Як зробити натяжну стелю самому

Натяжні стелі в наш час стали не просто модним атрибутом будь-якої квартири, зараз натяжна стеля це красивий, практичний, дешевий і довговічний інтер\’єр сучасного житла. По перше натяжна стеля це краса і естетика. По друге його не потрібно білити щороку. У третє, навіть якщо затопили сусіди то його можна просто помити, протерти ну і зрештою замінити. У цій статті ми спробуємо розглянути можливість установки натяжної стелі своїми руками, чи так це складно як здається. Більше того, я постараюся описати установку самим простою мовою.
І так переходимо до розділу Інструменти
Що потрібно мати для того що б встановити натяжна стеля:
Це
-рівень
-Рулетка І олівець.
-Перфоратор
-Шуруповерт
-Будівельний фен
-Шпатель Для натяжки полотна і різні спеціальні лопатки.
-Саморези Для кріплення профілю або багета.
Ну і сам стелю, тобто профілі і полотно стелі. Про те як вибрати натяжна стеля читайте в нашій статті на цьому ж сайті.

Перед початком установки. Ні, так виходить занадто офіційно, краще скажемо так:
З чого почати.
А почати потрібно всього лише з огляду вашого стелі. Якщо ви бачите, прямо візуально, що що то може відвалитися або обсипатися то потрібно все такі дефекти усунути, а саме — пройтися жорсткою щіткою або шпателем по підозрілим місцях і буквально відколупнути і обсипати все що може в майбутньому доставити вам неприємності. Так, трохи не забув, якщо ви не плануєте покупку нових меблів і речей знаходяться в кімнаті де ви зібралися натягувати стелю, то бажано всю меблі та речі з цієї кімнати витягти. По перше працювати буде зручніше, по друге заощадите. Якщо ж плануєте оновити меблі, то старі меблі можна використовувати в якості «козел».
Далі. І так, коли весь непотріб зі стелі видалений залишається закласти щілини, якщо такі є. Робиться це для того що б майбутній натяжна стеля не надувалася, від вітру, протягу або від зміни кліматичний умов зовні. Як бачите все дуже просто, особливо якщо ви вирішили встановити натяжна стеля у квартирі, якщо ж у вас власний будинок то технологія та ж, просто потрібно врахувати невеликі нерівності створювані дерев\’яними перекриттями.
Далі. Переходимо до розділу установка профілів.
Насправді технологія установки надзвичайно проста. Ось наприклад технологія установки натяжної стелі в новому будинку. Потрібно знайти візуально найнижче місце на стелі, це для тих у кого він не рівний, а в новому будинку це практично у всіх.

Далі відступити на 1,5 -2 розміру придбаного вами профілю від цього місця. Нагадаю що це місце ви знайшли просто «на око». Якщо ж у вас немає такого місця і вам всю стелю здається рівним, то починайте зі стіни яка праворуч від вікна або з будь-якого іншого вподобаного вам місця. Чому це не критично? Я вам зараз поясню.

Ви берете рівень і за рівнем виставляєте точки під стелею на однаковій відстані так, що б провести межу олівцем або крейдою не важливо. Важливо інше. Важливо що б ця риса, по якій ви згодом прикрутіть профілі, була рівною відносно горизонту, а не стелі. Зміг пояснити? Спробуємо повторити. Нам потрібен рівна стеля, так? Відстань від підлоги до стелі у всіх різне, саме з цього я не пишу тут точних розмірів наскільки відступити від стелі або від підлоги це особиста справа і особиста квартира кожного по своєму. Але що б вийшло рівно нам важливо точно горизонтально провести риску під стелею. Нехай в лівому куті стіни від межі до стелі буде 10см а в правому 5, це не важливо, головне що б риса рівно горизонтально окреслила всю кімнату — тут і буде знаходитися наш новий стелю. Тепер ви сподіваюся зрозуміли чому я почав з найнижчого місця?

Йдемо далі. Установка профілів.
Власне сама установка теж не складна, але якщо ви це робите перший раз в житті то можливо вона здасться вам чимось то більш відповідальним, чим очищення стелі на першому етапі. Однак, очі бояться, а руки роблять. Проробіть отвори в профілі ще до того як ви їх будете встановлювати на стіну. Потім приклавши профіль до вами ж прокресленою лінії (над лінією або під лінією вибирати вам), відзначте на стіні де будуть розташовуватися отвори. Далі по цих позначок виконайте отвори в стіні використовуючи перфоратор. Потім прикрутіть профіль до стіни саморізами шуруповертом. Виходячи з особистого досвіду скажу що на цьому етапі з помошником працювати буде зручніше, проте можна обійтися і без нього. І так, по периметру всієї кімнати у нас з\’явився профіль.
Йдемо далі. Натяжка самої стелі.
Акуратно розгортаємо саме полотно і кріпимо його спочатку до базового кутку, а потім до решти кутах заздалегідь приготованими зажимами -пріщепкамі.
Потім потрібно прогріти саму плівку, тобто саме полотно. Зробити це можна за допомогою фена або газової гармати. Потрібно це для того що б плівка стала більш еластичною. Далі ми закріплюємо саме полотно безпосередньо в кутах профілю за допомогою спеціальної лопатки.

Тільки після того як кути полотна закріплені, ми починаємо кріпити прямі частини. Технологія кріплення тут у всіх різна, але зазвичай застосовують спосіб «навпіл». Тобто знаходять середину між кутами і кріплять її, потім протилежну сторону кімнати. І так далі. Коли всі незакріплені шматки натягнуті, потрібно прикріпити спеціальну декоровану гумову вставку, що б не було видно щілини між стіною і натяжною стелею.
Після цього потрібно наклеїти пластикове кільце на місце установки люстри і вирізати отвір під освітлення.

Ось в принципі і все.
 
Читати також: