Як вибрати авокадо?

Авокадо дуже смачний і корисний фрукт, якщо його правильно вибрати. Звичайно в Росії вибір сортів авокадо зведений до мінімуму. Якщо знайдете в супермаркеті на полиці з овочами, вже добре. А можна зустріти тільки два види авокадо: Каліфорнійський і з Флориди.

Неспелое авокадо має гіркуватий смак і тверду м\’якоть. А у зрілого фрукта приємний запах, солодкуватий смак і м\’якоть м\’яка, схожа навіть на крем.

ТОП-7 правил сніданку для схуднення

Щоб вибрати стиглий авокадо, потрібно натиснути пальцем на поверхню плоду, якщо після натискання з\’явилася вм\’ятина, а потім почала згладжуватися, то саме такий авокадо слід вибирати. Також стиглі можна визначити по характерному стуку кісточки. Якщо ви піднесе фрукт до вуха і потрясли, то почуєте стукіт кісточки, це значить ви вибрали потрібний плід.

Якщо ви всі такі купили незрілий авокадо, то його можна потримати 3-4 дні при кімнатній температурі, щоб воно дозріло. Але купувати занадто м\’які авокадо теж не варто, вони дуже мало зберігаються і вживати їх потрібно відразу. Також важливим є зовнішній вигляд плода. Авокадо зазвичай має зелену або коричневу шкірку. Коричнева шкірка свідчить про те, що це Каліфорнійський сорт. У зрілому вигляді воно дуже м\’яке. Його можна використовувати для приготування крему-пюре смузі, для коктейлів або ж просто намазувати на хліб. Авокадо з зеленою шкіркою в стиглому вигляді мають більш тверду м\’якоть і використовуються для приготування салатів або ролів. У Флоридського сорти шкірка гладка і тонка. Якщо ж у фрукта шкірка в дрібних пупиришках і темно-зеленого кольору, то це сорт Пінкертон. Цей зберігається довше. Шкірку легко очистити ножем або ж просто підчепити нігтем. Крім того авокадо Флоридського сорту має більш велику кісточку, що не вигідно у співвідношенні кісточка-м\’якоть. Плоди авокадо дуже швидко темніють, стикнувшись з повітрям, тому їх слід зберігати в поліетиленовому пакеті і заздалегідь окропивши соком лайма чи лимона, і краще тримати в холодильнику.

З авокадо можна приготувати дуже багато страв, салатів, сендвічів, різних соусів і паст. Воно дуже корисно для вживання в сирому вигляді. Плоди містять корисні масла, мінеральні речовини і вітаміни.

Якщо покласти нестиглі плоди авокадо в паперовий пакет з бананами або яблуками, то фрукти дозріють за 1 або 2 дні, так як банани і яблука виділяють речовини, що прискорюють дозрівання.