Як погладити шкіру (спідницю, плаття) в домашніх умовах

Одяг з натуральної шкіри завжди є затребуваним і актуальним. Він стильний, практичний, не схильний до впливу води і практично не мнеться. Однак бувають ситуації, коли в результаті неправильного зберігання на шкірі утворюються складки і заломи. В такому випадку стане в нагоді інформація про те, як правильно погладити в домашніх умовах сукню чи спідницю, зроблену їз шкіри, щоб не пошкодити її.

Види матеріалу і особливості

Для того щоб найбільш ефективно розгладити виниклі складки на шкіряному одязі праскою, потрібно визначити, до якого типу вона відноситься. Вироби зі шкіри можуть бути виготовлені з наступних видів матеріалу:

    — натуральна шкіра;
    — штучна (кожзам);
    — екошкіра.

Якщо ви не знаєте, з якого виду шкіри зроблена ваша спідниця, подивіться на її виворітну сторону. Зворотний бік натурального матеріалу буде оксамитовим і ворсистим. Шкірозамінник і екошкіра, яка є різновидом штучної, з вивороту мають ткану основу. Ви можете побачити переплетення ниток на зворотному боці виробу.

Для всіх видів матеріалу можна застосовувати одні й ті ж способи розгладження з деякими відмінностями. Спідницю або плаття з натуральної шкіри краще гладити з лицьового боку через папір або бавовняний матеріал. Штучну шкіру, яка має ткану основу, можна погладити з вивороту без застосування тканини.

У тому випадку, якщо плаття або спідниця мають притачной подклад, який не дає можливості подивитися виворіт, гладити річ потрібно з лицьового боку через тонку тканину. Також можна скористатися іншими способами розпрямлення складок в домашніх умовах.

В яких випадках може виникнути необхідність погладити шкіру? Це можуть бути такі чинники:

    Наявність складок і заломів на поверхні шкіри в результаті неправильного зберігання або інших причин.
    Витягнуті ділянки з\’являються на виробах з натуральної шкіри в процесі носіння, наприклад, на ліктях або сідницях. Речі зі штучного матеріалу до цього не схильні.
    Відбулася деформація шкіряної речі в результаті неправильного догляду або з іншої причини.

У тому випадку, якщо річ змінила свою форму під впливом вологи або тепла, то повернути їй первісний вигляд за допомогою розгладження ви не зможете. Наприклад, спідниця з натуральної шкіри повністю промокла, а потім неприємно деформувалась. Також не допоможе прасування, якщо виріб поклали на гарячу батарею і вона деформувалося. В інших випадках, коли шкіряний одяг пом\’явся або витягнувся, його можна розгладити.

Має значення і якість виробу. Чим тонше і краще матеріал, з якого виконано виріб, тим легше і швидше ви зможете його розгладити. Тонка натуральна шкіра краще піддається обробці, ніж жорсткий шкірозамінник.
 
 

Як гладити шкіру

Існує кілька способів повернути шкіряному виробу первісний вигляд. Ви можете скористатися будь-яким з них або спробувати все і вибрати найефективніший.

При роботі з перфорованими виробами дотримуйтесь особливої ​​обережності. Тонкий матеріал може легко порватися, а такі пошкодження відновленню не підлягають.

За допомогою праски

Сукню чи спідницю зі шкіри можна розгладити в домашніх умовах праскою. В цілому процес такий же, як і при прасуванні звичайних речей, але має деякі нюанси.

Регулятор праски повинен бути встановлений на найнижчу температуру. Якщо температура перевищить допустиму межу, річ буде зіпсована. Друга обов\’язкова умова — застосування бавовняної тканини або паперу, яка укладається на поверхню шкіри зверху. Без неї до виробу не можна торкатися навіть теплою праскою.

    Якщо ваш праска оснащений функцією подачі пари, її можна застосовувати для розгладження виробу, але на малій потужності і окремо від процесу прасування. Тобто ви або гладите річ праскою, або відпарюєте її, але не все відразу.

Для того щоб погладити м\’ятий шкіряний виріб праскою, покладіть його на прасувальну дошку лицьовою стороною вгору і розправте. Накрийте зверху папером або сухою бавовняною тканиною. Увімкніть праску на мінімальну потужність і обережно пропрасуйте ділянку шкіри з краю виробу. Попередньо перевірте дію праски на шматочку шкіри, з якого зроблена ваша спідниця. Але якщо його немає, доведеться діяти дуже обережно.

Пропрасуйте пом\’яту ділянку праскою, ставлячи його підошву на складку. Якщо ефект не спостерігається, трохи збільште температуру. Після того як пом\’яту ділянку буде разглажено, почекайте, поки річ охолоне і повісьте її на вішалку.

Таким же чином виконується випрямлення витягнутих областей. Спідницю покладіть на прасувальну дошку задньою частиною вгору, розправте руками і накрийте тканиною. Праску ставте підошвою на витягнуті місця і тримайте так деякий час. Якщо використовується оптимальна температура, річ повинна відновити первинну форму.

Складки на платті або спідниці також можна прибрати за допомогою функції пара. Повісьте шкіряну спідницю на вішалку, праску переведіть в режим подачі пари. Обробку проводьте на невеликій відстані від поверхні виробу і на малій потужності, щоб не зіпсувати шкіру гарячою парою. Направте пар на складки, при цьому можна злегка натягувати матеріал знизу. Робіть це обережно, щоб не обпектися.
 
 

За допомогою води

Невеликі складки на спідниці можна спробувати розгладити більш легким способом. Виріб повісьте на вішалку у ванній. М\’яті ділянки побризкати водою з пульверизатора або змочіть рукою. Воду потрібно застосовувати очищену, щоб потім не залишилося розводів.

Залиште шкіряний виріб висіти так деякий час (кілька годин). Протягом цього терміну він повинен повісіти і відновити форму.
 
 

За допомогою пара

Повісьте шкіряну річ у ванній на вішалку і розправте покриття руками. Відкрийте гарячу воду, при цьому стежте, щоб струмінь не доторкувався до одягу. Закрийте двері у ванну кімнату, щоб пара не виходила назовні.

Через деякий час гаряча пара створить в приміщенні вологість. Це допоможе складкам на поверхні шкіри розгладитися. Якщо вони не дуже глибокі, одяг повернеться в первинний стан.

Щоб погладити шкіряну річ в домашніх умовах, не пошкодивши покриття, скористайтеся вищеописаними рекомендаціями. Виберіть найбільш результативний, на вашу думку, спосіб. Щоб в майбутньому уникнути таких маніпуляцій, правильно зберігайте шкіряні речі і доглядайте за ними.