Як видалити стару фарбу зі стін?

Часто, роблячи ремонт, доводиться очищати стіни від старої фарби. Є кілька поширених методів вирішення цієї проблеми, у кожного є свої переваги і недоліки.

Ручний механічний метод

Його суть полягає в тому, що стара фарба забирається за допомогою звичайних ручних інструментів: сокири, скребка, шпателя, кельми. Мінус в тому, що потрібно прикладати великі фізичні зусилля і потрібна маса часу для того, щоб прибрати навіть тонкий шар.

Наступний метод — термічний
{PAGEBREAK}
Він заснований на здатності фарби «танути» при високій температурі. Якщо забарвлену стіну нагріти термофеном, газовим пальником, добре нагрітою праскою або паяльною лампою, то можна нескладно видалити зі стін стару фарбу, за допомогою шпателя.

Але у цього методу є недолік, він полягає в здатності матеріалу, з якого зроблена стіна, проводити тепло.

Таким чином, стіни з дерева володіють високими теплоізоляційними властивостями, тому термічний метод може бути успішно застосований. Однак цей метод мало підходить для стін з бетону і цегли, оскільки тепло буде порівняно швидко поширюватись по всій стіні, і фарба слабко буде розм\’якшуватися.

Не варто забувати про токсичність парів нагрітої фарби. Потрібно застосовувати засоби захисту.

Ще один метод — хімічний

Цей метод грунтується на тому, що фарба легко розм\’якшується під впливом спеціальних хімікатів, і потім її можна легко видалити за допомогою шпателя або наждачного паперу.

Незважаючи на ефективність хімічного методу, йому притаманні деякі недоліки:

— Дорогі засоби використовуються у великих кількостях.
— Хімікати дуже токсичні. Тому варто дуже акуратно працювати з ними в добре вентильованому приміщенні або з використанням спеціального захисту, не можна допускати попадання на шкіру.

Ще одним методом є електромеханічний
{PAGEBREAK}
Цей метод — аналог ручного механічного методу. Різниця лише в інструментах, за допомогою яких відбувається вплив. До таких інструментів відносять: фрезери, дрилі, болгарки з всілякими насадками.

Цей метод дуже ефективний, він дозволяє прибирати навіть фарбу яка сильно просочилась з будь-яких поверхонь.

Але й у електромеханічного методу є свої недоліки:

— Утворюється багато пилу, фарби і частинок шпаклівки.
— Цей метод дуже галасливий.
— Очищаючі насадки швидко зношуються.

Таким чином, не існує універсального засобу для видалення фарби. Найкраще комбінувати різні способи.