Вибір опалення для приватного будинку

Опалення приватного будинку завжди залишається актуальним питанням. На даний момент крім природного газу є маса різного палива зі своїми перевагами і недоліками. Сьогодні на дачі своїми руками ми поговоримо про вибір типу для опалення приватних будинків.
 
 

Електроенергія

У порівнянні з іншим паливом, використання електроенергії обійдеться вам значно дорожче. Також недоліком є і збої, і перепади напруги. В цілому цей варіант найменш прийнятний і практично ніде не використовується.

Скраплений газ для опалення дачі

Даний метод є найбільш популярним, так як  пропан-бутан не дуже дорогий, і зможе стабільно опалювати приміщення тривалий час. Якщо ви не часто буваєте на своїй дачній ділянці, для використання наповніть кілька балонів. А якщо ви збираєтеся проводити чимало часу на своїй дачній ділянці, то одними балонами не обійтися. В такому випадку необхідно встановлювати газгольдер приватного будинку, резервуар, у якому зберігається певна кількість зрідженого газу.

Даний метод відрізняється зручністю, так як газ подається в приміщення автоматично, людина не керує цим процесом. Мабуть, єдиний недолік полягає в неможливості заправки резервуара в сніжну погоду, але і ця проблема дуже легко вирішується, необхідно розчистити ділянку від снігу, щоб можна було заправити ємність.

Газгольдер розташований під землею, тобто він не буде займати територію, і в процесі роботи не виділяється запах, який може відчути людина.

Вибір опалення для приватного будинку

Дизпаливо для опалення дачі

Даний метод опалення дачного будинку виходить досить витратним, порівняно із зрідженим газом. Також в процесі спалювання палива виділяється неприємний запах, який поширюється практично по всій території.

Якщо використовувати неякісний дизель, то ваш опалювальний прилад може прийти в непридатність.

Дрова та вугілля

Найголовнішим недоліком використання вугілля або дров, це часте завантаження палива в топку. В середньому за один день необхідно помістити паливо в топку чотири рази. І потрібно також чистити топку час від часу.

Крім проблем із завантаженням палива, у вас може виникнути проблема з місцем його зберігання. Навряд чи ви будете ходити в магазин за новою партією вугілля, отже, вам потрібно виділити невелику ділянку під склад, а це не завжди можливо. Важливо, щоб склад був сухим, і дрова теж. Під час горіння даний вид палива виділяє неприємний запах.

Вибір опалення для приватного будинку

Пелети для приватного будинку

Вибір опалення для приватного будинку

Даний вид палива схожий на вугілля або дрова, відмінність тільки в більш високій щільності. Вартість його не на багато менше дров, однак, все той же неприємний запах, і часта завантаження затьмарює і ця перевага.