Як вирівняти свою поставу. Вправи зберігати поставу рівною

Правильна постава життєво важлива для здоров\’я всього організму і захищає нас від болю в спині та м\’язах, які дуже поширені серед сучасних людей.

Ми просиджуємо безліч годин перед комп\’ютером на роботі чи довго стоїмо в незручній позі, що негативно впливає на здоров\’я нашого хребта.

Експерти розповіли про те, як навчитися тримати правильну поставу за допомогою різних вправ і тренувань.

На що впливає наша постава?

Якщо дивитися на речі тверезим поглядом, то на все. Постава — це наша опора, про яку дуже важливо дбати. Погана постава тягне за собою важкі і часто нерозв\’язні проблеми зі здоров\’ям.

Два найбільш поширених захворювання, пов\’язаних з неправильною поставою, — це міжхребетна грижа і хронічна втома. Але ще більше захворювань пов\’язані з тим, що ми неправильно ходимо, сидимо і спимо.

У жінок часто зустрічаються проблеми з тазостегновими суглобами, тому що вони не розподіляють вагу на обидві ноги, а переносять на одну. Високі підбори і важкі сумки на одному плечі тільки посилюють проблему.

Погана постава — це дуже поширена проблема серед сучасних людей з-за особливостей їх роботи, зайвої ваги, сидячого способу життя та використання електронних приладів (мобільний телефон, планшети та ноутбуки).

З-за того, що ми постійно нахиляємо голову, щоб відправити повідомлення або перевірити пошту і соціальні мережі, наш хребет викривляється і тіло нахиляється вперед. Саме тому у більшості людей так сильно болить шия.

Якою повинна бути правильна постава?

Деякі люди звертають увагу на те, як вони тримають спину і плечі тільки тоді, коли вони виконують вправи. Дуже важливо навчитися звертати увагу на поставу в будь-який час і в будь-якому місці: коли ти стоїш в черзі в супермаркеті, коли ти сидиш в метро і коли ти дивишся вдома телевізор.

Ось коли особливо важливо звертати увагу на свою поставу:

Коли ми сидимо

Ступні повинні щільно прилягати до підлоги, спина повинна бути прямою, а плечі повинні дивитися вниз і назад. Якщо ви кладете ногу на ногу, ви порушуєте кровообіг і можете страждати від запалення або втоми.

Коли ми стоїмо

Коліна повинні бути злегка зігнуті, груди висунуті вперед, щоб м\’язи живота розширилися і дозволили нам правильно дихати. Розподіляйте тяжкість тіла між обома ногами.

Коли ми ходимо

Тримайте шию і голову прямо, не дивіться в підлогу, тому що це викликає болі в шийному відділі хребта. Спочатку ставте ногу на п\’ятку, а відтак на носок.

Коли ми спимо

Краща поза для сну — на боці із зігнутими ногами. У цьому положенні хребет розслабляється. Дуже важливо спати на якісному матраці і подушці, які час від часу потрібно міняти.

Коли ми водимо машину

Зберігати правильну поставу в машині дуже важливо не тільки для здоров\’я хребта, але й для безпеки водія. Правильна постава значно знижує ймовірність отримати травму. Для цього прислонись спиною до спинки сидіння, а шиєю і потилицею — до підголовника.

Відрегулюйте сидіння, щоб вам було зручно дотягнутися до педалей і не доводилося нахилятися вперед.

Як можна поліпшити поставу?

Існують різні способи, які допомагають тримати спину прямою в будь-який момент дня. Спочатку вам буде складно запам\’ятати, що «потрібно сидіти правильно», тому що ваші м\’язи і хребет не звикли до правильної постави.

Як би то не було, користь значно перевершує невеликі незручності. Ось кілька ефективних способів:

Уявіть, що через вас просмикнули мотузку

Цього зазвичай навчають у класах йоги або пілатесу. Уявіть, що через вашу голову в стелю йде мотузка, яка як би тягне вас вгору.

Закріпіть на спині стрічку

Попроси кого-небудь допомогти вам. Закріпіть стрічку, починаючи з правого плеча і проведіть її до лівого стегна.

Після цього два рази оберни стрічку навколо талії, проведіть її до правого стегна і, врешті-решт, закріпіть її лівого плеча. Це допоможе зберегти поставу.

Коли закріплюєте стрічку, тримайте плечі назад.

Носіть книгу на голові

Це стародавня техніка, завдяки якій дівчаток вчили правильно ходити. Тримайте шию і голову прямо і не дивіться вниз. Також стежте, щоб плечі не дивилися вниз, вони повинні бути прямими.

Зверніть увагу на положення литок

Постава залежить не тільки від стану хребта, але і від положення всього тіла. Тяжкість нашого тіла повинні брати на себе ноги, а конкретніше — ікри.

Сядьте на підлогу, витягніть ноги і нахиліться до них усім тілом, поки руки не торкнуться кінчиків пальців ніг. Це відмінно розтягує м\’язи спини, плечей і шиї і допомагає зміцнити м\’язи преса і литок.

Робіть перерви

Якщо ви весь день проводите сидячи, час від часу вирушайте трохи розім\’ятися і навпаки. Прогуляйтеся навколо столу, поворушіть руками, підніміть плечі і посувайте стегнами. Коли ви сидите, підніміть ноги вгору, випряміть спину і розслабте плечі.

Подивіться в дзеркало

Щоб перевірити, чи зберігаєте ви правильну поставу, просто подивіться на себе в дзеркало. Встаньте перед дзеркалом, випряміться і проаналізуйте свої відчуття. Так ви можете переконатися, що ви все робите правильно.