Найпоширеніші несправності ТНВД

Вважається,
що ТНВД — паливний насос високого тиску — це самий проблемний механізм
не тільки дизельного, але вже і бензинового двигуна.
Нагадаємо, що сучасні мотори TSI, TFSI і ін. Оснащуються аналогічним елементом. Дійсно, якщо вірити статистиці СТО, то більшість клієнтів, які
звертаються з необхідністю ремонтувати двигун, страждають саме через
несправності ТНВД.

 

Найпоширеніші несправності ТНВД

1. Частіше за інших виникає така проблема, як нерівномірність уприскування палива в циліндри двигуна. Причиною цього може бути знос плунжерних пар, закупорювання паливних форсунок, або поломка клапанів, які нагнітають тиск палива.

Виявляється подібна неполадка в вигляді різкого падіння потужності двигуна, одночасно зі зростанням витрат палива. За рахунок того, що циліндри виробляють нерівне кількість енергії,
двигун нестійкий працює на малих обертах, відчувається вібрація.

2. Досить часто зустрічається така проблема, як несвоєчасне подання палива в циліндри. Сказати однозначно, що може бути причиною цієї поломки — неможливо,
так як подібна несправність виникає в результаті неналежної роботи не
одного, а відразу декількох механізмів паливної системи.

Симптоми несправності все ті ж — падіння потужності і нерівномірна робота на холостих обертах. Двигун весь час буде глухнути.

3. В результаті використання неякісного палива, з ладу дуже швидко виходять паливні форсунки дизельного двигуна. Форсунки — чи не найбільш уразливий елемент всієї системи ТНВД. До речі, саме в результаті забруднення форсунок з вихлопної труби автомобіля починають вириватися бульби чорного диму. Втім, про це ми вже говорили в статті «Визначаємо несправність за кольором диму з вихлопної труби».

І знову все ті ж симптоми переслідують нас — падіння потужності двигуна і зростання споживання пального.

4. Іноді несправність ТНВД може проявлятися і шляхом появи запаху бензину в салоні автомобіля і під капотом.
Як продовжити термін роботи ТНВД і запобігти його несправність?

Відповідаючи на це питання, попросимо вас згадати, від чого всі наші біди? Звичайно ж, від неякісного палива. І якщо мережі АЗС не бажають покращувати його, це доводиться робити нам — автомобілістам. В паливо заливаються спеціальні присадки, які нейтралізують воду, що міститься в солярці, здійснюють очистку паливних форсунок.

Другий варіант — це постійний контроль систем автомобіля. Форсунки потребують періодичного чищення, так як в процесі експлуатації вони зашлаковиваются.

Сам по собі дизельний двигун досить надійний агрегат. Звичайно, багато що залежить і від способу експлуатації автомобіля. Давно доведено, що якщо за машиною стежити, проблем з нею не буде.