Як почистити зимову куртку в домашніх умовах

В якості зимового одягу не всі віддають перевагу шубам, багато люблять носити теплі куртки, які більше підходять для деяких регіонів країни, ніж довгі хутряні вироби. Але хоча куртки і більш прості в догляді, їх треба регулярно прати хоча б в домашніх умовах, інакше через кілька сезонів вони втратять первісний вигляд, стануть бляклими і засмальцьованими. При цьому важливо провести прання таким чином, щоб внутрішній матеріал виробу не втратив свою форму, інакше не вийде швидко висушити виріб, його доведеться довго розправляти вручну. Основні правила

Найпростіший варіант освіжити зимову куртку – віддати її в хімчистку, де професіонали швидко підберуть відповідний спосіб прання і зроблять все без непередбачених несподіванок. Однак це рішення підходить не всім, так як воно потребує певних фінансових витрат, тому багато хто віддає перевагу прати виріб самостійно в домашніх умовах.

Перед пранням потрібно звернути увагуна утеплювач куртки. Для безпомилкового визначення цього матеріалу необхідно подивитися на єтикетку. У більшості випадків наповнювачем виступає синтепон, який може бути написаний і по-англійськи – «polyester». Цей матеріал можна почистити в домашніх умовах як вручну, так і в пральній машині, він не зіб\’ється і не деформується під дією води і порошку. Однак слід враховувати декілька особливостей перед початком процесу:

  •  На ярлику куртки повинна бути відповідна відмітка про те, що її можна прати вручну або в автоматичній пральній машині в домашніх умовах.
  • Якщо верхній шар виробу виконаний із змішаних матеріалів, його можна почистити тільки вручну або в хімчистці.
  • При наявності шкіряних вставок прання в пральній машині неможлива, те ж саме стосується і мембранного матеріалу.
  • Перед початком прання потрібно звільнити кишені від вмісту і застібнути всі гудзики і блискавки.
  •  Перед тим як почистити виріб вручну або в пральній машині в домашніх умовах, потрібно відстібнути всі ремені, пряжки і хутряні вставки.
  • Попередньо потрібно перевірити всі шви верхнього одягу: синтепон не повинен ніде виглядати. В іншому випадку, якщо випрати куртку в такому вигляді, можна зіпсувати її.
  • Заміна будь-яких деталей виробу повинна проводитись до прання, а не після нього.
  • Якщо на зовнішньому матеріалі є якісь явні плями, їх потрібно видалити до основного прання будь-яким підходящим способом.

Всю основну інформацію про те, як можна випрати зимову куртку, можна знайти на її етикетці. Там вказано бажаний спосіб очищення від плям (ручний, в машині — автоматі або в хімчистці), а також рекомендована температура прання. Як правило, наповнювачі для зимових виробів не витримують занадто гарячу воду, зокрема, верхній одяг на синтепоні рекомендується прати при температурі 40 градусів.

Навіть якщо необхідно видалити стійкі плями, не потрібно підвищувати допустиму температуру, її треба вивести іншим способом.

Також слід звернути увагу на режим прання в автоматичній машині. Синтепон – це синтетичний матеріал, тому випрати куртку можна на відповідному режимі. Також можна скористатися щадним, делікатним або особливо делікатним режимом, які не дозволять утеплювачу звалятися і втратити форму.

Особливу увагу потрібно приділити миючому засобу, так як звичайні порошки не дуже добре підходять для того, щоб почистити зимовий верхній одяг. Краще всього скористатися рідким миючим засобом. По-перше, вон швидко розчиняється у воді і забезпечує більш ефективний результат, а по-друге, вон відноситься до матеріалу більш делікатного.

Маленькі хитрощі при пранні в машині

Щоб швидко випрати зимовий верхній одяг в автоматичній машині в домашніх умовах, можна скористатися способом, який давно використовується досвідченими господинями. Мова йде про звичайні м\’ячики для великого тенісу, які поміщаються в барабан пральної машини разом з виробом, причому, чим їх буде більше, тим краще виріб буде виглядати після завершення процесу.

Під час прання м\’ячики не дають синтепону звалятися, так як постійно будуть розминати матеріал. Після того як вдалося випрати куртку таким чином, можна буде легко і швидко висушити її, не вдаючись до складних маніпуляцій, повернути її первісну форму. М\’ячики, в свою чергу, потрібно просушити і прибрати, поки вони не знадобляться знову.

Як випрати парку

Парка – це популярний зимовий верхній одяг, який виготовляється з нейлону, деніму, синтепону та бавовни. Такі вироби можна побачити на студентах, дорослих людях і навіть пенсіонерах. Це пояснюється незаперечними перевагами парки: вона не пропускає вітер і відштовхує вологу, що робить її незамінною річчю в зимові морози.

Більшість виробів цього типу можна прати в автоматичній машині, достатньо лише вибрати правильні параметри. Попередньо потрібно відключити віджимання і сушіння, вибрати температуру 30 градусів і по можливості делікатний або особливо делікатний режим. Полоскання, як і у випадку з синтепоновим курткою, потрібно провести кілька разів. Сушити парку потрібно виключно горизонтально, не підкладаючи під неї рушники і простирадла.

Особливості полоскання і сушіння

Якщо ви вирішили почистити куртку від плям в пральній машині, потрібно виставити певний режим полоскання. У сучасних моделях потрібно вибрати «додаткове полоскання» або «подвійне полоскання». У старих моделях при відсутності таких режимів потрібно буде запустити повторне полоскання після завершення першого. Це дозволить повністю вимити залишки миючого засобу, що запобіжить появі розводів, особливо помітних на світлому матеріалі.

Після того як вдалося почистити зимову куртку без непередбачених обставин, її потрібно правильно висушити. Не рекомендується видавлювати річ у пральній машині, так як від цього вона може втратити свою форму і первинний вигляд. Також не рекомендується перекручувати виріб руками з тієї ж причини. Щоб висушити куртку, потрібно розкласти її на рівній горизонтальній поверхні, не підкладаючи інші речі – рушники, простирадла і т. д. протягом всього процесу потрібно регулярно розрівнювати утеплювач руками, щоб він не втратив свою форму. Увесь процес має зайняти не більше двох діб. Не потрібно користуватися батареєю або вішати виріб на вішалку, щоб висушити його швидше, з-за цього виріб безповоротно втратить свою форму.

Якщо усе ж не вдалося почистити куртку так, щоб синтепон не збився в кучу, потрібно повернути їй первісний зовнішній вигляд, інакше вона буде непридатна для носіння. Спочатку можна спробувати повісити виріб на плічки і відбити бамбуковою паличкою або хлопавкою для килимів, причому робити це потрібно, коли річ вже не занадто мокра, але і не суха. Якщо це не допомогло, можна пройтися по речі пилососом, розтягуючи синтепон з місць скупчень до порожніх ділянках. Крайньою мірою, яка може знадобитися, якщо більше нічого не допомагає, є розпорювання швів і розподіл синтепону вручну.