Як зробити душову своїми руками

Майже на кожній ділянці є якщо не лазня, то душ. Ми під душову використовуємо половину сарайчика (на іншій половині зберігається садовий інструмент). Раніше для помивки використовували бак приблизно на 0,5 куб. м, вода з якого йшла для душу і частково поливу. Але у такої системи були значні недоліки: вода повільно витрачалася і закисала, не встигала за день прогрітися, чистити і заповнювати бак було важко. Тому ми зовсім від нього відмовилися і переробили сарайчик і душ.

Перекрили дах сарайчика, заклали душову зсередини вагонкою і пофарбували її. Забезпечили природну вентиляцію вгорі і внизу душової. Тепер всередині є полички для банних речей, вішалка для рушників і білизни, занавіс на дверному проході та інші дрібниці.
В якості ємності для води ми використовуємо навісний рукомийник з оцинкованого заліза ємністю 12 л. Він підвішений на цвяхи і знімається на зиму. Води в ньому вистачає на те, щоб добре помитися, а якщо вода закінчувалася — її легко додати.
Воду в бак ми наливаємо з декількох пластикових пляшок на 5-6 л.

Читайте також:
Як зробити, щоб не турбували комарі
Як зробити тюль абсолютно білою

Воду беремо з свердловини. Ставимо пляшки з водою на кришку старої металевої бочки, в якій палимо сміття, і там вона за пару годин нагрівається — від сонця і розпеченого металу. Якщо вода занадто нагрілась, її завжди можна розбавити холодною.

Підлогу душової забетонували з ухилом в середину, де для стоку (дренажу) води вертикально закопана на глибину 1,5-2 м цементна труба діаметром близько 15 см. Верх цієї труби закривається знімною дрібною сіткою ( для крупного сміття). Прокладений шланг, який при переповненні труби «відпрацьованої» водою відводить її назовні (на межу між ділянками — по домовленості з сусідами). Підлога накрита знімним дерев’яним трапом, на якому лежить гумовий килимок.

Труба, її верхня сітка, підлогу душової і трап періодично перевіряються, при необхідності чистяться, висушуються.

Освітлення в душовій днем забезпечується двома вікнами з вітражами з плівки і відкритими дверима (через фіранку). А для вечірнього купання використовуємо світлодіодний світильник. А між стовпом і душовою натягнута проволока, на якій зручно сушити мокрі речі.