Як правильно класти плитку?

Керамічна плитка — це зручний обробний матеріал для стін. Цей матеріал володіє прекрасними властивостями: плитка екологічно чиста, термін експлуатації досить довгий, в догляді вона невимоглива. Ось тільки потрібно провести ретельну підготовку стін, щоб якісно їх обробити керамічною плиткою. Далі буде потрібно дотримуватися конкретного алгоритму робіт. Отже, з чого почати? Як правильно укладати на стіну плитку?

Підготовчий етап

Якщо на стінах приміщення присутня стара плитка, її потрібно зірвати. Після демонтажу покриття перевірте кривизну стін. Якщо стіни виявляться кривими, то ви не уникнете проблем з укладанням плитки. Скористайтеся рівнем, щоб точно виміряти стіни.

Найчастіше стіни виявляються кривими, їх потрібно вирівнювати. Але насамперед треба виставити маяки — до їхнього рівня рівняєтся штукатурка. Обов\’язково використовуйте маяки, без них вам буде набагато складніше вирівняти поверхню! Далі потрібно заґрунтувати стіни. Завдяки грунтовці основа зміцниться, отже, вийде краще зчеплення клею і стін.

Вибираємо клей
{PAGEBREAK}
Приділіть належну увагу вибору клею. Він повинен відповідати матеріалу і типу приміщення, в якому ви будете проводити ремонтні роботи. Приміром, керамограніт характеризується не дуже хорошим вбиранням вологи, так що обраний клей повинен мати підвищену адгезією. У первинному вигляді всі клейові суміші схожі на порошок. Його треба розбавити водою — вийде розчин з фіксуючою здатністю.

Специфікація — важливий момент при виборі клею. Вибирайте той, який призначений саме для оздоблення стін. Прочитайте інструкцію по застосуванню. Дивно, але багато нехтують цим, хоча там вказана пропорція для замішування і термін, за який суміш повністю затвердіє.

Способи укладання плитки на стіни

Не поспішайте відразу купувати велику кількість настінної плитки і приступати за справу. Треба правильно розрахувати кількість плиток. Ідеальний варіант, якщо плитку не потрібно різати. Тоді почніть укладку так: викладіть в будь-якому кутку приміщення вертикальний ряд, далі на цій же стіні — горизонтальний нижній ряд. Далі заповнюйте простір який залишився.

Ось тільки часто ширина стіни кратності ширини плитки не відповідає. Перший варіант вирішення цієї проблеми: почніть укладання плитки з «червоного» кута, закінчите в тому, де підрізана плитка буде не настільки помітна. Другий варіант — почніть укладку від центру стіни. Якщо провести розрахунки правильно, підрізана плитка виявиться з обох сторін. Якщо плитку викладати симетрично, то вийде дуже красиво!

Як укладати керамічну плитку?
{PAGEBREAK}
Якщо ви починаєте укладку від підлоги, то почніть з нижнього другого ряду. Під нього укладіть направляючу / опорну рейку (дерев\’яну або металеву) від кута до наступного кута. Кладіть плитку від рейки. Закріплюйте рейку чітко горизонтально і дуже рівно. Укладайте перший ряд по рейці. Коли робота закінчена, треба вичекати, поки просохне клей, після — зняти рейки, на їх місце покладіть плитку що залишилася. Без опорної рейки не обійтися, якщо підлоги не рівні. Якщо починати роботу з підлоги, буде неможливо домогтися рівних рядів. Якщо кути теж не можуть похвалитися рівністю, то треба прибити і вертикальну рейку.

Поради з укладання плитки

Стіну, на якій розташовується двері, потрібно облицьовувати в останню чергу. Почніть укладання плитки з тієї частини стіни, яка розташовується над дверима, далі — залишиться площа.

Використовуйте дистанційні хрестики, які будуть виконувати функцію клинів — вони не дозволять зміщуватися наклеєній плитці.

Клейовий розчин зазвичай застигає через тридцять хвилин. Час застигання клею буде залежати від якості і типу основи, від температури повітря в кімнаті. Приготуйте кількість клею, яку ви встигнете використовувати за відведений час.

Врахуйте, що клей треба класти на саму плитку або стіну. Вирішили наносити на плитку? Тоді наносьте по всій площі плитки з тильного боку. Якщо при приклеюванні плитки до стіни не виступив трохи клею за її межі, то ви нанесли дуже маленьку кількість. Якщо ж клею виступило занадто багато, то кладіть на плитку меньше клейової суміші.

А якщо вам ближче варіант, коли клей наноситься прямо на стіну, то кладіть суміш на ділянку, де буде розташовуватися плитка. Розподіліть його по ділянці, розрівняйте кромкою шпателя, наклейте плитку.

Затирання швів — останній штрих у процесі обробки стін плиткою. Придбайте спеціальну суміш, яка теж має порошкову основу. Затирка може повністю зливатися з кольором плитки або бути контрастною — вирішуйте самі. Колір швів при бажанні можна змінити, для цього використовуйте зверху затирку іншого кольору.