Як зробити автоматичний полив на дачі своїми руками

Виробляти полив на величезній місцевості, та ще й у жарку погоду дуже трудомістко, а займає це заняття, як правило, масу сил і часу. Не у кожної людини є можливість щодня відвідувати дану ділянку. Виходячи з цього, велика кількість дачників задають собі таке питання: як же можна здійснити автополив у теплиці самостійно? І якщо вас хвилює подібна проблема, то в цій статті ми поговоримо про те, як створити автоматичний полив у теплиці своїми руками.
 
 

Автополив для різних методів зрошення

Методи зрошення, як правило, поділяються на 3 групи. Отже, сьогодні існує полив:

— в середині грунту,
— крапельний,
— дощовою.

Здійснення поливу на ґрунті за допомогою лійки до перелічених варіантів не відноситься. А такий метод поливу, як полив з середини грунту, можна застосувати завдяки використанню шлангів або труб, що мають спеціальні отвори-пори. Цей спосіб найкраще підійде для поливу багаторічних рослин і живоплоту. Крапельний полив або мікрозрошення дуже зручна система зрошення, яка максимально забезпечує вологою рослини, дерева і чагарники.

Крапельне зрошення є найпоширенішим способом поливу у багатьох садівників, оскільки спрямовує всю вологість до кореневої системи рослин. Він також підходить для вирощування таких овочевих культур, як огірки, помідори, баклажани, але не може повноцінно замінити їх полив.

Дощування – це спосіб поливу різноманітних газонів і клумб з квітами. Для можливості виробляти автополив у теплиці самостійно, можна вибрати будь-який з описаних варіантів зрошення.

Як зробити автоматичний полив на дачі своїми руками

Дощувачі з пластику

З цієї публікації ви зможете дізнатися про те, як налагодити автоматичний крапельний полив в теплиці. У цій статті ми детально спробуємо розібратися в цьому питанні.

Дуже часто автополив виручає при непостійному поливі ґрунту або в суворо відведений час. В даному випадку, здійснювати полив потрібно рясно. Поливати зі шланга не слід, так як дуже сильний водяний напір швидко розмиє грунт біля кореневої системи рослин.

Найпоширенішою системою поливу є насос, розбризкувачі та шланги, які потрібні для виконання дощування. Дощувачі і розпилювачі можна легко спорудити з наявного вдома матеріалу. Зокрема, такі пристрої, цілком можливо, виготовити із звичайних пластикових пляшок. А нижче ми розповімо про те, як зробити це правильно.

Отже, для цього потрібно взяти пляшки з об\’ємом від 1,5 до 5 літрів.
Потім у них потрібно зробити отвори різної форми. Ширина отворів буде залежати від виду розпилювача.
Після чого, в горловину пляшки вставляється шланг.

Крапельний полив пластиковими пляшками

Щоб створити автоматичний крапельний полив в теплиці, вам потрібно прислухатися до наших рекомендацій. Пам\’ятайте про те, що лише в такому разі ця система буде надійно і довговічно виробляти полив рослин в теплиці.

Самостійний крапельний автополив в теплиці або оранжереї можна виконати кількома методами, за допомогою пластикових пляшок, ємністю 1,5 і 2 літри. У стінках цих пляшок потрібно виконати ряди в шаховому порядку. Їх кількість залежить від типу грунту і загальної витрати води. Пляшку слід вкопати в грунт (до 15см) між рослинами таким чином, щоб її шийка залишилося на поверхні. Зрошення виконується через шийку пляшки, а вода, залита в неї за допомогою шланга, через пророблені отвори буде потрапляти до коренів рослин.

Другий метод зрошення проводиться наступним чином: необхідно підготувати пляшку також, як описано вище. Але отвори в даному випадку потрібно зробити близько горлечка. У пляшки потрібно відрізати дно і вкопати горлечком в землю, закрутивши спочатку кришку. Для того щоб вода не могла випаровуватися, відрізане дно пляшки необхідно перевернути і повернути на місце. Заповнювати пляшку водою в даному випадку набагато легше.

Здійснювати автополив самостійно можна, розташувавши в підвішеному положенні пластикові пляшки над землею на невеликій відстані від рослин, для того, щоб не розмити грунт. В даному випадку отвори слід виконати в самій кришці або близько горлечка. Проводити регулювання води без прорізання отворів, при відкручуванні кришки. Маленькі отвори по 1-1,8 мм дозволять воді йти повільно.

Рослини, які люблять багато вологи можуть виручити бутлі з великим об\’ємом води – по 5 літрів. Для цього отвори проколюються тільки з одного боку бутлі від її дна до горловини. З протилежного боку пляшки потрібно вирізати віконце для заливання води. Потім пляшку закопують отворами вниз, а вікном вгору.

Як зробити автоматичний полив на дачі своїми руками

Автополив своїми руками: Схема

Схема крапельного поливу з використанням платковых пляшок складається, як правило, з кількох елементів. Це залежить від кількості на ділянці рослин і площі теплиці. Але зазвичай автополив має в наявності такі елементи:

— Ємність з водою чорного кольору.
— Пластикова камера і кран.
— Дозатори, призначені для пластикових пляшок, знаходяться під землею.
— З\’єднувальні шланги. Вони, як правило, розташовуються на поверхні або під грунтом.

Вода буде автоматично рухатися з бака або водопроводу в спеціальну поплавцеву камеру. Далі, по шлангах вона буде потрапляти в пластикові пляшки, тим самим виробляючи автополив для теплиці. Схему такої системи поливу можна виготовити самостійно дуже швидко. Замість дозаторів – труб можна застосувати поїлку від пластикової тари, розташувавши її на поверхні ґрунту, а також вкопану під грунт каністру-дозатор, що має отвори.
 
 

Як можна зробити установку системи автополиву

Ця стаття дозволить вам дізнатися про те, як зробити автополив у теплиці своїми руками без зайвих витрат. Дійсно, для створення цієї системи доведеться використовувати підручні засоби. Для того щоб зробити автоматичний полив в теплиці необхідно:

В першу чергу необхідно накреслити план земельної ділянки з наявними на ньому грядками і кількістю рослин, для яких потрібно здійснити крапельне зрошення за допомогою пластикових пляшок. У цьому плані потрібно вказати місцезнаходження труб, крапельниць і всіх шлангів. На грядках, розташованих під ухилом знадобиться розмістити труби горизонтально, або передбачити похил — краплинні шланги.

Місця з\’єднання труб, зазначені в плані, зможуть дозволити провести розрахунок загальної кількості заглушок, кранів і з\’єднувачів. У другу чергу, потрібно ретельно продумати про систему водопостачання. Якщо ж водопровід відсутній, то його можна легко замінити баком, який слід встановити на двометровій висоті.

Для магістрального водопроводу краще всього використовувати пластикові труби. За ним можна здійснювати подачу води в різній концентрації мінеральних добрив. Види і марки даного устаткування безпосередньо будуть впливати на ціну системи зрошення. Краще всього застосовувати фільтри для тонкого очищення води, для того, щоб краплинні шланги і крапельниці не могли засмічуватися. Фільтри слід періодично очищувати.

У третю чергу, потрібно визначитися з методом установки труб. Більш оптимальним варіантом є установка труб в грунт. При бажанні їх можна розташувати на опорах, повісивши на них, але краще використовувати непрозорі шланги, для того, щоб вода не могла зацвісти. Заглиблені в грунт водопроводи повинні бути з товстими стінками. Їх установка можлива тільки після того, як будуть сформовані всі грядки на ділянці. За допомогою електричних контролерів, які мають автономне живлення, можна здійснювати безперебійне зрошення на своїй земельній ділянці.

Перш ніж почати використовувати систему, її слід промити. Для цього потрібно зняти всі кінцеві заглушки, і пустити воду до того моменту, поки не буде йти чиста вода.

Як зробити автоматичний полив на дачі своїми руками

Автополив з використанням накопичувачів і пластикових пляшок

Автозрошення можна провести самостійно, ґрунтуючись на досить простій схемі. Для цього нам буде потрібно накопичувач, зроблений із звичайної каністри, і розташований під кутом, а також бак для води, який має кран. Також знадобиться воронка, виготовлена з каністри або пластикової пляшки і основа, на якій будуть закріплюватися накопичувач і воронка. Труба з отворами для наливання води і упори для накопичувача.

Противага. П\’ятилітрові каністри відмінно підійдуть в якості матеріалу для накопичувача або воронки. Потрібно лише прибрати їх верхню підставу, обрізавши ножем під певним кутом.

Ємність накопичувача води потрібно також встановити під кутом, і закріпити до планки, а на іншому кінці закріпити противагу. На підставі накопичувача слід закріпити воронку і упори. Накопичувач в даному випадку буде крутитися по осі від одного до іншого упору. Далі, потрібно з\’єднати отвір воронки з трубою для поливу.
 
 

Автополив з шлангів

Тепер ви з допомогою нашої статті будете знати про те, як правильно спорудити автоматичний полив для теплиці своїми руками. Але варто ще розповісти про одну сучасну систему автоматичного поливу.

Автополив для теплиці легко можна виконати і іншим методом. В даному випадку схема передбачатиме наявність шлангів і насоса. Вона повинна здійснювати автоматичне включення насоса в один і той же час.

Необхідно взяти гумовий шланг і зробити в ньому наскрізні отвори за допомогою нагрітого шила під різними кутами.(32-35см).

Потім шланг потрібно прокласти через всю теплицю і з\’єднати з насосом. Для того щоб уникнути засмічення отворів, потрібно розташувати шланг на дошках чи на плівці.
 

Як зробити автоматичний полив на дачі своїми руками

Правила поливу

Самостійний автополив в теплиці, схеми якого можна легко знайти, зможуть заощадити ваш час. Застосовуючи дану систему зрошення, слід обов\’язково врахувати всі правила поливу для різних видів рослин.

Краще всього рясний полив (1,3 рази в добу), на відміну від частого. Але він буде приносити шкоду багатьом рослинам у жарку і суху погоду. Приміром, 10 л води, які вийшли з системи поливу, можуть зволожити грунт на 1м кв. до глибини в 10 см.. В основному коренева система рослин знаходиться на глибині 22-25см. Звідси випливає, що для можливості зволожити грунт до коренів, необхідно 25 л. на 1м кв.

Норма зрошення ґрунту визначаються залежно від її складу. Припустимо, піщаному грунту потрібен більш частий полив, на відміну від глинистого. Більш досвідчені городники для розрахунку беруть глибину залягання кореневої системи рослин.

Для можливості отримати відмінний урожай, овочі зрошують в певні години, враховуючи всі необхідні норми. Інтенсивний ріст рослин до середини літа обов\’язково повинен супроводжуватись регулярним і рясним зрошенням.

Ріст рослин в даному випадку безпосередньо залежатиме від забезпечення ґрунту зволоження. У момент стиглості плодів потрібно уникати надлишку вологи. Особливе значення має температура води. Вона повинна мати температуру в 11-12 градусів.

Не варто поливати рослини з колодязя або свердловини, оскільки дуже холодна вода може остудити молоді саджанці, і викликати у них шок. Найкраще зрошувати грунт водою, набраною у накопичувальні баки. Для того щоб створити тиск в баку, його слід розташувати над землею на висоті до 2,5 метрів. Якщо ж тиску не буде вистачати для роботи дощовиків, можна зробити установку насоса. Вода, яка буде викидатися з зрошувальної системи під викликаним тиском, буде встигати прогріватися, поки дійде до поверхні грунту.

У тому випадку, якщо грунт виглядає зволоженим, дуже важко визначити, чи потрібен полив чи ні. Але є маленька хитрість. Треба викопати невелику ямку на грядці (25-30 см). Якщо ж грунт на цій глибині погано зволожений або повністю висох, то значить, його слід полити.