» » Створюємо інтер'єр в марокканському стилі

Створюємо інтер'єр в марокканському стилі

Марокко - це екзотична африканська країна. Її культура незвичайна тим, що в ній оригінально і гармонійно сплелися Схід і Захід. Звідси і така подвійність стилю інтер'єру, батьківщиною якого і є ця дивовижна країна.

Марокканський стиль не можна сплутати ні з чим іншим, у нього є свої, дуже характерні особливості: строкаті орнаменти, яскраві фарби, багато шовку і шифону, мозаїка, вікна стрілчастої форми, велика кількість декору, високі стелі і багато-багато сонця. Неймовірно красивий, казковий, яскравий, самобутній - до нього можна підібрати масу епітетів.

Важливою рисою марокканського стилю також є якась кустарного і самобутність меблів і предметів інтер'єру, багато речей справляють враження, ніби-то вони тільки-що куплені на найближчому ринку, або ви самі тільки-но закінчили їх робити. Хоча це тільки ілюзія, адже в марокканському стилі особливо цінуються старовинні речі, що пройшли крізь століття.

Кольори в марокканському стилі


Так як Марокко знаходиться в Африці, самому сонячному континенті світу, то і колірна гамма марокканського стилю дуже схожа з квітами сонця і пустелі: багато золотого, жовтого, помаранчевого, червоного, кольору охри і теракоти, коричневого, часто зустрічаються традиційно улюблені арабські кольори - синій , фіолетовий і рожевий.

Також марокканський стиль дуже любить білий колір в великій кількості - повністю білі стіни або підлогу, або ж велике його кількість в мозаїці і орнаментах на тканинах.

Оздоблення стін, підлоги і стелі


Ще при плануванні приміщення, де буде створено дизайн в марокканському стилі, одразу вирішується, якої форми будуть вікна і дверні отвори. Найчастіше, що традиційно для Марокко - вони повторюють за формою купола мечеті, тобто стрілчастої або арочної форми. Далі ми ще відзначимо цю особливість, так як така форма буде простежуватися в багатьох елементах дизайну.

Оздоблення займає дуже важливе місце в дизайні марокканського інтер'єру, можна навіть сказати, що це найважливіше. Так як тут є можливість втілити і показати всі риси цього стилю - мозаїка на підлозі і на стінах, що вражає своєю складністю і багатством орнаменту, фрески, все з тими ж складними орнаментами, кладка статі натуральним каменем або дрібної плиткою.

Ви можете не стримувати політ своєї фантазії, так як марокканський стиль - це змішання Сходу і Заходу, тому тут може бути багато всього: складний візерунок з плитки на підлозі, поверх неї яскравий шовковий килим, стіни оброблені штукатуркою і неймовірної краси стелю з розписом і мозаїкою . Оздоблення в такому приміщенні нагадують палаци шейхів і принців.

Марокканський декор


Декор в марокканському стилі займає особливе місце, тому що загальний настрій в інтер'єрі задають декор стін і стелі, а також безліч дрібних предметів в інтер'єрі: лампи, світильники, дзеркала, вази, блюда, статуетки, підноси, картини, подушки, скрині та скриньки. Всі предмети прикрашаються яскравими розписами, глазур'ю або мозаїкою, дуже багато майстерною різьби з багатими орнаментами.

Всі предмети в марокканському стилі дуже багато прикрашені, інкрустовані кольоровим склом або дзеркалом. Тканини для такого інтер'єру беремо дуже яскраві, барвисті, натуральні, всіх кольорів веселки - чим строкатіше, тим краще. У марокканському стилі використовується багато об'ємних драпіровок: балдахіни над ліжком, тонкий шифоновий тюль на вікнах, покривала і накидки.

Використовується дуже багато ажурною кування для виготовлення меблів і ламп. Кована лампа складної форми - характерна риса марокканського стилю. У марокканському інтер'єрі їх дуже багато, крім того, в основному - це прозорі свічники з кольорового скла, їх прийнято вішати на стінах, або розставляти на столах і тумбах.

Меблі в марокканському стилі


Меблі в марокканському дизайні має своєрідне застосування - створюється ілюзія її невеликої кількості. В чому суть? У кімнаті з високими стелями центр - велике ложе або ліжко з балдахіном і навколо неї розставляються всі інші предмети: пуфи, тумби, столики, крісла, скрині. За рахунок висоти стелі і стрілчастих вікон створюється ефект дуже великого приміщення і невеликої кількості меблів. Але насправді це ілюзія, тут все досить, просто на відміну від сучасних інтер'єрів, в марокканському стилі віддається перевагу невеликим шаф, великим скринь, нішах в стінах, лав з ящиками і просто покриттям коробам.

Предмети отримують подвійну функцію - посадкового місце і сховища для речей, тим самим заощаджуючи простір. У марокканську меблі вкладено величезну кількість праці і зусиль, адже, як правило, її роблять з натурального дерева і намагаються завдати якомога більше візерунків і орнаментів: будь-то навіть найменша табуреточка, вона вразить ваша уява красою різьблення на ній. Крім того, у всіх предметах простежується прагнення їх форми вгору - листкоподібні, стрілчасті арки і вирізи в дверцях шаф і ніжках табуретів.

Де застосовують марокканський стиль


Як ми вже раніше говорили, що основним місцем в марокканському дизайні є - ложе. При цьому абсолютно не важливо, ліжко це, або подіум вистелений килимами і подушками. Тому найбільш доцільно його застосовувати в спальнях, і зонах відпочинку, тобто там, де передбачається спати або лежати.

У такій спальні захочеться провести не тільки тисячу і одну ніч, а набагато більше, адже тут все налаштовує на відпочинок: велика розкішне ліжко з балдахіном, вікна в ясний день будуть радувати вас сонячним світлом, а в ночі портьєри або штори приховають вас під покровом ночі . Час тут ніби застигає, і ви немов наяву потрапляєте в казку.

Приємний приглушене світло тільки підкреслить інтимність всієї обстановки. У великих скринях ви зможете зберігати всі свої речі, дістати такі скрині, правду кажучи, буде непросто. Але воно того варте, тому що кожна дрібниця, кожна деталь в результаті створює ту неповторну атмосферу Марокко.

Замість міжкімнатних дверей або з метою зонування, в інтер'єрах в марокканському стилі часто роблять стрілчасті арки

Що може бути краще, ніж вітальня або кімната відпочинку в марокканському стилі. Складно знайти більш затишне місце в будинку. Поставте два-три великих дивана або кілька невеликих канапок, оточіть їх пуфами - характерною рисою марокканського стилю.
 
 
Тераси займають особливе місце в марокканському дизайні. Так як на батьківщині цього стилю літо майже цілий рік, то і відповідно тераси або балкони, або просто внутрішні дворики облаштовуються з розумом. Для створення затишку вам допоможуть все ті ж лежанки, накриті марокканськими тканинами і посипані подушками.

Внесіть великий стіл на низьких ніжках, так як в Марокко їдять сидячи по-турецьки на подушці або на пуфі. Не забудьте про лампах, для освітлення у вечірній час, розмістіть їх по всьому периметру тераси. Щоб сильно не витрачатися на ложе, радимо взяти кілька високих матраців і застелити їх килимами або тканинами для портьєр.
 
Читати також:

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Створюємо інтер'єр в марокканському стилі
18-09-2016
Кулькість читачів: 1215