Як зробити коптильні холодного копчення для риби своїми руками

З давніх часів люди коптять рибу і м\’яса, щоб продовжити термін зберігання продуктів, а також виготовити справжні делікатеси. Хоча технології копчення змінилися, принцип залишився тим же. Сьогодні ви можете купити заводську коптильню або зробити каганець холодного копчення з димогенератором своїми руками.
 
 

Способи копчення продуктів своїми руками

Сам процес копчення розділений на два види — це холодний вид і гарячий. Гарячий вид здійснюється при нагріванні диму до дев\’яноста п\’яти градусів. Для холодного способу дим прогрівається до тридцяти п\’яти градусів.

Як зробити коптильні холодного копчення для риби своїми руками

При гарячому методі копчення підготовлені продукти розміщуються в ємності для утворення коптильного процесу і запікання. Копчення триває кілька годин. Готові продукти зберігаються протягом декількох днів.
 
 

Як зробити каганець для м\’яса і риби з димогенератором


Димогенератор для коптильні виготовляється досить просто, при цьому дим в процесі копчення не потрібно охолоджувати. Для того щоб зробити камеру для копчення береться залізна бочка, каструля або відро (з кришкою). У підготовлену ємність висипається тирса. Бочка розміщується на вогні, при цьому відбувається димовиделеніе і копчення продуктів.

 

Як зробити коптильні холодного копчення для риби своїми руками

 

Якщо каганець йде з герметичною кришкою або ж з водяним замком, копчення проходить без нагляду. Для холодного варіанту копчення м\’ясо, риба готується заздалегідь. Копчення відбувається набагато довше. Продукти для копчення (риба, м\’ясо) попередньо проходять просаливание, а потім просушку. Вологі продукти використовувати не рекомендується. Це розтягує приготування на більш тривалий термін.

Підключення димогенератора до каганця вимагає уваги. Пристрій
димогенератора досить складний, тому слід дотримуватися інструкції, якщо
вирішили зробити такий каганець холодного копчення своїми руками.
Дим, вироблений димогенератором, вимагає охолодження і тому конструюється охолоджуюча спеціальна система.

Охолодження
в каганці холодного копчення може проводитися 2 способами: приміщення
димоходу в холодну воду або подовження шланги.
Конструкція генератора для коптильні може бути декількох типів, кожен з
яких поділяється на 2 спеціальні групи і залежить від джерел
тепловиділення (вогню, електрики).

Простий варіант — це ємність з металу зі спеціальним висновком. Димовідвід здійснюється через спеціальну гофровану трубу. Висипається
деревна стружка і ємність ставиться на невеликій вогонь. Використання такого генератора викликає складності, так як процес копчення повинен
контролюватися.
Копчення триває при цьому кілька діб.

 

Як зробити коптильні холодного копчення для риби своїми руками

 

Димогенератор зі спеціальним електроелементом є більш зручним приладом. Підпалювання і температура диму, що виділяється в цьому випадку регулюється електричним блоком.

Виготовляється цей варіант коптильні з димогенератором своїми руками з ємності з виходом. Всередину ємності вставляється спіраль або ж тен. Їх можна взяти з електричної плитки. Через 2 години спіраль (тен) прогрівається. Тирса тліє і з\’являється дим.

Димогенератор можна спорудити у вигляді муфеля. Азбестова труба обкручується спіраллю з ніхромового матеріалу, витки при цьому прикриваються стеклотканню. Труба зашивається листом жерсті. Конструкція прискорює процес нагрівання, тління тирси. Після відключення апарату, температура в каганці зберігається кілька годин.

Як зробити коптильні холодного копчення для риби своїми руками

До ємності також можна під\’єднати термодатчик, який буде контролювати температуру і при необхідності відключати спіраль (тен). Копчення в такому випадку контролюється постійно. Додавати паливо можна в будь-який момент. Цей димогенератор виходить зручним, так як дим не вимагає постійного охолодження.


Димогенератор з коптильнею дозволяють створити смачні, ароматні делікатеси. Якщо
ви зможете зробити каганець холодного копчення своїми руками, то
заощадите на покупці і здивуєте гостей і членів сім\’ї різними
вкусняшками.