Як боротися з дитячою агресією?

Щоб дитина не вирісла агресивною і злою треба звертати увагу на стиль виховання з його самого раннього дитинства. У статті наводиться кілька порад батькам.

Ніколи не поводьтеся з дитиною в наказовому тоні, так як він буде в постійній напрузі, а воно, у свою чергу, і викличе у нього агресію. Не карайте своє чадо фізично, бо це теж викликає відповідну, хоч і невидиму спочатку, агресію. Насторожіться, якщо малюк під час ігор карає і б\’є своїх іграшкових улюбленців, а пояснює свою поведінку тим, що зайчик або ведмідь погано себе вів. Чи не копіює дитина вас? Варто задуматися.

Читати також
Як позбутися депресії самостійно?

Якщо ваша дитина вас обізвав, то агресивно відповідати на це не потрібно. Закричавши або вдаривши його у відповідь на це, ви покажете, що можна бити інших, якщо вони слабкіше. Тоді не варто і дивуватися, якщо від рук вашого чада будуть страждати беззахисні тварини або діти молодше його віком. Треба відповісти строго, але не жорстоко.

Дітям у 3-4 рочки не давайте переглядати мультфільми про супергероїв, а у молодших школярів час перегляду подібного виду фільмів трохи скоротіть. Не вмикайте телевізор, коли йде «небажана» передача, так як якщо дитина вже почав перегляд мультфільму, то переконати його відійти від екрану буде непросто. Для перегляду бойовиків і фільмів з елементами жахів вибирайте час, коли сина чи доньки немає поруч.