Правила виживання в новорічні свята.

У новорічні свята змінюється звичний уклад життя, а на будь-які, навіть самі позитивні зміни організм іноді реагує на стрес. Багато добираються до фінішної прямої вже втомленими, звідси апатія або смуток замість радості і приємного збудження. Є спеціальна назва для цього стану – «святкова депресія». Як її уникнути?

1. ЗАВЕРШІТЬ СПРАВИ ЗА КІЛЬКА ДНІВ ДО ПОЧАТКУ СВЯТ

Так у вас з\’явиться час, щоб не поспішаючи і з задоволенням вибрати подарунки рідним і близьким і поступово перевести свою психіку в режим «канікули». Якщо в ці дні все одно доведеться їздити в офіс, спробуйте йти з роботи на півгодини раніше. Невелика піша прогулянка по святковому місту – вже дуже непогано.

2. РОЗДАЙТЕ БОРГИ

Навіть якщо мова йде про незначні на перший погляд дрібниці: забули відповісти на лист подруги, з якою давно не бачилися, не відправили батькам фотографії з ювілею, не повернули колезі книгу з бізнес-моделювання, – поверніть ці борги.

Окрема велика тема – борги перед собою. Зробити чек-ап здоров\’я, запропонувати свою кандидатуру для проекту, про який давно мрієте, написати розповідь, ідея якого давно крутиться в голові, або зважитися і нарешті зізнатися в любові – з усім цим добре б розібратися до кінця року.

3. ВЛАШТУЙТЕ СОБІ ДЕТОКС

Токсини, які організм накопичує до грудня, – одна з причин слабкості і поганого настрою в кінці року. Після святкового застілля до кінця канікул деякі приходять втомленими, з нездоровим кольором обличчя і парою-трійкою зайвих кілограмів.

Як цього уникнути? За один-два тижні до Нового року почніть влаштовувати собі розвантажувальні дні. Голодувати не потрібно, достатньо пару разів в тиждень посидіти на овочевих і фруктових смузі або зелених коктейлях. Зробіть процедуру лімфодренажного масажу або водоростеві обгортання, поплавати в басейні або просто йдіть в баню – це перевірений століттями спосіб допоможе прийти в себе і після закінчення святкового марафону.

4. ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛа ОДНІЄЇ ТАРІЛКИ

Це означає, що тарілка не повинна наповнюватися, поки не з\’їдена попередня порція. Дієтолог Римма Мойсенко радить до того ж обмежити кожну порцію до розмірів салатного листя і кожен випитий келих вина супроводжувати келихом чистої води. Більше рухайтеся, розмовляйте і танцюйте – це допоможе відвернути увагу від їжі і не набрати зайвого. А найлегший спосіб не переїдати за столом – 31 грудня повечеряти близько 7-8 годин вечора.

5. РОЗРИВАЙТЕ ШАБЛОНИ

З разу в раз відзначати Новий рік по одному і тому ж сценарію, в одній і тій же компанії добре для тих, хто любить стабільність. Але є багато сценаріїв незвично зустріти Новий рік: можна відправитися на каток або в аквапарк, записатися з компанією на який-небудь незвичайний квест, політати на вертольоті або на повітряній кулі, пробігти марафон або розговоритися по душам з абсолютно незнайомою людиною, увірувавши в теорію шести рукостискань. Ту саму, з перших «Ялинок», згідно з якою кожна людина на Землі знає іншого через шість знайомих.