Як правильно поводитися під час пологів

Навіть у «вільні 60ті» минулого сторіччя чоловіків безперешкодно в пологовий зал не пускали. Сьогодні ж отці все частіше прагнуть бути присутніми при пологах. Колись їх просили про це жінки, сьогодні ж чоловіки проявляють ініціативу самі. Не так давно в Чикаго жінка так хотіла, щоб чоловік був в такий відповідальний момент поруч з нею, а не в коридорі, що коханий, щоб медики їх не розлучили, наручниками прикував себе до каталки, на якій дружину везли в пологовий зал. Тому ми вам проведемо короткий інструктаж для чоловіків щодо того, як необхідно поводитися, коли дружина народжує.

КРОК 1
Продумайте все заздалегідь

Ще до пологів ретельно продумайте свою участь. Як ви відчуваєте себе, думаючи про це? Може, ваша партнерка хоче, щоб вас там не було або була якась інша близька людина? Дружина просто цього чекає або ви для себе хочете отримати новий досвід? Якщо ви в собі не дуже впевнені, обов\’язково пройдіть курс з допологової підготовки. На таких заняттях «майже батьки» діляться своїми емоціями і радять таку форму підготовки іншим татам.

КРОК 2
Будьте готові відіграти ключову роль

На будь-якій стадії пологів ви можете зіграти ключову роль. І справа не тільки в тому, що поряд з чоловіком жінка відчуває себе впевненіше, а ще й у практичній ролі, яку може відіграти представник сильної половини людства. Приміром, ви заздалегідь можете навчитися робити спеціальний знеболюючий масаж. Спробуйте до пологів деякий час підтримати улюблену в позі, в якій вона буде народжувати. Потім вам легше буде зорієнтуватися.

Читати також:
Як розрахувати очікуваний термін пологів
Вузький таз і вагітність. Міфи і правда
Пологи. Як правильно тужитися

{PAGEBREAK}
КРОК 3
Уявіть особливі моменти

Обов\’язково уявіть у своїй уяві особливі моменти, які подарують вам пологи. Це і поява головки вашого малюка, і момент коли дружина вперше візьме його на руки, і момент коли це зробите ви. За обопільним вашим бажанням і лікаря, ви навіть можете перерізати пуповину. Якщо ви боїтеся побачити деякі пікантні неприємні моменти, лікар може вибрати в кімнаті місце для вас, з якого ви зможете споглядати процес не повністю, а частково. Не забудьте обговорити з коханою те, як вона уявляє процес і де вас у ньому бачить.

КРОК 4
Не забувайте про підтримку

Головне ваше завдання — підтримувати улюблену. Ваші слова підбадьорять її і надихнуть, однак не варто ображатися, якщо вона почне на вас кричати або навіть проклинати. А таке — далеко не рідкість. Обговоривши з дружиною всі деталі заздалегідь, ви навіть можете виступити таким собі «перекладачем» між дружиною і доктором, передаючи йому слова якщо сама вона цього зробити, не зможе. Морально підтримати улюблену допоможе навіть банальний масаж спини або прохолодний напій.

Ось і всі поради, які потрібно знати майбутньому татові. Пам\’ятайте, що народження дитини — один з найбільш пам\’ятних моментів в житті як для мам, так і для тат.