Як вибрати лижі?

Настала зима, пора, коли можна кататися на санках і лижах. Багато хто вважає, що у виборі лиж для катання немає нічого складного, але це не зовсім так і в цій статті ми розглянемо, як правильно потрібно вибирати лижі.

На що необхідно звертати свою увагу при виборі лиж?

Стиль катання

Існує всього 2 стилю катання, це коньковий і класичний. При класичному стилі лижі переміщаються по лижні паралельно один одному. При коньковом стилі від лижні потрібно відштовхуватися внутрішньою стороною лижі.

Конькові лижі від класичних відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і багатьма характеристиками. Лижі для конькового стилю катання зазвичай на п\’ятнадцять сантиметрів коротше класичних, а носок у них більш тупий і центр ваги зміщений вперед на два з половиною сантиметри.
{PAGEBREAK}
Також варто знати і розуміти, що класичний спосіб катання є більш простим для новачків, тому якщо ви тільки осягаєте ази лижного катання, то зупиніться саме на цьому варіанті.

Довжина лиж

Зі стилями катання ми вже розібралися і тепер потрібно підібрати довжину лиж. Це робиться таким способом. Для класичного способу катання необхідно щоб носок лижі стояв перпендикулярно підлозі доходив приблизно до середини витягнутої вгору руки.

Конькові лижі вибираються схожим способом, але тільки довжина таких лиж повинна бути на десять сантиметрів меньше.

Жорсткість лиж

Конькові лижі обов\’язково повинні володіти підвищеною жорсткістю, це потрібно для зручного катання на них. А жорсткість лиж для класичного стилю катання ділиться на три види: для сухого і м\’якого снігу; для мокрого снігу; для жорсткого снігу.

І якщо ви не збираєтеся професійно займатися лижними гонками, тоді жорсткість лиж варто вибирати за своєю вагою. Чим більше ваша вага, тим більш жорсткі лижі вам необхідно купувати.

Купуйте лижі і починайте кататися, адже краще один раз проїхатися, ніж тисячу разів про це прочитати.