Вузький таз і вагітність. Міфи і правда

Існує ціла безліч легенд про те, що наявність вузького тазу у майбутніх мам ускладнює процес жіночих пологів в рази, але ось виносити малюків таким жінкам, навпаки, простіше, ніж власникам широких стегон. Поки ви в паніці не побігли до дзеркала, ми розповімо вам що таке «вузькі стегна» і як з ними народити і виносити здорову дитину.

КРОК 1
Обсяг стегон ні до чого

Наявність модельних параметрів — зовсім не гарантія того, що таз у вас вузький. Ширину тазу в цьому випадку визначаєте не ви сантиметром, а гінеколог спеціальним приладом — тазомером ще в день вашого становлення на облік. За допомогою даного приладу лікар визначає приблизний розмір кісткового кільця вашого малого таза. Іноді з\’ясовується, що його розміри менше норми. У цьому випадку розглядається варіант кесаревого розтину, оскільки головка малюка просто не зможе опуститися до дна таза. Це явище і називається «вузьким тазом».

КРОК 2
Поставтеся до проблеми серйозно

Потрібно бути готовою до того, що важкі пологи — це далеко не основна небезпека, пов\’язана з вузьким тазом. Серед небажаних наслідків під час вагітності та пологів можуть бути передчасне вилиття навколоплідних вод, аномалії передлежання і гіпоксія плоду, випадання петлі пуповини, слабкий розвиток пологової діяльності, розрив матки, внутрішньочерепна травма плоду і навіть висхідна інфекція під час пологів. Але не сприймайте це як діагноз. Просто пам\’ятайте, що з діагнозом «вузький таз» вам потрібно особливо уважно ставитися до своєї вагітності.

КРОК 3
Пам\’ятайте, що вузький таз — не вирок
{PAGEBREAK}
Вузький таз не вирок. Більш того, дуже часто навіть до кесаревого розтину не доходить. Жіночий організм, по суті — вкрай міцний сосуд, запрограмований на виношування і народження здорової дитини. І часто під час вагітності хрящик в малому тазу самостійно розтягується на 1,5-2 сантиметри, чого часто буває цілком достатньо для природних пологів.

Читати також:
Як зберегти вагітність, якщо у вас загроза на викидень
Вагітність і зайва вага. Норми збільшення ваги під час вагітності
Як визначити, що ви вагітні?

КРОК 4
Народжувати самостійно? 7 раз перевірте

Маючи діагноз «вузький таз», народжувати самостійно теж можна. Однак тут потрібно враховувати цілу масу факторів, серед яких протікання вагітності і розмір плоду. Природні пологи можливі в тому випадку, якщо кілька разів під час вагітності, а так само після відходження вод або початку перйм, лікар провів обстеження і визначив, що розмір голови дитини допускає такі пологи, а також якщо під час такого обстеження було виявлено, що дитина не має гіпоксії, його серцебиття в нормі, а живіт не має гостру форму.

Як бачите, не так страшний вовк, як його малюють. З вузьким тазом теж цілком можна народити здорову дитину. Однак до вагітності потрібно ставитися відповідально. А хіба буває в житті жінки щось більш відповідальне, ніж процес виношування малюка?