Як випрати шкільний рюкзак в домашніх умовах

Зручні і місткі рюкзаки та ранці поступово витісняють з обігу шкільну сумку і портфель. Тепер учні молодшої школи можуть скласти в них – книги, робочі зошити, набори канцелярського приладдя, змінне взуття, фізкультурну форму і т. д. Старшокласники теж воліють використовувати рюкзак, причому не тільки для навчання в школі. Підлітки практично ніде з ним не розлучаються. Рюкзак з ними і на прогулянках, і в туристичних поїздках.

Як правильно випрати шкільний рюкзак

Щоб шкільний рюкзак довше залишався надійним помічником і радував своїм первозданним виглядом, треба знати, як правильно підтримувати його чистоту.

Всі діти: і молодші школярі, і підлітки воліють мати рюкзак, у якого стильний ергономічний дизайн, яскраві кольори, крутий принт, матеріал з незвичайною фактурою і фурнітурою. Звичайно ж, така краса вимагає особливого догляду.

Інформація на ярлику

Не кожен може розібратися у властивостях матеріалу, в його механічній стійкості та стійкості до впливу агресивними миючими засобами. Тому не можна ігнорувати коротку підказку на ярлику про те, як можна почистити і випрати шкільний рюкзак.

З чого зроблений рюкзак

Почистити і випрати виріб в машині або застосовувати тільки ручне прання, залежить від матеріалу, з якого він зроблений. Особливого догляду потребуватиме портфель або рюкзак школяра зі шкіри, зі значною фурнітурою, шипами і блискавками. Альтернативою шкіряним виробам є тканинні ранці з практичних зносостійких матеріалів – бавовни, брезенту, поліестеру і т. д. Для стійкості до ультрафіолетових променів і підвищення вологостійкості ці матеріали проходять обробку спеціальними розчинами. Такий тканинний рюкзак можна легко почистити і випрати в машині.

Якщо є сильні забруднення

Якщо рюкзак дуже забруднений, його можна додатково почистити. В цьому випадку, перш ніж випрати, на забруднення слід нанести і розтерти зубною щіткою засіб для виведення плям. Витримавши 20 хвилин, рюкзак можна випрати.

Якщо вдома не виявилося засобу для виведення плям, його можна замінити рідиною для миття посуду, розведеною водою. Не використовуйте відбілювач з хлором, він може зруйнувати структуру тканини.

Якщо рюкзак не сильно забруднений, можна почистити його без додаткової обробки, освіживши матеріал і його колір.

Машинне прання

У пральній машині можна легко видалити всі забруднення, якщо слідувати рекомендаціям:

 • Перевірте, щоб всередині нічого не було залишено. Якщо є знімний каркас, його треба вийняти як і всі елементи, які відстібаються. Робиться це, щоб уникнути випадкового пошкодження барабана в пральній машині.
 • Перевірте міцність фарби матеріалу, для чого протріть його вологою серветкою. Якщо серветка забарвиться, використовуйте ручне прання.
 • Поміщайте портфель обов\’язково в мішок для прання або наволочку, щоб не пошкодити виріб і барабан.
 •  Не варто пересипати більше порошку. У більшості випадків тканина рюкзака пориста, складніше обполіскується, і на ній залишаються розводи. Рекомендується прати гелем і додавати ополіскувач для кольорових тканин.
 • Налаштуйте режим делікатного прання без віджимання. Найчастіше шкільний рюкзак має підкладку з матеріалу, що не витримує високу температуру води.
 • Періть рюкзак, розстібнувши попередньо кишені.

Ручна чистка

Прати рюкзак з ортопедичною спинкою, дротяним каркасом і ущільненим дном в пральній машині не рекомендується. Через громіздкість помістити його в барабан без пошкодження складно, та і результат не порадує чистотою.

Використовувані при виготовленні тканини примхливі до обробки. Механічний вплив на них у пральній машині може призвести до розтягування швів. Хімічні складові миючих засобів можуть швидко зруйнувати мембранну тканину, поміняти склад спеціальних просочень матеріалу.

Тому прати шкільний портфель, ранець і рюкзак у домашніх умовах краще ручним способом:

 •  Знімаємо всі елементи, які відстібаються і обробляємо їх окремо.
 • У глибокій ванні або тазу розводимо в теплій воді стружку звичайного господарського мила.
 • Щоб збереглася форма виробу, можна покласти всередину згорнутий поролон. І прати так буде зручніше.
 • Опускаємо рюкзак в розчин і відразу починаємо прати за допомогою губки або щіточки з м\’яким коротким ворсом.
 • Процес не затягуємо більш ніж на 15-20 хвилин. Воду зливаємо і ретельно прополіскуємо в прохолодній воді.

Як краще сушити

Не слід використовувати сушильну машину, краще, якщо рюкзачок висохне природним шляхом. При гарній погоді можна повісити на мотузку балкона, а в дощову погоду і взимку в кімнаті. Під час сушіння всі кишені повинні залишатися відкритими. Якщо не дати шкільному ранцю добре висохнути, він буде неприємно пахнути. Згодом на його вологих місцях може з\’явитися цвіль.

Щоб шкільний рюкзак довго не псувався

 • Часті машинні прання призводять не тільки до втрати гарного зовнішнього вигляду матеріалу, але й до швидкого зношування шкільного ранця. Щоб цього не сталося, треба рідше прати, намагатися довше зберігати його в чистоті:
 • Не варто класти рюкзак на підлогу, де він швидше покриється пилом. Брудне дно може забруднити одяг.
 • Не кладіть всередину брудні речі. Покладіть їх спочатку в окремий пакет.
 • Не збирайте в кишенях сміття, відразу викидайте його в урну.
 • Якщо забруднили матеріал, треба відразу почистити його простою вологою серветкою.

Якщо настав час для покупки нового шкільного рюкзачка, зверніть увагу не тільки на зовнішню привабливість, але і на якість покупки. Правильно зроблений вибір доставить чимало задоволення своєму власникові, полегшить утримання його в чистоті.