Декоративне оформлення стін шпалерами з тканини

Декоративне
оформлення стін шпалерами з тканини
доцільно вибирати тоді, коли є
необхідність створити вишукану, дуже затишну атмосферу і підкреслити
розкіш обробки.
Текстильні шпалери стануть прикрасою спальні, вітальні, будь-якого приміщення!

В
останні десятиліття шпалери з різних видів тканини відмінно
зарекомендували себе, оскільки це унікальна можливість створити цікавий,
теплий, екологічний дизайн.
Крім
того, текстильні шпалери з натуральних матеріалів мають ні з чим
незрівнянну природною енергетикою, створюють в приміщенні комфортну і
затишну атмосферу.
Текстиль «дихає», він практичний, не вигоряє і є екологічно чистим матеріалом.

Весь час на ринку з\’являються нові будівельні матеріали, які дозволяють підтримувати інтерес до традиційних варіантів обробки. Так,
наприклад, оформлення стін шпалерами продовжує залишатися популярним,
багатьом сьогодні подобається текстура текстильних рулонів.
Подібний
оздоблювальний матеріал з\’явився відносно недавно, але за короткий час
зміг підкорити серця цінителів високої естетики.
Що дозволило привернути увагу покупців? Так чи так хороші нові аналоги?

Які шпалери називаються текстильними?

Що таке текстильні шпалери? Це рулонний матеріал, що складається з декількох шарів. Як верхнього лицьового шару використовується тканинна основа. Вона може бути різною. Фахівці класифікують матеріал, виділяючи джутові, льняні, фетрові, шовкові зразки і варіанти на синтетичній основі. Кожна різновид має свої переваги і недоліки. Знання про них допомагає зробити правильний вибір.

Лляні шпалери


При виготовленні лляних шпалер використовується плетіння з натуральних ниток або самі волокна льону. Фактура формується на паперовій основі, тому шпалери легко клеяться. Згодом полотна не вигоряють на сонці. Їх використання допомагає збільшити тепло- і звукоізоляцію приміщення. Але головне достоїнство — екологічна чистота і дуже м\’яка на дотик основа. Доглядати за лляними шпалерами нескладно. Достатньо раз на місяць чистити їх за допомогою пилососа.

Наклеювати подібні рулони необхідно стик в стик, полотна попередньо промащують з вивороту клеєм. Недолік у цього варіанту один — вивести плями буде максимально важко. Не допускається також тертя полотна з лицьового боку.

Джутові рулони

Джутові шпалери по своїй фактурі дуже схожі на лляні. Вони також мають паперове підстава, але плетіння тканини у них більш
щільне, тому даний варіант обробки може похвалитися високою
зносостійкістю і стійкістю до ультрафіолету.

За допомогою джутових шпалер відмінно ховаються незначні нерівності стін. Для того, щоб їх наклеїти на поверхню, використовується клей для важких шпалер. Полотна з вивороту просочуються клеїть складом, обклеювати стіни можна тільки після того, як він добре вбереться в полотно.

Фетрові варіанти


Фактура фетрових шпалер схожа на стрижений велюр. Технічні характеристики натуральних рулонів схожі з властивостями лляних шпалер. Різниця лише в одному. У продажу можна знайти фетрові шпалери, в плетіння тканини яких додаються нитки поліпропілену. Вони знижують екологічну цінність матеріалу, зате збільшують його практичність. Фетр з поліпропіленом можна мити вологою ганчіркою. І це дуже практично в умовах сучасних реалій.

Дорогий шовк


Шовкові шпалери входять в розряд елітних оздоблювальних матеріалів. Їх використання виправдане при оформленні кабінетів, спалень і віталень. Часто
подібний оздоблювальний матеріал використовується при оформленні барів і
ресторанів, приват-кімнат в розважальних закладах.
Використовуючи даний варіант обробки, досвідчені дизайнери створюють
надзвичайно теплу, затишну атмосферу, яка буквально обволікає людини і
допомагає йому розслабитися після важкого робочого дня.

Описувані рулони так само мають паперову основу. На неї наклеюється натуральний шовк або віскоза. Особовий шар з часом не вигорає, не втрачає своєї привабливості. Доглядати за ним можна тільки за допомогою пилососа. Клеяться шовкові шпалери встик за допомогою складу, призначеного для важких шпалер. Складки і бульбашки повітря виганяються відразу, після висихання рулону усунути їх не вдасться.

Тканинні рулони — вишуканий спосіб обробки. Вони допомагають домогтися особливого художнього ефекту оформлення стін і формувати затишну атмосферу.
 
Читати також: