Як правильно доглядати за ножами на кухні

Як це не дивно, але досить дотримуватися всього кілька правил по догляду за ножами, щоб термін їх придатності збільшився в рази. Як? Та дуже просто. Всього кілька кроків — і ви поріжете що завгодно.

КРОК 1
Зберігати ножі окремо

Перше правило вашого кодексу по догляду за ножами говорить про те, що зберігати їх потрібно окремо від інших предметів на кухні. Найпростіше купити готовий набір ножів зі спеціальною підставкою для них. Однак хитрість тут полягає в тому, що якщо з підставки будуть стирчати тільки ручки ножів, визначити потрібний вам ніж буде можливо тільки в ході практичного експерименту. Інша справа, якщо для кожного окремого ножа буде передбачено своє місце в підставці. Так запам\’ятати їх місце положення та орієнтуватися в їх виборі вам буде набагато простіше. А зовсім ідеальний варіант, якщо ножі в наборі будуть кріпитися до підвісних гачків або магнітним смужках — так вам і запам\’ятовувати нічого не доведеться. Запам\’ятайте головне: краще купити готовий набір ножів і зберігати їх в підставці, ніж купувати ножі окремо і зберігати їх, де попало.

КРОК 2
Використовуйте ножі за призначенням
{PAGEBREAK}
Використовувати ножі не за призначенням категорично не можна. У цьому випадку ріжуча поверхня може не тільки затупитися, але й розколотися, крім того навіть може зламатися рукоятка. Вузькоспеціалізованою повинна бути і нарізка продуктів. Так, овочі потрібно різати ножем для нарізки, хліб — хлібним ножем, а кістки рубати сокиркою.

КРОК 3
Використовуйте тверду поверхню

Поверхню для нарізки використовуйте тверду. Але, ні в якому разі вам для цього не підійде металева або керамічна поверхня, або як зараз стає популярною — скляна. Краще рішення — дерев\’яна дошка. Однак цей матеріал має властивість сильно вбирати рідини і запахи, тому для риби, м\’яса, хліба і овочів слід використовувати окремі дошки.

КРОК 4
Мийте ножі правильно

З миттям ножів затягувати теж не потрібно. Робіть це відразу ж після їх застосування. В іншому випадку речовини які містяться в продуктах, можуть спровокувати потемніння і корозію леза.

КРОК 5
Вирівнювати сталь

На жаль, як би дбайливо ви не зберігали ножі, рано чи пізно ріжуча поверхня стає нерівною — в процесі використання від неї відколюються мікрочастинки. Що робити? Рівняти! Однак щоб зробити поверхню рівною і запобігти швидкому затупленню ножа найкраще використовувати мусат.

КРОК 6
Точіть злегка затуплені ножі
{PAGEBREAK}
Якщо ваш ніж злегка затупився, тут же правильно і максимально акуратно спробуйте його заточити. Якщо не зробити цього відразу, більш тупий ніж повернути до життя буде куди важче.

Дорогі господині, пам\’ятайте: щоб не загнати самій собі ножа в спину від недбалого ставлення до якісних ножів, стежте за ними ретельно. І скоро приготування страв стане для вас самим приємним і улюбленим хобі.