Як поліпшити гнучкість тіла?

Мати гнучке тіло не тільки красиво, але і важливо для збереження здоров\’я. Хороша гнучкість допомагає краще себе почувати в будь-якому віці і уникнути багатьох проблем зі здоров\’ям, формує красиву поставу і розвиває грацію.

Будь-який наш рух, виконується не тільки з певною швидкістю і силою, але і з характерною амплітудою, яка визначається можливостями людини, а точніше — його гнучкістю.

Хороша гнучкість потрібна не тільки для того, щоб робити складні акробатичні трюки. Завдяки тренованим еластичним м\’язам хребет підтримується в правильному положенні, що сприятливо позначається на всій опорно-рухової системи. Рухи стають рухливими, амплітудними і плавними. З\’являється легкість в тілі, а біль і дискомфорт зникають. Оскільки м\’язи задіюються раціонально, витрачається менше зусиль при виконанні звичайних повсякденних дій. Людина з розвиненою гнучкістю краще координує своє тіло і ефективніше нею управляє, його рухи набувають велику точність, він стає більш захищеним від важких травм при випадкових падіннях.
{PAGEBREAK}
Багато хто вважає, що хороша гнучкість дається людині від народження і є вродженим перевагою. Але насправді, гнучкість залежить не тільки від факторів, обумовлених спадковістю і анатомічними особливостями будови тіла (типом і будовою суглобів, еластичністю сухожиль, зв\’язок, суглобових сумок, здатністю м\’язів скорочуватися). Є також багато інших факторів, що впливають, таких як вік і стать людини, температура тіла, індивідуальний розвиток, рівень силової підготовленості і тренування. І хоча певна межа розвитку природної гнучкості існує, значно поліпшити свою пластику і максимально наблизиться до своєї генетичної межі, може кожен.

Тому помилкою є думка, що гнучкість і пластика тіла — це навички, властиві тільки професійним спортсменам, гимнастам або танцюристам. Гнучкість тіла — це не стабільна якість. У людей з різним рівнем фізичної підготовки та способом життя які вони ведуть гнучкість буде відрізнятися, але кожен має можливість розвивати її. І досягти цього можна шляхом регулярних і цілеспрямованих тренувань.

В основному для тренування гнучкості використовують вправи на розтяжку, махові рухи і скручування

Розтяжка повинна стати невід\’ємною частиною кожного звичного тренування. Чим вище здатність м\’язових волокон до розтягування, тим вище гнучкість, а також кращий рівень фізичної підготовки і менше ймовірність отримання травм.

Але починати тренування потрібно з динамічних розігріваючих вправ. Найкраще підійде аеробна розминка (наприклад, біг, швидка ходьба, вправи з аеробіки, тай-бо і т.п.), яка призначена для кращого кровопостачання та приведення м\’язів в тонус. Потім слід переходити до махів і скручень. Виконувати махи рекомендується в одному ритмі і з великою кількістю повторень. Кожен наступний мах виконується з все більшою амплітудою.

Коли м\’язи вже розігріті і в тонусі, можна приступати до роботи над пластикою і гнучкістю. При цьому потрібно уникати різких рухів, ривків і скутості. Вправи на розтяжку слід виконувати повільно і максимально м\’яко. Найбільш відомі види розтяжки — нахили і скручування корпусу, шпагат. Якщо під час занять виникло почуття болю і хрускіт в суглобах — тренування необхідно відразу ж припинити. Погано розігріті м\’язи схильні до спазмів і можуть бути травмовані при розтягуванні.
{PAGEBREAK}
Залежно від того, гнучкість якої частини тіла необхідно розвинути, рекомендується використовувати різні види вправ. Якщо ж метою є гармонійне збільшення гнучкості всього тіла, рекомендується скласти програму тренування, що включає вправи для всіх груп м\’язів. Але щоб домогтися пластичного тіла, знадобляться час, правильність і систематичність виконання вправ.

Є декілька хитрощів, які також сприяють поліпшенню гнучкості:

Потягування. Наше тіло зазвичай найменш гнучке вранці. Введіть у звичку гарненько потягатись вранці. Це не тільки заряджає енергією, але й допомагає тілу стати більш гнучким.

Більше рухайтеся. Виконання вправ на гнучкість буде більш ефективним, якщо в програму тренувань включити вправи на скорочення м\’язів, наприклад силовий комплекс, активну ходьбу або фіззарядку. Корисні навіть звичайні повороти і нахили голови, які позитивно впливають на розвиток м\’язів плечового пояса і поставу.

Харчування. Випивайте не менше 2 літрів води на день і включіть в свій раціон їжу, збагачену вітамінами А, Е, С, В5, В6, мікроелементами — цинком і міддю, які сприяють підтримці і відновленню хрящової тканини. А свіжі фрукти, овочі та продукти з підвищеним вмістом жирних кислот омега-3 захистять суглоби і весь організм в цілому від запалень. Підтримуйте здорову вагу — зниження ваги значно зменшує тиск і навантаження на суглоби. Тому дієта з низьким вмістом насичених жирів і високим вмістом клітковини і вітамінів — це шлях до гнучкості і здорового життя.