Як обшити балкон вагонкою — корисні поради

Затишний балкон — це прекрасне місце відпочинку. М\’яке крісло, квіти в горщиках, свіжий вітерець і красивий вид, — що може бути краще рано вранці або після трудового дня? Але не всякий клімат дозволяє насолоджуватися таким відпочинком постійно. Вітер і дощ легко зіпсують ідилію. Для захисту від негоди балкони склять і обшивають вагонкою.

Відповідаючи на питання, як обшити балкон вагонкою самостійно, важливо врахувати найосновніші етапи даної ремонтної технології. Багато що залежить від правильно проведених замірів приміщення від якості оздоблювальних матеріалів.

Затіваючи
ремонт на балконі, важливо заздалегідь вирішити, який оздоблювальний
матеріал буде використовуватися для внутрішньої обробки.
Основні вимоги до матеріалу для обшивки:

    -стійкість до перепадів температури;
   
-вологостійкість;
   
-міцність;
   
-краса.

Зазвичай використовують дерево або пластик. Пластикова вагонка — це ПВХ панелі. Основними плюсами є низька ціна, несприйнятливість до підвищеної вологості і простота по догляду за поверхнею. Головним недоліком — її штучне походження.

Найчастіше для цих цілей вибираються дерев\’яні панелі, тому стаття про те, як обшити балкон вагонкою, буде корисна всім. Дерево має цілий ряд переваг перед аналогічними зразками з інших матеріалів. І все тому, що дерево натурально, воно дозволяє стінам «дихати», на ньому не накопичується конденсат. Надлишки вологи просто вбираються взимку, а влітку вони випаровуються під дією сонячних променів.

З чого необхідно починати процес обшивки

Перед
початком робіт потрібно розрахувати необхідний обсяг матеріалів, купити
інструмент і уважно вивчити всі етапи монтажу каркасної обробки.
Тому
озброюємось рулеткою, беремо в руки олівець і записуємо на папері
довжину, ширину, висоту наявних поверхонь, вираховуємо квадратуру,
відкинувши простір віконних і дверних прорізів, додаємо 10% на відходи.
За отриманими показниками орієнтуємося при покупці вагонки.

Кількість
направляючих для каркаса розраховуються з урахуванням кроку між ними,
що дорівнює 60 см. Купуємо брус з перетином 25х50 см. Кількість дюбелів
теж нескладно порахувати.
Кріплення напрямних проводиться з відстанню в 80 см.

Які інструменти знадобляться для роботи? Перфоратор, шуроповерт, пилка для дерева, рулетка, кутник, будівельний рівень, молоток, саморізи по дереву.

Збираємо каркас

Каркас під обшивку збирається в такий спосіб:

    -Відміряються напрямні, на них заздалегідь з кроком в 80 см робляться отвори під дюбеля.
 
 
    —Перша планка кріпиться на стіні в 10 см від стелі. Горизонтальність виміряється за допомогою будівельного рівня. Планка садиться не до кінця, на пластмасові штапики. Таким чином, вдається виставити рейку, усуваючи перепади висот. Там, де необхідно направляючу можна відвести від стіни за допомогою дерев\’яної тріски.
 
 
    -Потім рівнем відбивається вертикаль і таким же чином кріпиться нижня рейка на відстані 10 см від підлоги.
 
 
    —Відстань між нижньою і верхньою рейкою розподіляється рівномірно, так розраховується кількість інших напрямних. Мінімальний крок між ними не повинен бути менше 60 см.
 
 

    —Вікна і двері заздалегідь обшиваються вертикальними рейками.

обшивають вагонкою

Що таке вагонка? Це дерев\’яні ламелі, які мають пазо-гребневе пристрій. Перша ламель виставляється в найбільш недоступний кут, так збирати обшивку буде зручніше. Першу ламель зручніше взяти в гребінь. Він забивається не близько до краю кута таким чином, щоб край деревини
при вбивання цвяхів не зміг відірватися, і при цьому його можна було б
потім закрити декоративним плінтусом.

У протилежний паз планки вставляється гребінь інший вагонки, обидва елементи з\’єднуються за допомогою цвяхів. Молотком по ним до кінця ударяти не потрібно, утапливается капелюшок в деревині за допомогою спеціального добойника. Тому кріпильні елементи не заважають щільно прилягати наступним дерев\’яних планок.
 
Читати також: