий. Навіть при нестабільному рівні електроенергії в мережі пристрій працює. На початку роботи чути виразне клацання. На відміну від нього електронний термостат не дає ніякого клацання. Температура вимірюється точніше, але і коштує пристрій дорожче.

Важливою деталлю при виборі конвектора є корпус. Краще всього купувати конвектор, який має металевий нержавіючий корпус. Всередині стоїть нагрівальний елемент і терморегулятор.

Тепер більш-менш зрозуміло, як проводити вибір пристрою для системи опалення дачі. Вирушаємо в магазин, але не потім, щоб миттю купити конвектор, а розглянути безліч варіантів, зважити всі за і проти, а тільки тоді придбати надійне і якісне, а головне економне обладнання.