Як зробити цементну стяжку підлоги своїми руками

Часом стає необхідно виконати цементну стяжку підлоги. Це той вид роботи, який при певному рівні теоретичних знань може виконати людина, далекий від будівництва. Однак, ці самі знання все-таки важливо мати.

• Для того щоб підлога була ідеально рівною і високоміцною, стяжку краще робити цементно-піщаною. Міцність в даному випадку забезпечуватимуть правильно підібрані пропорції кількості матеріалів (цементу, піску і води). Якщо суміш буде виготовлена ​​належним чином, то стяжка буде володіти
мінімальною кількістю пор і мінімальної усадкою, що підвищить її опір
утворенню тріщин.

• Чому необхідно робити стяжку перед тим, як укладати декоративне покриття пыдлоги? По-перше, цементна стяжка дасть необхідну жорсткість основи для підлогового покриття. По-друге, вона за рахунок своєї низької теплопровідності додасть підлозі деяку додаткову частку теплоізоляції. А в тому випадку, коли стяжка має досить велику товщину, в ній можна прокласти труби водопостачання.

• Цементна стяжка може бути збірною. Такий її різновид робиться з декількох шарів. Робиться це в тому випадку, коли одного шару недостатньо, а збільшити його можна щоб уникнути порушення технологічного процесу.

• Немає єдиного стандарту для товщини стяжки. У кожному конкретному випадку вона підбирається індивідуально виходячи з особливостей об\’єкта.

Підготовка та облаштування цементної стяжки підлоги.

• Перед тим як приступати до робіт по влаштуванню цементної стяжки підлоги, необхідно підготувати підставу для неї:

— Очистити поверхню від пилу, бруду, жиру;

— Закласти щілини в перекриттях і тріщини;

— Виставити маяки, за якими буде проводитися вирівнювання стяжки підлоги;

— Приготувати розчин.

• Після розподілу розчину по поверхні підлоги його необхідно затерти за допомогою спеціальної загладжувальної машини. Цей процес додасть стяжці міцності і додатково її вирівняє.

• У процесі висихання стяжка, як правило, дає усадку. Щоб уникнути деформації і тріщин необхідно при облаштуванні стяжки влаштувати деформаційні шви. Робити їх потрібно на відстані не менше 3-х метрів один від одного.

• Якщо приміщення, в якому робиться стяжка підлоги, має високу
температуру, то для більш рівномірною усадки і застигання необхідно в
міру змочувати підлогу водою.

• Для повного висихання стяжки потрібно не менше 2 діб. Після проходження цього терміну роботу з облаштування цементної стяжки підлоги можна вважати завершеною.
 
Читати також: