Як клеїти плитку на стіну

Керамічну плитку для облицювання стін зазвичай використовують у ванних кімнатах і на кухні для фартуха. Процес монтажу допоможе полегшити проходження декількох правилил.

Насамперед, потрібно повністю очистити стіни від старої плитки, фарби, шпалер. Якщо цього не зробити, плитка не буде міцно триматися.

Наступний крок — необхідно вирівняти стіни. Якщо поверхня сильно нерівна, то використовують цементну суміш, якщо перепад незначний — шпаклівку. Не слід вирівнювати стіни плитковим клеєм. Такий процес виходить більш дорогим і менш довговічним.

Після висихання вирівнюючого шару, потрібно прогрунтувати стіни кілька разів. Така обробка дуже сильно знижує ймовірність виникнення грибка.

Наступним шаром після грунтовки наносять гідроізоляцію, яка захищає поверхні від скупчення конденсату. Гідроізоляція застосовується у ванних кімнатах і являє собою спеціальні рідини, суміші або рулонний матеріал.

Для того щоб не вирівнювати стіни, часто застосовують гіпсокартон, який кріплять на клей і саморізи. Стики гіпсокартонних плит заклеюють самоклеящейся стекловолоконной стрічкою. Плити покривають гідроізоляцією.

Після висихання гідроізоляції робиться розмітка.

Як клеїти плитку на стіну

В результаті цього процесу намічаються місця де розміщуватимуться бордюри, інші декоративні елементи і різана плитка. Можна розкласти плитку уздовж стіни без клею для розмітки. Якщо в результаті такої примірки, утворюється обрізана плитка розміром
вже половини цілої, слід розміщувати її таким чином, щоб з двох сторін
вийшли однакові по ширині різані шматки.

Намічається перший ряд. Для цього від стелі відраховується число рядів плитки і відзначається останній цілий ряд перед підлогою. Різану плитку слід розміщувати біля підлоги, де вона менш помітна, ніж у стелі. Потім, за допомогою рівня відзначається перший ряд по периметру приміщення. Для того щоб при монтажі плитка не з\’їжджала, її кріплять за допомогою дерев\’яної або металевої планки. Можна на стіні накреслити контур розташування плитки. Або намалювати схему, де будуть вказані місця кріплення декоративних елементів. Це допоможе кріпити вироби в потрібній послідовності.

Існує 3 способу монтажу плитки:

— Діагональний;

— «Цегляна кладка» (може застосовуватися для прямокутної плитки);

— Традиційним способом, коли шви рівні і перпендикулярні підлозі.

Плитку укладають знизу вгору по горизонталі і від найбільш видного кута по вертикалі.

За допомогою будівельного міксера замішуємо клей. Краще готувати невеликі порції, щоб він не встигав висохнути. За консистенцією він повинен бути пластичним і однорідним. Перед нанесенням клею протираємо плитку мокрою ганчіркою. Це видаляє пил і перешкоджає витягуванню вологи з розчину. Клей наносять на кожну плитку, рівномірно розподіляючи його по поверхні, шпателем з зубцями.

Як клеїти плитку на стіну

На куточки плитки теж повинен бути нанесений клей, таким чином, вони швидко не відколються через утворилися порожнеч.

Як клеїти плитку на стіну

Можна так само наносити клей безпосередньо на невелику ділянку стіни теж за допомогою зубчатого шпателя. Борозенки, які завдають таким шпателем, повинні йти паралельно підлозі, щоб плитка не сповзала.

Як клеїти плитку на стіну

При будь-якому способі нанесення товщина клею не повинна бути більше 5 мм.

Як клеїти плитку на стіну

Для того щоб виконувати шви однакової товщини використовують пластмасові хрестики або клини.

Як клеїти плитку на стіну

За допомогою рівня періодично перевіряють розташування плитки. Гумовим молотком коректують положення виробів. Кути оформляють кутовими пластиковими елементами.

Якщо в процесі монтажу на місцях стиків з\’являється клей, його слід видалити.

Як клеїти плитку на стіну

Потім поверхню залишають на добу просихати. Після висихання видаляють пластикові хрестики і затирають шви гумовим шпателем. Надлишки складу відразу видаляють. Для ванних кімнат і кухонь краще застосовувати вологостійку затірку. Вона буває традиційного білого кольору або схожого з плиткою відтінку. На завершення плитку протирають сухою м\’якою ганчіркою.

Слідуючи викладеним рекомендаціям, отримуємо якісну облицювання.
 
Читати також: