Як визначити свіжість яєць і зварити їх смачними і цілими

Зараз безліч господинь почне зі мною сперечатися про безглуздість цієї статті, адже нічого простішого варіння яєць в природі не існує. А ось і ні! Про те, як правильно їх потрібно вибирати і варити, ми вам сьогодні розповімо. І будьте впевнені: ви дізнаєтеся багато нового.

КРОК 1
Витягнути з холодильника яйця та опустіть в холодну воду

Якщо ви тільки що витягли яйця з холодильника, не поспішайте кидати їх в киплячу воду. Вода повинна бути холодною, а вогонь — найповільнішим.

КРОК 2
Правильно варіть тріснуті яйця

Тріснуті яйця вимагають окремої розмови. Щоб вони не лопнули, в воду при варінні додайте столову ложку солі. Так ви будете спокійні, що навіть якщо яйце лопне, його вміст не витече. Щоб білок не витік назовні, можна влити в каструлю з тріснутим яйцем трохи оцту. Інші варіанти зробити так, щоб яйце не тріснуло-проколоти тонкою голкою шкаралупу, або ж покласти на дно каструлі, перевернуту догори дном тарілку. Сире тріснуте яйце розміщуйте за допомогою ложки вже в киплячу сильно підсолену воду. При слабкому кипінні жовток яйця виходить твердим, а білок більш м\’яким. При варінні в бурхливо киплячій воді — навпаки.

КРОК 3
Стежте за часом
{PAGEBREAK}
Якщо ви хочете яйце некруто, варіть його не більше 2-3 хвилин, в мішечок — не більше 4-5 хвилин. Для яйця круто буде достатньо 8-10 хвилин. Якщо варити його довше, смак яйця погіршиться, а жовток стане твердим.

КРОК 4
Як відрізнити сири від вареного? Крутіть

Щоб зрозуміти, варене яйце перед вами або сире, покрутіть його на столі. Сире яйце зробить 2-3 повільних обороту і швидко зупиниться, варене ж обертатися буде довго і швидко.

КРОК 5
Зварені яйця опустити у воду

Зварене яйце відразу ж опустіть в холодну воду і остудіть. Інакше ви просто не зможете без нервів очистити його від шкаралупи.

КРОК 6
Перевіряйте свіжість яєць

Перш ніж додавати яйце до інших продуктів, спочатку розбийте його над порожньою посудом і перевірте свіжість. Але перевірити це можна й інакше, просто опустивши його в банку з підсоленою водою. Зіпсоване спливає, свіже опуститься на дно, а яйце середньої свіжості залишиться плавати посередині.

Читати також:
Як приготувати домашній майонез?

КРОК 7
Правильно відокремліть білок

Якщо ви готуєте якусь страву і для нього вам потрібен виключно білок, проткніть яйце з обох сторін товстою голкою. Білок витече, а жовток залишиться в шкаралупі і навіть зможе ще якийсь час в ній зберігатися. Збивати білок найкраще, коли він свіжий і охолоджений, але, ні в якому разі не в алюмінієвій каструлі — так він потемніє. Розтирати жовток найкраще в теплому вигляді і разом з цукром.

Ось кілька маленьких секретів курячого яйця. Годі сперечатися, що було раніше-курка чи яйце. Просто готуйте із задоволенням!