Як гладити органзу після прання

Органза прекрасно підходить для пошиття гардин та пишних спідниць, проте через свої тонкощі і особливості ниток вимагає дбайливого звернення. Як гладити органзу, щоб не пропалити? Відповідь на це питання корисно знати кожній господині.

 

 

Правила прасування

З органзи шиють не тільки фіранки. Легка напівпрозора тканина прекрасно підходить для пошиття весільних суконь, танцювальних костюмів, пишних спідниць. З неї також роблять різні декоративні елементи, тому не завадить дізнатися, як правильно погладити тканину після чергового прання. Існує кілька простих правил:

— При пранні виробів з органзи не можна встановлювати максимальний віджим. Число оборотів повинне становити 300-500, а ще краще прати взагалі без віджиму. Після цього тканину буде трохи вологою, і вам не доведеться докладати зусиль, щоб її розгладити.

 

 

— Щоб погладити органзу звичайною праскою, треба підкласти під неї щільну тканину, наприклад, рушник, і зверху покласти марлю або іншу тонку бавовняну ганчірочку. Іноді зверху накладають цигарковий папір і гладять через неї.

— Температурний режим повинен бути найнижчий, щоб праска була теплою. Якщо розігріти її сильно, то це може викликати пожовтіння тканини. У гіршому випадку на вашій гардині або спідниці з\’являться пропалені плями.

Сукню з безліччю складок і рюшів після прання краще взагалі не гладити. Потрібно випрати її без віджиму, повісьте на плечики над ванною, тазом або на відкритому повітрі і почекайте, поки вода стече.

Речі з органзи після прання можна погладити парогенератором. Температура пари, що виходить під тиском, не призводить до деформації тканини, навпаки, матеріал вирівнюється. Парогенератор підійде, якщо ви хочете уникнути прання. Він може освіжити тканину, позбавити її від пилу, видалити плями. 

 

 

Особливості прасування гардин

Щоб погладити великі за площею фіранки, потрібно проявити терпіння. Гладьте, притискаючи праску і довго не затримуючи її на одному місці. Одну й ту ділянку можна пропрасувати кілька разів при необхідності.

Якщо ви хочете погладити праскою довгі гардини, то поставте прасувальну дошку перед диваном або стільцем. Як тільки тканина дійде до підлоги, перекладіть її на диван і продовжуйте роботу, поступово відсуваючи дошку. Широкі штори можна погладити, склавши в кілька шарів.

Застосовувати подачу гарячої пари при прасуванні не треба, оскільки від цього по органзі можуть піти хвилі. Розгладити суху тканину, як багато хто радить, можна лише в тому випадку, якщо вона не сильно пом\’ята. Усунути такий спосіб сильні загини практично неможливо. Щоб виключити появу таких збочень, вироби з тонкого матеріалу треба правильно прати.

Включайте ручний режим або делікатне прання. Як вже говорилося, віджимання повинне бути мінімальним. Після цього гардини розвішують над ванною, дають стекти. Як тільки вода перестає стікати, їх  легко прасують теплою праскою через марлю.

Можна взагалі не прасувати вологу тканину. Повісьте гардини на вікна і надайте їм необхідний вид. Штучна тканина швидко сохне, а складки розгладжуються під тяжкістю власної ваги.