Поклеїти шпалери або просто пофарбувати стіни - що краще? » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Поклеїти шпалери або просто пофарбувати стіни - що краще?

Поклеїти шпалери або просто пофарбувати стіни - що краще?

Підготовка до ремонту - це не тільки покупка матеріалів і пошуки гарного майстра. В першу чергу це прийняття відповідальних рішень, від яких залежить і вартість робіт, і вибір матеріалів. Що краще шпалери або фарба на стінах?

 

У кожної людини свої власні уявлення про красу. Чисті світлі стіни або гірлянди троянд на всіх вертикалях - це справа смаку. У першому випадку задум можна реалізувати різними способами, у другому - набагато простіше поклеїти шпалери з відповідним малюнком.

 

Поклейка шпалер

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

Шпалери - звичний і знайомий спосіб оформлення стін. Вибір їх забарвлень просто величезний, матеріали виготовлення різні за властивостями і ціною, так що вибрати завжди є з чого.

 

Переваги шпалер

 

- Клеїти вміють практично всі, категорично зіпсувати кімнату шпалерами примудряються лише одиниці.

 

 

- Можна вибрати цікаві візерунки або орнаменти, рельєфний матеріал або його імітацію. Відразу зрозуміло, який вигляд матиме стіна.

 

 

- Так як більшість людей робить ремонт вже в досить старих будинках, то на стінах присутні сліди часу: тріщини, виїмки, плями, нерівності і т.д. На відміну від фарби, щільні шпалери здатні заховати дрібні дефекти і запобігти осипанню штукатурки, при цьому їх можна клеїти відразу на бетон за допомогою спеціального клею. Але підготовка стіни до обклеювання все одно необхідна, хоч і не така ретельна, як при фарбуванні. Необхідно закласти великі тріщини гіпсовою шпаклівкою, після чого дати їй добре просохнути протягом пари тижнів. Далі необхідно прогрунтувати і обштукатурити.

 

 

- Якщо стіна має безліч дрібних нерівностей і вад, то обклеювання шпалерами вийде дешевше за рахунок економії на вирівнюванні поверхні. Інакше вартість фарбування і обклеювання приблизно однакова.

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

- Більшість є неаллергенними і екологічно чистими матеріалами, безпечними для людей (паперові, тканинні, склошпалери, пробкові, бамбукові і т.д.).

 

 

- Щільні шпалери є додатковим теплоізолятором і шумопоглиначем.

 

 

- Забруднені або помальовані дітьми шпалери можна швидко переклеїти свіжими смугами. Це справедливо в тому випадку, якщо залишився зайвий рулон або шпалери ще не вицвіли на сонці.

 

 

- Якщо будинок недавно побудований, ще дає усадку або на стіні часто утворюються тріщини, то необхідно клеїти щільні шпалери (склошпалери, флізелін, вініл).

 

Мінуси шпалер

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

- Трудомісткий процес, особливо в кімнаті з нерівними стінами і кривими кутами. Для таких випадків протипоказані смугасті шпалери, краще зупинитися на маскуючихшпалерах з великим візерунком.

 

 

- Практично всі види шпалер не люблять різких змін температури і вологості. Такі скачки призводять до відшарування смуг від поверхні.

 

 

- Навіть шпалери, що миються мало підходять для ванної та кухні, тому що в умовах підвищеної вологості швидко втрачають зовнішній вигляд, а кіптява і бруд практично не відмиваються. При цьому абразивні чистячі засоби застосовувати не можна.

 

 

- Недовговічний матеріал обробки. Максимум через 5-7 років доведеться переклеювати. Тому підходить для любителів частих ремонтів.

 

Резюме: старі, добрі шпалери ніколи не вийдуть з моди. Особливо добре виглядають в класичному інтер'єрі шпалери з квітковим або картатим візерунком. Прекрасний варіант для тих кімнат, де обов'язкове відчуття затишку і комфорту: вітальні, спальні, дитячої.

 

Забарвлення стін

 

Сьогодні фірми-виробники пропонують нашій увазі різні види фарб: силікатні, алкідні, емалеві, масляні, емульсійні. При цьому поверхня стіни після фарбування може бути глянсова, напівматова або матова. Для внутрішніх робіт найбільшою популярністю користуються акрилові, водоемульсійні і латексні емульсійні фарби.

 

Переваги фарби

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

 

- Процес фарбування і перефарбовування підготовлених стін проходить набагато швидше, ніж обклеювання кімнати шпалерами, особливо при наявності ремонтних навичок.

 

 

- Після того як правильно підготуєте стіну під фарбування, забудете про ремонт на 10-15 років, включаючи проблеми з тріщинами і осипання штукатурки.

 

 

- Легко мити, причому можна використовувати будь-які засоби для чищення для будинку. Пофарбована стіна - практичне рішення для приміщень з підвищеною вологістю (кухня, ванна, балкон, зимовий сад).

 

 

- Можна замовити будь-який відтінок, який вимагає душа або інтер'єр кімнати.

 

 

- У пофарбованої стіни немає стиків, які видно при недолугомуобклеюванні шпалерами.

 

 

- Подряпана стіна просто шпаклюється і зафарбовується в 1-2 шари. Або перефарбовується вся стіна до кутів, що теж досить швидко. Однак в цьому випадку необхідно замовляти вже не вихідний відтінок фарби, а відповідний нинішньому кольором.

 

 

- Пофарбована стіна не горить і не підтримує горіння.

 

Резюме: фарба відмінно підходить для вологих приміщень, які часто забруднюються. Це легкий і швидкий спосіб освіжити інтер'єр, але тільки в тому випадку, якщо стіни знаходяться в ідеальному стані.

 

Висновок

 

Сучасний дизайн інтер'єру передбачає найрізноманітніші варіанти оформлення стін, вибір залежить тільки від вас.

 

Якщо стіни в ідеальному стані або майбутній ремонт передбачає їх вирівнювання, то краще вибрати забарвлення. Це простіше у виконанні і практичніше в експлуатації. Після виконання робіт не забудьте залишити трохи фарби для зафарбовування плям або невеликих ушкоджень, що трапляється нерідко.

Якщо стіни далекі від ідеалу, на них раніше були приклеєні шпалери і є залишки клею, то зручніше поклеїти нові шпалери. Якщо візерунки набридли, можна вибрати однотонні шпалери під фарбування.

 

Шукаємо компроміс

 

Можна використовувати і фарбу, і шпалери. Якщо ви хочете привернути увагу до якоїсь стіни або функціональної зони, то наклейте в цій частині кімнати красиві шпалери з малюнком, а всі інші стіни пофарбуйте. Або ж використовувати шпалери під фарбування, наприклад, флізеліновіабо склошпалери.

 

Якщо не можете вибрати, фарбувати або клеїти, може ні те, ні інше? Зверніть увагу на рідкі шпалери, декоративну штукатурку, в тому числі венеціанську, подумайте про дерев'яну вагонку або фотошпалери.

 

 

Навіщо топтатися на місці, адже сьогодні існує так багато способів отримати оригінальний і запам'ятовуючий інтер'єр будинку.


Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Поклеїти шпалери або просто пофарбувати стіни - що краще?
12-09-2016
Кулькість читачів: 2415