Як виростити кавун?

Кавун росте добре і дає соковиті і стиглі плоди (ті, які ми всі так любимо). Але чи можна поласувати свіжим кавуном, який вирощений вами самостійно, якщо ви живете в середній смузі країни? Звичайно так, і, прочитавши цю статтю, ви зрозумієте, що це зовсім не складно.

Вибір сорту і способу вирощування

Перш за все, визначимося, який ми будемо садити кавун. Для середньої смуги найкраще підійдуть сорту «Цукровий малюк» і «Вогник». Втім, ви завжди можете звернутися в насіннєвий магазин і вибрати вподобаний варіант. Зверніть увагу на район, де виростили насіння: якщо насіння вироблені на півдні, то, найімовірніше, їм буде пагубний клімат північної території.

Вибравши насіння, розберемося як краще проводити посадку. Є два методи вирощування кавунів в середній смузі:

в тепличних умови;
у відкритому грунті.
{PAGEBREAK}
Тепличний метод позбавить вас від хвилювань з приводу прохолодного літа, і примхливих погодних умов, які можуть пошкодити молодим паросткам кавуна. З іншого боку, якщо ваші можливості не дозволяють побудувати невелику теплицю або парник, то посадка у відкритому грунті — ваш варіант.

Посадка та догляд

Фахівці рекомендують, при посадці у відкритий грунт попередньо вирощувати в кімнатних умовах в горщиках. Найкраще горщики брати діаметром 13-14 см. Попередньо перед посадкою в горщики, насіння необхідно розмочити гарячою водою. Після того, як насіння наклюнулись — садіть. Обов\’язково підтримуйте температуру 23-24 градуси вдень і 18-20 градусів вночі. Горщики з розсадою повинні стояти на добре освітленому вікні або лоджії.

Коли пройшли останні заморозки, означає, що попереду тепле літо. Приготуємо широкі грядки. Кавун дає довгі кучеряве паростки і великі листи, як і у гарбуза. Ретельно удобрити грядки гноєм.

Після висадки у відкриту землю, коли з\’являться більш-менш великі листи, додаємо добрива у вигляді курячого посліду. Досвідчені дачники рекомендують саме його, тому що там міститься оптимальна кількість фосфору та елементів азоту, які необхідні для якісного росту молодих пагонів.

Кавун — рослина теплолюбна і не терпить високої вологості, тому стежте за прогнозом погоди, і вчасно вкривайте рослину від вітрів і проливного дощу! Поливайте, але не переливайте — золоте правило для кавуна. Помірний полив у поєднанні з температурою 23-24 градуси дасть вам хороший результат у вигляді стиглих і соковитих кавунів домашнього виробництва!

Посадка в теплиці робиться приблизно так як і в грунт. Тут є свої особливості.

Основні правила тепличного методу
{PAGEBREAK}
Уникайте появи конденсату. Вдень парник необхідно тримати трохи прочиненим, а на ніч щільно закривайте.
Використовуйте високородючий грунт. Такий продається в будь-якому магазині для садівників, і навіть у великих супермаркетах.
Підгодовуйте рослину, спочатку використовуючи добрива з фосфором і азотом, а в останній місяць — з високим вмістом калію.
Закріпіть пагони кавуна, коли з\’являться паростки! Висота — приблизно 1 метр.
Поливання в тепличних умовах здійснюється приблизно так само, як і при посадці у відкритий грунт, єдина особливість — частота поливу. Поливати треба в 1,5-2 рази рідше (оскільки в теплиці вологість вище, ніж на відкритому просторі).

У теплиці можна вирощувати кавун не з розсади, а садити насінням. Для цього необхідно підготувати удобрені перепрілим гноєм лунки (13-15 см. в глибину), розмочити в гарячій воді насіння, і посіяти в лунку 5-7 насінин. Після появи паростків їх необхідно проріджувати, видаляючи найбільш слабкі. У результаті в лунці залишиться паросток лише від однієї кавунової кісточки. А після — за аналогією з розсадою!

Термін появи перших плодів кавуна — від 3-х місяців. У цей період дуже важливо дотримуватися необхідної температури, режиму вологості повітря, і періодично підгодовувати рослину.

Як показує практика, з першого разу кавун виростити не завжди вдається навіть досвідченим садівникам. Але не впадайте у відчай, якщо все вийшло не так, як ви очікували! Врахуйте свої помилки, і спробуйте знову, і у вас все вийде!